Redoutistele fidele La Redoute France(146)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

voi mai aveti curaj sa dati comenzi? Mie mi-e sa nu ma trezesc cu banii luati si apoi cu cec

In alta ordine de idei, am ceva ptr mica publicitate:
http://www.laredoute.fr/vente-basket-enfant-fille-ou-garcon-imprime.aspx?productid=324117564&documentid=321409&categoryid=0&single=&hasnext=0&hasprev=1&direct=false&pagesize=16&prodcolor=1 - nr 38, dar de fapt sunt un 37,5. Eu port 38, si-mi sunt ficsi (Ma strang la degetul mare).
Niste prietene poarta 37, dar le sunt mari Ii las la 25 roni, ca i-am purtat o data.

PS: sunt kaki cu flori roz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui tania-z

Jasmine, suna tare bine, nu bagi si reteta?

Tania & Anna Sofia (20.09.2007) & "Che" Stefan (17.12.2005)

www.pensiuneafortuna.ro" target="_blank">Cazare in Sibiu


reteta am luat-o la plesneala de pe net,ca aia pe care mi-ati dat-o voi am salvat-o pe PC-ul de la birou si azi cand m-a apucat elanul...evident nu aveam reteta.

Asadar : Ingrediente

2 oua
7 linguri ulei
200 g iaurt / lapte batut / sana
350 g faina
2 lingurite praf de copt
80 g zahar
virf de cutit sare
12 lingurite gem


Mod de preparare

Se amesteca ouale, uleiul si iaurtul, iar separat se amesteca faina, praful de copt, zaharul si sarea. Se adauga in compozitia lichida si se amesteca usor, pina la omogenizarea completa;
Formele de briose se ung cu unt sau se pun forme de hirtie in fiecare, se umplu pe jumatate cu aluat, apoi se face cite o adincitura cu o lingurita umezita, se pune gemul si se adauga restul de aluat;
Se coc in cuptorul preincalzit, la foc mediu timp de 25-30 minute sau pina se rumenesc;
Se racesc 10 minute in forme, apoi se scot pe un platou sau gratar pentru racirea completa.


Evident n-am uns deloc formele.Aluatul facut dupa reteta asta mi s-a parut cam tare asa ca am adaugat inca 2 linguri de iaurt si cam jumatate de ceasca de lapte.
Deasupra am pus la unele jumatati de miez de nuca,la altele cate 4-5 stafide si la altele cateva visine din dulceata.
Cel mai mult mi-a placut ca le-am scos foarte usor din forme.

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

nhhhhhh ghj ng j nh nbhh hgggyt fffrdes khhhgtg khjbygtf kbjbjb jbjhhh lhkjjjjjjjjjjkbbkbhkbkbjhhkkh nghghhgu bggvfcdewwqa jhyhyg jhlohuup hghgvjg hyhhyhyh hvbcfsszaq mbjghhyydftr hgfgfggjgggggggggghgjhtjjytytilj ngvhyyttrtrutuu gggfut guguuyu 8t8yy lhihuhuuhj bfgfg vffcd vhgyto mbjbgffxdswa jgjgygtgterrerer mgjyjhy7hkhkky nghghhgjgjhj hghgggfjjgjgyy ygygyyyguyg ygygygygy ygyygvgfrddk hghgygyggh hgygyhghggh fyyvcxd jjghjhjh hjhhgfftrde hihuuu jhjjjjujjujjujujujujjuhuyfrtrreewwas jhjhjhjjujjhjjhtygtfrdfewwqscxnjkjojoiuuytr hjghghgjjgjhghggyrrrdff hghghyggyyyghthhghygyghghytknuhhhbbjbkgoogjjhghgjjcdddddd nghhhugjhhj hgbbjbnbnnbn jhhhhjbj gjgjjhjjh gjjhjhjhbgn hgygyy hhtghyiiopngggfdsazxccvbnmm,jewqrtfgdsazxcvbhjkiop[]ggfd jytreaqwerrtyuioplkjgggfdwewerrtyyuui jjggddgh

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jasmine

nhhhhhh ghj ng j nh nbhh hgggyt fffrdes khhhgtg khjbygtf kbjbjb jbjhhh lhkjjjjjjjjjjkbbkbhkbkbjhhkkh nghghhgu bggvfcdewwqa jhyhyg jhlohuup hghgvjg hyhhyhyh hvbcfsszaq mbjghhyydftr hgfgfggjgggggggggghgjhtjjytytilj ngvhyyttrtrutuu gggfut guguuyu 8t8yy lhihuhuuhj bfgfg vffcd vhgyto mbjbgffxdswa jgjgygtgterrerer mgjyjhy7hkhkky nghghhgjgjhj hghgggfjjgjgyy ygygyyyguyg ygygygygy ygyygvgfrddk hghgygyggh hgygyhghggh fyyvcxd jjghjhjh hjhhgfftrde hihuuu jhjjjjujjujjujujujujjuhuyfrtrreewwas jhjhjhjjujjhjjhtygtfrdfewwqscxnjkjojoiuuytr hjghghgjjgjhghggyrrrdff hghghyggyyyghthhghygyghghytknuhhhbbjbkgoogjjhghgjjcdddddd nghhhugjhhj hgbbjbnbnnbn jhhhhjbj gjgjjhjjh gjjhjhjhbgn hgygyy hhtghyiiopngggfdsazxccvbnmm,jewqrtfgdsazxcvbhjkiop[]ggfd jytreaqwerrtyuioplkjgggfdwewerrtyyuui jjggddgh

15 +


Cupilu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorenza

Citat:
citat din mesajul lui Jasmine

nhhhhhh ghj ng j nh nbhh hgggyt fffrdes khhhgtg khjbygtf kbjbjb jbjhhh lhkjjjjjjjjjjkbbkbhkbkbjhhkkh nghghhgu bggvfcdewwqa jhyhyg jhlohuup hghgvjg hyhhyhyh hvbcfsszaq mbjghhyydftr hgfgfggjgggggggggghgjhtjjytytilj ngvhyyttrtrutuu gggfut guguuyu 8t8yy lhihuhuuhj bfgfg vffcd vhgyto mbjbgffxdswa jgjgygtgterrerer mgjyjhy7hkhkky nghghhgjgjhj hghgggfjjgjgyy ygygyyyguyg ygygygygy ygyygvgfrddk hghgygyggh hgygyhghggh fyyvcxd jjghjhjh hjhhgfftrde hihuuu jhjjjjujjujjujujujujjuhuyfrtrreewwas jhjhjhjjujjhjjhtygtfrdfewwqscxnjkjojoiuuytr hjghghgjjgjhghggyrrrdff hghghyggyyyghthhghygyghghytknuhhhbbjbkgoogjjhghgjjcdddddd nghhhugjhhj hgbbjbnbnnbn jhhhhjbj gjgjjhjjh gjjhjhjhbgn hgygyy hhtghyiiopngggfdsazxccvbnmm,jewqrtfgdsazxcvbhjkiop[]ggfd jytreaqwerrtyuioplkjgggfdwewerrtyyuui jjggddgh

15 +


Cupilu?


asa facea si a mea ...numai ca pe mess ...

www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Petitie LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Ei, iaca ce efect au avut briosele asupra copilului...
Jas, tradu!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

am vrut eu sa comand de pe eastbay.com dar nu mi-au acceptat cardul....si dupa un schimb de mailuri mi=au raspuns ca nici nu livreaza in romania.asa ca solutia a fost ca a comandat o prietena care sta in state si apoi mi-a trimis coletul in tara....nu am platit taxe vamale, ca le=a facut mama un scandal la vama, taxe nu se platesc pt obiecte personale.

ati mai primit ceva avize??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Daaa,fi-miu a tinut neaparat sa comunice cu voi.A vrut "pe forum,mami" .N-am reusit sa-l conving sa scrie ca de obicei pe o pagina chioara de Word.

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimu spune:

am primit un cec de 30 euro reducere, la 45 de euro cumparaturi
nu stiu ce sa fac sa mai ma risc la o comanda azi, oare o sa o mai pprimesc, pe de alta parta ma mananca mainile ingrozitor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maimu

am primit un cec de 30 euro reducere, la 45 de euro cumparaturi
nu stiu ce sa fac sa mai ma risc la o comanda azi, oare o sa o mai pprimesc, pe de alta parta ma mananca mainile ingrozitor...


30 din 45? E un cod minunat, nu am mai auzit asa ceva

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput