FIV 200

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

OANA

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impatience spune:

Mult succes tuturor fetelor care sunt si celor care asteapta rezultatele (oana, sheri, kora...toate)

Fetelor, dar PGD ala de scrie pe prima pagina l-a facut cineva? Se face la Giulesti?

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Ianamerci, voi vedea maine ce sa intamplat cu ele!
Impatience nu am auzit la Giuly sa se faca PDG!


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Hera, Cipcirip, Ana-p, Kineta: FELICITARI!!!! Ce frumos ca sunt atatea vesti bune!!!!
Oana:
Antosit: Nu conteaza doar numarul , stii bine!! Sunt reusite si in cazul unui singur ovocit!! Trebuie sa crezi in sansa ta! Tin pumnii!!
Kora: Nu stiu de ce, dar tare cred ca de data asta vei veni cu vesti bune!!!
Ioanatugs: Doamne Ajuta!
Sheri: Si pentru tine am pumnii stransi!!
Tuturor:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Saliu, multumim mult mult de tot de urari si sustinere, va pe toate!

Deci sunt fericita de gagica cu 3 blasto in burtica din 7 embrioni atatia erau vineri dimineata)!
Stati sa va zic cum a fost: dimineata la 7 merg la cabinet Dascalescu ma ia cu fata neagra ca sunt doar doi dar mai lenesi, nu cum ar vrea d-ei, sunt intre stadiu de morula si blasto, sunt compacti, ea vroia mai bine sa fie perfecti, dar asta e, ICSI dificil, varsta.... Zzic ok, sunt buni, traiesc, se multiplica in continuare? Da, dar mai lenesuti.
Si ca sa mai stau ca mai sunt 6 punctii, profu nu e si face Niculescu de toate. Hait ca n-am scapat nici de el.
Aabia la 12 mi-a venit randul. Ma cheama la laborator, Dascalescu numai veselie, zice in timpul asta au luat-o blasto la galop, unul a devenit blasto, celalalt era pe aproape, si a aparut si al treilea care era in faza primilor doi de dimineata. Mi-l da si pe alal sa nu planga de frica.
Na, si am plecat cu trei !

Spuneti-mi si mie care se pricepe, progesteronul azi Z5 de la punctie e 82, e bine, e mic, sa mai fac si progest injectabil? Cocei nu-mi raspunde inca.

Aanto, eu eram la geam, de ce nu m-ai tras de maneca?
Oana, tin pumnii pt un BHCG mare mare mare!

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estrelita spune:

Buna fetelor.
A facut cineva FIV cu dr. Vultur, mana 2-a a prof. Marinescu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Shericopai ti-am zis ca eu is mai !Felicitari pt. puturosi!

...eu m-am hotarat pe ultima suta si plec acum la mare sa imi adun gandurile si sa imi incarc sufletul cu energie.Adevarul este ca azi la punctie am cazut un pic mai de sus decat eram pregatita!Va pup si va multumesc pt incurajari!


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Sheri: felicitari pentru blastocisti,tin pumnii sa se prinda unul sau doi sau cati vrei tu. Progesteronul e foarte bun,limita superioara de obicei este 27,cred ca si la analiza ta e 27,asa ca 85 e arhisuficient.Parerea mea.Kora l-a avut 65 parca si i-a zis Cocei sa nu mai faca injectabil. Nu,Kora?

Anto: gandeste pozitiv,fii optimista.Eu iti tin pumnii!

Estrelita: n-am auzit pana acum de dr.Vulturu...

Oana: te asteptam cu vesti bune.Doamne ajuta!

Nusy 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Sheri felicitari pt beiei iubita din cate stiu eu progesteronul tau este bun eu am avut progesteron 97 si azis ca ste f bun trebuie sa fie 50 din cate stiu ei bafta si te asteptam cu un rez pozitiv este obligatoriu.
Kora Oana stiti ca rezulatatul pozitiv este obligatoriu asa ca va asteptam cu Bhcg mare mare.
Fetleor va pup pe toate


Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estrelita spune:

nusy,
Sincer, nu stiu ce sa mai cred...mi se pare ceva ciudat la cabinet particular dr Marinescu, o fi chiar atat de ocupat???
Dau telefon la inceputul lunii octombrie pentru programare, mi se spune sa revin pe 10 noiembrie pentru progrmare in decembrie.
Dupa 57 de telefoane (ba suna ocupat, ba retea cazuta, ba mesaj cuma ca acest numar este deranjat, nealocat, etc), in final raspunde cineva care spune ca programarile pentru FIV la dr Marinescu se fac numai la Giulesti, si de ce nu ma programez la dr. Vultur care este mana dreapta a prof Marinescu.
Ii spun persoanei ca am mai sunat in octombrie si mi s-a spus sa sun azi.
Raspunsul mi s-a parut cel putin absurd (pentru FIV?? de abia acum incepem sa intrebam ce problema are fiecare...puteti sa faceti macar analizele preliminare la dr. Vultur...).
Stie cineva ce se intampla??
Sunt dezorientata

Mergi la inceput