Redoutistele fidele La Redoute France(146)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Am primit azi comanda din 27.10 de care sunt relativ multumita.
www.laredoute.fr/vente-pull-tunique-cotes-2-2.aspx?productid=324121562&documentid=346108&single=false&categoryid=23110571" target="_blank">pulover maron nimic extraordinar
www.laredoute.fr/vente-2-marcels-femme-la-redoute-essentiels.aspx?productid=324133595&documentid=321409&single=false&categoryid=32407794" target="_blank">2 seturi de maieuri cate unul alb in fiecare set (pt.sot), iar cele colorate le-oi purta eu prin casa
www.laredoute.fr/vente-robe-kimono.aspx?productid=324130398&documentid=482608&single=false&categoryid=32665599" target="_blank">rochia pe care ati luat-o si voi, numai ca am luat 42-44 si mi-e cam mare
www.laredoute.fr/vente-le-collier-sautoir-cocon-no-collection.aspx?productid=324105284&documentid=555908&single=true&categoryid=32816175" target="_blank">colier galben (de fapt, e un mustar, nu prea grozav pentru ca are un fel de funda din carpa ordinara (trebuie sa mesteresc la el sa-i pun o funda de organza)
www.laredoute.fr/vente-pull-femme-2-en-1-prix-mini.aspx?productid=324106545&documentid=201208&single=false&categoryid=22897253" target="_blank">pulover 2 in 1 luat cu 5 euro si nu merita mai mult
Cadou am avut trench-ul cu nasturi mari.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anana17 spune:

Buna ziua si azi. Am uitat sa va spun ca am avut in pachetul primit ieri o pereche de pantofi Kickers asa www.laredoute.fr/vente-ballerines-fantaisie-kickers.aspx?productid=324146448&documentid=201208&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16&prodcolor=3" target="_blank">http://www.laredoute.fr/vente-ballerines-fantaisie-kickers.aspx?productid=324146448&documentid=201208&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16&prodcolor=3, pe negru, foarte frumosi, stau foarte bine pe picior, imi place si lucratura, foarte migaloasa.
In rest, tricouri, balerinii cu bulinute pentru fetita (s-au tot pus) si pentru mine fusta de in+bumbac pe care ati luat-o multe, sta foarte bine si merge bine cu pantofii .
Un week-end placut si numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Ramona7 a trimis un PM pe redoutistele foarte interesant.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Off topic : ma doare capul de azi-dimineata si n-am indraznit sa iau decat un No Spa care n-a avut nici un efect.

Mai stie careva ce se poate lua in timpul sarcinii?Nushulica,help....

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Paracetamol. E bun si pt cefalee.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jasmine

Off topic : ma doare capul de azi-dimineata si n-am indraznit sa iau decat un No Spa care n-a avut nici un efect.

Mai stie careva ce se poate lua in timpul sarcinii?Nushulica,help....

15 +



Avand in vedere ca esti inca la inceputul sarcinii (sa nu dai cu rosii in mine, adica inca se mai formeaza cate ceva) cred ca No-Spa e suficient. Mie asa mi s-a spus. Mai tarziu se putea un paracetamol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Mai bine incerci sa te bagi in pat sa dormi putin....Poate cand te trezesti durerea va fi disparut. Cred ca e si de la vremea asta: ieri cald, azi frig, presiune atmosferica..oboseala acumulata din timpul saptamanii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Clau,asta e cea mai buna metoda,stiu.Numai ca eu inca n-am plecat de la birou si nu cred ca ajung acasa inainte de ora 20.

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Jas, pune-l pe taticu' lu' Margo sa-ti faca un masaj la tample, frunte, ceafa, umeri... Si stai intinsa in pat la caldura. S-ar putea sa-ti treaca fara sa iei nimic. Sau fa un inhalant cu menta.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Cred ca ar trebui sa tinem cont de urmatoarele:
1. LR.fr nu va mai livra in Rom.
2. LR.ro exista.

Sa luptam sa rasturnam prima varianta si sa nu mai luam in seama faptul ca pe .ro sunt preturi mari, putine produse, limbaj nesatisfacator sau eronat in descrierea produselor etc.


Ar trebui sa ne facem un program si sa ne tinem de ceea ce ne propunem.
Si poate noi am fi mai indreptatiti ca italienii sau spanioli Si sa ne cerem drepturile, fiindca odata intrati in UE INTELEGEM CA AVEM ALTE DREPTURI IN CALITATE DE CETATENI EUROPENI SI PENTRU A PUTEA BENEFICIA DE ELE PUTEM SESIZA FORURILE COMPETENTE.

Cred ca ar trebui sa insistam asupra faptului ca UE ar trebui sa isi trateze egal toti cetatenii. Nu ma intereseaza daca comand din fr sau ro, dar vreau sa pot lua la acelasi pret si sa aleg la fel ca si ceillti francezi.



Mergi la inceput