Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Chiar dak nu sunteti pe aici sa va arat ce a primit razvi azi http://picasaweb.google.com/madybulancea/18Luni#5266635951809778882

deci se taie dupa lista pt mos craciun!!!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Frumoasa jucaria Mady, dar Razvi e superb.

Am vazut ca sunt multe mamici care au actualizat pozele in albumul de 18 luni de pe webshots dar nu au intrat si pe la noi sa ne mai spuna doua cuvinte despre comorile lor. De ce oare? Chiar nu se gasesc 5 minute la cateva luni sa ne mai spuna ca sunt bine, ce progrese au mai facut? Pacat!


O zi buna!




Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

LA MULTI ANI! cu intarziere sarbatoritilor de ieri. Am lipsit motivat din cauza sotului (Gabriel) si a prietenilor care au dat o petrecere pentru tati dar unde cel mai bine s-au simtit cei mici... pai cum altfel? De acum cam asa va fi,nu?

Deci ieri am fost in vizita iar azi la biserica si cumparaturi. Sunt foarte incantata ca i-am luat Mariei cadoul de Craciun sau il vom considera pe asta de Mos Nicolae si luam altul pentru Craciun ... mai vedem. I-am luat un birou de copii din Auchan. Am intrat intai la Mini blu dar acolo unul similar costa 399 lei iar pe asta am dat 118 lei. Si Maria e foarte incantata. Singurul inconvenient ar fi ca e putin cam inalt pentru ea dar rezolvam si problema asta cumparand un scaunel mai inalt decat cel din dotare. Acum descarc pozele si poate reusesc sa pun si in album.

Masura la incaltaminte: la 10 luni purta 18, pe la 1 an 19 iar acum 20-21 dar la ghete probabil ii voi lua 22 acum depinde si de model.

Tot la capitolul achizitii i-am luat un fas de ala cu totul(noi nu vom folosi si botoseii evident) de bebei in Cora. A costat 36 lei, e cu captuseala de aia pufoasa care adera la haine.... Cea mai mare masura e pt 24 luni dar Mariei ii vine si ne va fi de real folos de sarbatori cand o vom tavali prin zapada la Piatra Neamt.

MARTUTZA- speram sa iti fie cat mai bine si tie si oricum suntem aici daca vrei sa discuti cu cineva (despre orice). Agitatia lui Victor ar putea fi doar de la masea ca Maria asa face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Poze noi incepand de aici

si biroul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

MADY tare frumoasa jucaria sa o foloseasca sanatos.


TZUNA am vazut pozele cu Maria ce mare si frumoasa e prin cate ai trecut cu ea nu mi-i se pare deloc slaba,Arianna a fost grasuta si acum e la fel ca Maria ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Kitty, ce face Giulia, a mai facut febra?

Ce incantat e Razvi de jucarie! s-o stapaneasca sanatos si sa nu se pliciteseasca prea repede!

Maria de Tzuna e frumoasa si dulce ...mie mi se pare ca seamana cu mama ei perfect.

Mor de ciuda ca nu am si eu pe-aici magazine cu jucarii frumoase vreau si eu birooooou si calut cum avea Arianna si masinuta (adik stefi vrea )...ia sa ma apuc de cautat pe net, ca e singura sansa.



Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

am pus cateva poze sa vedeti ce rotunjoara s-a facut stefi

si aici ce i-am lipit pe perete...e un grafic de crestere care mi-a placut mie, nu ma asteptam s-o intereseze prea tare dar sta numai langa el toata ziua


edit: sa stiti ca n-o tin cu caciula in casa, asa isi pune ea, ce gaseste prin dulap, inclusiv caciuli cu blana


Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Daca sunt intrebata trebuie sa raspund: ii dau Giuliei nurofen din 6 in 6 ore asa ca nu prea apuca sa mai faca febra, (de fapt acum au trecut 7 ore si are 37,9), in continuare nimic altceva, doar ca sta nonstop cu degetul in gurita. Pediatra ne-a lasat sa mergem afara, daca nu are febra si daca nu e frig, asa ca am fost iar in strand 2 ore jumatate, am jucat unii dintre noi ping-pong si badminton si altii fotbal, ne-am dat pe tobogan, leagane...a fost o zi supeeeeerbaaa (cum altfel?)

Uite, incet-incet, cel mai mic bondarel a implinit un 18 luni, Doamne, cum a trecut asa timpul?

Am vazut pozele cu sarbatoritul Razvanel - cu mutrisoara smecheroasa in poza din album, cu Maria a Tzunei care mi se pare si mie ca seamana tare cu mama ei, au un zambet frumos amandoua, cu domnisoara Stefania care e in pericol sa nu mai ajunga manechin ca s-a rotunjit. Tare mi-au placut jucariile, si masinuta lui Razvan (oare pana la ce varsta e buna?), si biroul Mariei (oare as scapa de "letziile" si temele pe care le face pe biroul lui Raul?..) si graficul de crestere - care s-a potrivi f bine in camera Giuliei pt ca are personajele respective si pe perdea si pe usa.



Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Multi ani cu sanatate sarbatoritilor zilei de ieri!
Scuze pentru intarziere, dar pe tati il mai cheama si Mihail, asa ca ne-am carabanit la tara, cu mic cu mare, pentru un gratar chinuit, batut de vant .



Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Un "La multi ani cu sanatate!" special pentru tine, Kitty-Gabriela!

Thea a facut asa febra inainte de rubeola, dar la ea erau inflamati si ganglionii de la gat si cei de la ceafa. Si , parca, si inghinalii erau un pic.


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Mergi la inceput