GRAVIDUTE/MAMICUTZE DIN BACAU (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns auta_mita spune:

imi cer scuze ca pun unele intrebari mai prostesti .... dar sunt o gravida tanara (20 ani) si nu stiu prea multe .. ma documentez si eu de pe net, imi petrec mai mult de jumatate de zi pe net cautand informatii despre sarcina, despre copii ...
Laura 11+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Aparatura intr-adevar nu e foarte performanta dar filmulete poate sa faca, are ea cd-uri, tu ii spui ca vrei si ea inregistreaza toata ecografia, iar bani in plus pt asta nu cred ca ia, adica nu am remarcat vreo diferenta fata de o eco fara cd. Imaginea nu este forte clara, e adevarat, am vazut poze si filmulete 3d sau 4d foarte clare, ea are doar 2d. Cat despre stabilirea sexului, mie mi-a zis de la 16 saptamani ca e fetita si asa a fost

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii
jos kg!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

na seara!! n-am mai dat de mult pe aici, sper ca sunteti bine cu toatele. pupici


poze
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Buna seara.Aruncati o privire..poate veti gasi ceva sa va placa.Multumesc.Hainute si jucarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Auta mita poti sa pui cate intrebari doresti, daca stiu raspunsul te ajut cu placere Doar de asta suntem aici, si la randul meu am "stresat" si eu pe altele cu intrebari legate de sarcina

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Hei! Salutare mamici si burtici si bebici!
Ce mai faceti?
Eu sunt racita!Vineri am stat in pat toata ziua,sambata am fost la cumparaturi cu sotul,ieri am avut musafiri si uite asa a trecut WE fara sa simt!
Fetelor voi ati fost racite pe perioada sarcinii? si daca Da ce medicamente ati folosit? eu ai tot trag cu paracetamolul si vitamina C.Nu stiu ce alte remedii as mai putea folosi! Imi simt capul cat o banita, si imi curge nasul,in rest nu tu febra,nu tusesc, nimik ...ma mai doare capul din cand in cand dar imediat dupa ce iau paracetamol imi trece!

Pupici!

Alina de Alex si 26+

http://s366.photobucket.com/albums/oo108/alina2700/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Auta mita bine ai venit in !!!
Dupa cum a spus si Anna nu e nici o prb ca intrebi ,daca noi stim iti raspundem.E f bine ca esti o tanara care se intereseaza!
Inca nu te-au chemat la analize?
Acasa te vor costa mult daca vrei sa le faci,eu am facut toate analizele pe care mi le-a recomandat Dr. Sargu de la Medical Service ,si am fost la laboratorul ala de pe Carpati si m-au costat cam 550 RON,dar oricum la tine nu o sa fie nevoi de asa multe analize pentru ca esti tanara, deci o sa scapi mai ieftin daca tii tu neaparat sa le faci acasa!Cat despre eco tot ce pot sa-ti spun este ca cel mai putin este 50 RON,dar fara CD sau alte chestii( asta la clinica Palade).La Medical Service daca vrei sa mergi au intr-adevar aparatura ultra moderna,Eco 4D, tot ce vrei fac si CD dar si preturile sunt pe masura!O consultatie in care iti face si eco si poze cu bebe si CD te ajunge in jur de 100 euro sau chiar mai mult un pik!Deci.... o sa fie alegerea ta!
Pana atunci nu pot sa-ti urez decat sarcina usoara si sa fiti sanatosi si tu si BB!
Pupici!

Alina de Alex si 26+

http://s366.photobucket.com/albums/oo108/alina2700/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Alina nasol cu raceala, si eu am aceeasi problema, de noaptea trecuta ma doare gatul!!! m-am acrit de cata lamaie am bagat de azi dimineata, cu miere care nu-i place deloc Asta este, sper sa nu fie nevoie de antibiotice ca nu prea as mai vrea sa iau. In sarcina am fost de 2 ori racita, si culmea fix in primul trimestru cand nu poti sa iei chiar nimic, dar la mine s-a nimerit primul trimestru cu lunile astea nasoale, nov, dec, ian...Si la fel am bagat lamaie cu miere la greu, ceaiuri cu lamaie (dar nu orice ceai, ai grija ca nu toate sunt bune, de preferat e sa fierbi apa si sa zdrobesti lamaia in ea si e mai bun asa), oscilococinum e safe ca e homeopat, la fel pt tuse e stodalul, paracetamolul eu stiu ca nu prea e bun, cel putin in primul trim sigur n-ai voie, tu acum cred ca poti lua, dar totusi eu zic sa nu exagerezi cu el...eu am luat o data cand mi s-a parut ca aveam putina febra...si cred ca am mai incercat cand ma durea capul ca am avut niste dureri crunte de cap care nu mi-au trecut pana cand nu am reinceput sa beau cafea. Asa, cam asta ar fi, si dupa cum spuneam, cu durerea de gat cel putin, eu am fost tare surprinsa ca mi-a trecut cu miere si lamaie, pt ca de regula nu scap fara antibiotic; dar pt ca am descoperit chestia asta o incerc si acum, ca sa nu sar repede la pastile...daca pana maine nu vad imbunatatiri totusi cred ca va trebui sa iau antibiotice
Ai grija de tine, stai la caldurica in pat si ia un ca sa te faci bine!

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Multumesc mult Anna si pentru dar si pentru reteta cu miere si lamaie.O sa o incerc si eu! Desi la mine mai mult nasul imi da de furca decat gatul...eu avand si amigdalele scoase...
Si eu te si o si pe printesa ta!
Cred ca am sa stau si astazi in pat...

Alina de Alex si 26+

http://s366.photobucket.com/albums/oo108/alina2700/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Hei! nimeni la ?
Unde sunteti fetelor?

http://s366.photobucket.com/albums/oo108/alina2700/

Mergi la inceput