Gravidute si mamici de Constanta (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

Adina draga, poate ca oi avea vreun talent (talentutz as zice) la ceva.. dar " cele talente" le mimez... ce mai..



Mama lui dom' arhitect Matei (5 nov. 2007)


Special Matei http://www.moblyng.com/watch/33Oo9nuMF1

Album Matei http://family.webshots.com/slideshow/562151171ZHVSEO

Matei la fotograf http://home-and-garden.webshots.com/slideshow/565482382Dpsuvf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

Adina, nu-i bai, stiu cum e...
E super ok asa. Las pe mess linkurile. Multumesc mult.

_

Roxana , mami de bubu Luca Teodor (05.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Pt iubita Briana hai sa o edificam pe mami

De la dna Dumbrava citire: cerealele cu lapte praf inclus nu se pun ca atare in fructe/iaurt pt ca "asta ar insemna sa ii dati lapte praf cu lingurita" - incheiat citatul Daca vreti cereale de turnat direct in iaurt/fructe luati din acelea fara lapte praf inclus - 5 cereale de la nestle, 7 cereale de la Milupa si se toarna ca atare tin loc de biscuite pisat si chiar au gust ff bun de biscuite

Cerealele cu lapte praf inclus se fac asa: se prepara cu apa fierbinte asa cum scrie pe cutie dupa care asa preparate se amesteca cu fructele - eu ii dau asa dimineata pt o portie in plus de calciu iar seara in iaurt ii bag cereale simple pe post de biscuite.

Concluzia: in iaurt se baga numai cereale fara lapte praf. In fructe se pot pune si cereale fara lapte praf turnate ca atare, sau se pot amesteca cu cereale cu lapte praf inclus preparate in prealabil cu apa

Mada, sper ca ai inteles ceva din ce am spus :))

Adina, te inteleg ce spui dar sa stii ca bebicii sunt tradatori de mici si cand dau cu boticul de o tsitsi nu mai conteaza ca nu e originalul. SI Pupicu m-a tradat cand am fost la nunta pe 30 august, a ramas cu cumnata mea si nu voia/putea sa adoarma, la 12 noaptea cumnata mea nu mai putea de mila el era lesinat de somn si in lacrimi si l-a pus la san, s-a repezit ca apucatul a tras putin si a adormit. Nu-ti imaginezi ce junghi am avut in inima cand am auzit si am spus cum, a acceptat?? Dar pe urma m-am gandit ca mai bine asa decat sa planga si dc ar fi 2-3 zile as prefera asa decat sa-l intarc. Si nepotelul meu la fel nu a ezitat deloc cand l-am alaptat eu, asa ca de-acum gandesc mai practic, l-a urma urmei si-a largit aria de anticorpi



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ingerash sa fii fericita si implinita, sanatoasa si sa ai parte numai de bine in toata viata ta!





Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Am intrat doar sa pun pozele de la petrcerea de 1 an, dac doriti sa le vedeti aici

Pupici

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata.
irina, frumoase pozele de la nunta.razvan al meu nu cred ca ar sta asa la costum.
adina, eu le-am preparat in mai multe locuri:la o farmacie pe langa electrica , acolo pe langa ion ratiu.pe langa stadion.cand vii pe strada cu stadionul intri pe strada dinainte de ion ratiu, e paralela.sau la ciresica, in spate la complex, langa loto prono.acolo garantat au.ma bucur ca iti este de folos.imi pare rau ca nu a trecut de tot.dar eu zic sa continui sa-l dai cu ea.
cami, bine ai venit.
kris, sa ne treci si pe noi in listuta.pe mine si pe bub.el e pe 1 nov 2004 si eu pe 2 nov 1981.pupici lui pupi.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Irina ai fost o frumoasa ,insa baiatul tau m-a dat gata,a fost un cavaler super elegant,nu ai deja domnisoare la usa?
Creem v-am admirat si pe voi,poza in care sunteti amandoua e minunata.
Madaluta noi cereale papam doar seara ,la culcare,asa ca nu stiu ce sa-ti zic.
Andreb desi se va alege prafu de dieta mea(cum de altef s-a si intamplat,luni am fost la o cina greceasca,azi fac placinta cu mere) vom fi si noi prezente,cred ca noi vom fi primele ca la 1-1.30 noi facem nani.


Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
PrimaPlaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Neata!

Creem, ai o printesa si o scumpa! sa-i fie de bine motul!
Ingerash, La multi ani! Multa sanatate si bucurii!
Irina, tare frumosi si eleganti ati fost, dar baiatul tau e cel mai elegant si mai frumos!
Angi, Pupinelul e un cuceritor de inimi, ca de obicei! iar ochii lui...hmmm


Noi am fost ieri la dna dr Sima , ca sa ma lamuresc ce e cu Filip:
deci, faringo-amigdalita usoara (nu necesita antibiotic) si eruptie MASIVA : 1 masea si 2 canini , in acelasi timp! Bietul meu puiut, cum sa doarma si sa aiba chef de ceva cu ce e pe capul lui!! In fine, ne-a dat altceva de luat, homeopate, plus Nurofen baby, si azi-noapte a dormit mai bine, adica s-a trezit doar de 2 ori si nu a mai plans asa rau. Sper sa fie spre bine...





Andreea de Filip Gabriel (27.06.2007)

Marinarul vesel, Filip la 1an
Asa cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

andicu, saracu' de el.cum sa doarma cu asa eruptie dentara.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Jojo_miha, Andicu...multumim de complimente...ma bucur ca v-a placut de noi

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput