FIV 199

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Ma bucur foarte mult pentru Valeria!
Claudia, da' fertila rau respectiva. Lasa, poate e un semn sa aiba bebelul tau tovaras de joaca. E de inteles ca iti pica prost, eu am avut o perioada cand nu suportam sa vad gravide.


CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Am si eu o intrebare voi, poate ma puteti ajuta cu niste raspunsuri din experienta voastra. Problema mea e ca , dupa al doilea fiv, am inceput sa am dureri de burta si intepaturi in perioada ovulatiei, uneori parca chiar mai tari decat le aveam in timpul stimularilor de la inseminari sau fiv-uri. Am fost doar la un medic exact la ovulatie si mi-a spus ca n-am nimci, poate o mica raceala si sa mai incerc si natural, ca ovulez ok. Pana la fiv-uri, nu aveam aproape nici un simptom in perioada ovulatiei, nici o durere, nici asa-zisul "albus', nimic si am facut monitorizari si ovulam normal si pe atunci. Oare de la cele doua punctii de la fiv-uri sa mi se traga? Nici nu am cum sa merg la control la medicul cu care am facut fiv ca e din Ungaria.Am deja un an de la ultimul fiv.
Vreau sa stiu daca asa ati simtit si voi, ca daca nu, inseamna ca totusi e altceva decat vreun efect intarziat al fiv-urilor.

Va multumesc si va doresc tuturor mult noroc!

Ioana Driving in my car
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Nu stiu daca te ajuta cu ceva dar si eu am aceleasi simptome doar ca la mine a fost "reset" total fiv-ul asta. Eu inclin sa cred ca nu are legatura sau cine stie, dat fiind ca nu sunt foarte multe studii facute despre evolutia pacientelor post-fiv.

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Dragelor- Bafta multa si pumnii stransi pentru fiecare fata aflat in pregatiri sau in asteptari - iata ca dupa ani de zile de nehotarare am intrat si eu in linie dreapta pt primul FIV - care sper sa fie si ultimulsi bieninteles ca am nevoie de sfatul vostru ca de atatea ori inainte de a incepe am fost la dentist sa imi rezolv enetualele urgente - si ieri a trebuit sa imi scot o masea de minte acre spune dr ca mi-ar fi dat in scurt timp batai de cap - eu duminica am inceput inhibarea - credeti ca anestezia si antinflamatoarele pe care le-am luat ar pute influenta tratamentul?
Multumesc,
L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

lAVINUTA, eu mi-am scos ambele masele de minte cu o saptamana inainte de a incepe tratamentul, dr mi-a spus ca nu-i bai, ideea e ca bine ca ai scos=o, de la tratamentul hormonal o putea lua razna si sa ai niste dureri crancene care sa duca la impiedicarea evolutiei eventualei sarcini. Nici acum nu pot deschide gura bine cu toate ca a trecut o luna, Horror, nu doresc nimanui asa ceva, dar ce sa fac daca au iesit ambele in acelasi timp, si anume vara aceasta?

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Merci mult Sherima gandeam eu ca oricum o sa iau o groaza de pastils - si a fost abia in ziua a doua de inhibare - dar stii cum e , te gandesti la toate cate ar putea intervenii si cam vrei s aprevii totul - eu m-am lasat de fumat de 10 luni - am zis ca nici o bere nu mai beau cat fac tratamentul dar daca asa a fost sa fie cu maseaua asta n-am avut ce face
merci si va pup,
L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Iana-mari cum sa uit iubita ca maine mergi la medic! Tin pumnii sa primesti ok-ul si sa incepem impreuna FIV-ul norocos!
Maria08 multa bafta la intalnirea cu dr.Dracea si tin pumnii sa incepi si tu cat mai repede!Vad ca suntem din ce in ce mai multe paciente al dr.Dracea.
Antosit multa bafta maine la numarat foliculasi, sa fie cat mai multi!

A...am uitat sa va spun ca mi-am repetat si eu aproape toate analizele si culturile, la indicatia d-nei dr. si mi-au iesit toate bune. Pina si spermocultura sotului e ok, analiza, pe care nu am facut-o niciodata pina acum, pentru nu ne-a spus nimeni ca ar trebui. Singura analiza aiurea e FSH-ul, care de la 6 , 7 cat il aveam inainte de stimularile de la FIV, acum e 18. Dar e bun acum fata de 20,8 cat a fost luna trecuta si sper sa mai scada pina la inceperea tratamentului de stimulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexamary spune:

buna
la mine sarcina s-a oprit din evolutie
sunt daramata
inca nu mi-a venit menstra
si imi este tare frica de eventualele dureri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

alexamary


Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Vesti noi despre Valeria ... aseara piticii ei au fost botezati, cel mare se numeste Robert - Marian, iar cel mic Alexandru - Mihai.
Sa ne rugam pentru ei sa fie sanatosi, sa creasca mari si sa vina acasa alaturi de parintii lor, care ii iubesc mult de tot!

26+
Inimioara meaRadu Costin

Mergi la inceput