Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

si uitam :

la multi ani pentru prima jumatate de anisor:EVA DENISA si ALEXANDRU!!!

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alysh


Iulia....m-ai facut sa lesin cu bona.....asa si eu pana la urma cand am auzit ca menajera aia are 27 de ani nici n-am vrut s-o vad in fatza ochilor. Mi-a mai zis si mama ca are silueta.....las ca-i mai buna o batranica la casa omului. Are vreo 60 de ani dar e cam ochioasa si asta


Vlady




tztztz...e greu sa gasesti in ziua de azi o femeie urata! chiar si cand ai nevoie de ea! si in momentele astea nu ne putem risca nicicum, nici su o babuta ochioasa, ca deh! barbatul e barbat! eu una as prefera una mai tinerica, ca o pun repede la punct pe fraierica decat una batrana si versata..unde mai pui ca barbatu-meu prefera gainile batrane..deci, in cazul meu, e aplicabila varianta cu tinerica..daca mai e si uratica, cu atat mai bine..oricum, cu bona, sunt de parere ca bagi diavolul in casa. sunt atatea riscuri, iar cel cu sotu e cel mai mic. am vazut bone in parc care se purtau oribil cu copii, apoi intram in vb cu ele inadins si bagau aia: "tin la copilul asta ca la okii din cap" apoi vorbe de genul..eu l-am crescut

dar repet..astea sunt ideile mele, nuy e aplicabil la tine. ai grija numa sa stie femeia ca nu-i de glumit cu copilul tau si daca poti, pune camere prin casa. eu asta as face sa stie ca e urmarita.

edit: nu te supara dar tre sa povestesc una din intamplari care m-a marcat. eram in parc, si o femeie cu un baietel superb la 1 an si 4-5 luni, Robert il chema, ca asa mi-a placut de el...am obs ca-l tot plimba pe-acolo, eu indesam un cheez de la mec pe o banca, fata dormea. ea se aseaza pe banca din spatele bancii mele, dar cumva de o vedeam eu, mai in stanga mea. copilul parca se ruga de ea in limba lui sa-l dea jos sa se plimbe si el, tot intindea manutele spre ea...m-am uitat odata, de 2 ori saracu copil, nu plangea dar era ca un catel care se milogea. atunci ma intorc si incep..buna ziua, dar ce nepotel frumos aveti! si ce bunica tanara (pe naiba era batranoasa dar cucoana d-aia) ah! nu! sunt bona..ah! zic eu si atat mi-a trebuit. pai scoateti-l doamna din carut ca vad ca vrea sa iasa si el sa se joace.....a, da, cum sa nu? zice ea, dupa ce timp de 10 min privise indiferenta milogeala copilului si mai zicea din cand in cand "taci Robert, hai fii cuminte"...nu iti spun cum s-a bucurat bietul copil cand l-a scos, si mergea de colo colo, aia nu se mai tinea dupa el..cred ca mi-am luat niste blesteme...apoi l-a pus pe banca in picioruse cat ma jucam eu si v cu el si a inceput lauda..ca am grija de el ca ma-sa nu are, ca e sufletu meu a inceput sa-mi insire in casa alora... imi venea s-o bat, sincer!

si ar mai fi intamplari gramada..deja le ginesc care sunt bone si care bunici. am okiu format

iubita, sper ca nu te speriai....dar ai mare grija. nu poti evalua caracterul unui om numai dintr-un interviu.

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena


Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

ma astept la o ploaie de rosii, oua, buuuu-uri, deci, baga!

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena



Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

niatsa
si-o sa taie greatsa


ralu, nu cred ca erau asha scumpi papuceii. Adica erau la preturi gen 20 roni. A, mi=am adus aminte, unii asemanatori, cu talpa cauciucata, si andiederapanti, si sus soseta, pt cand invatsa sa mearga, am luat cadou noi la o fifitsa , si am dat pana in 20 roni. Insa is un pic altfel decat aia de pe site-u tau.


mai voi vorbiti de biscuiti, noi nici cu marul nu ne-am obisnuit. O sa perseverez.

voi radeti ca nu primiti bona tinerica si nici menajera de 27 ani? ei,la menaj la mine vine un baiat de 21 ani. Victor nu zice nik ; si nici nu o sa zica, dupa ce replici a avut liviu la adresa cartilor noastre prea multe (ceva de genu: si dupa ce le cetesti 1 data, de ce le mai tii in biblioteca etc.).

despre masellele de minte, ma doare in continuare- dgeaba a taiat gingia, sa sa aiba pe unde iesi... mi-e asha o mila de copii cand ma gandesc ca ei trec prin asta cu 20 de dinti.


iulia, mi-am adus aminte cand povesteai ca barbatu tu mananca el mancarea copilului daca o refuza. Pai, mamicule, ai 2 copii, de acu poti sa faci dublu suc de morovi . Si nu primeshti ploaie de roshii, oua, nik, ca is scumpe si cum 8 mil pe luna nimeni nu isi permite sda arunce cu roshiile de 5 lei kilu. Dar se mai intampla din astea. Sa stii ca nici cu rudele nu ai garantia asta, socrul meu asha face, se duce si se ofera la neamuri sa le ajute, si dupa aia vine si ii bombane: ca uite ce handicapati sunt aia, ca uite ce grasa e aia, de aia ca sta acasa potoare si nici nu e in stare sa se duca sa isi faca una-alta etc. Pe cuvant, ca data viitoate cand se mai ia de kuru alteia, ii zic ca "in numele solidaritatii feminine, singuru kur la care are voie sa se uite e al nevestei (soacra mea = monica anghel la cura de slabire....)".
si o sa ii inregistrez barfele, ca prima impresie la multa lume, e ca e f. galant si atent, si saritor. De, om care nu are ce face.






o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

niatsa
si-o sa taie greatsa


ralu, nu cred ca erau asha scumpi papuceii. Adica erau la preturi gen 20 roni. A, mi=am adus aminte, unii asemanatori, cu talpa cauciucata, si andiederapanti, si sus soseta, pt cand invatsa sa mearga, am luat cadou noi la o fifitsa , si am dat pana in 20 roni. Insa is un pic altfel decat aia de pe site-u tau.


mai voi vorbiti de biscuiti, noi nici cu marul nu ne-am obisnuit. O sa perseverez.

voi radeti ca nu primiti bona tinerica si nici menajera de 27 ani? ei,la menaj la mine vine un baiat de 21 ani. Victor nu zice nik ; si nici nu o sa zica, dupa ce replici a avut liviu la adresa cartilor noastre prea multe (ceva de genu: si dupa ce le cetesti 1 data, de ce le mai tii in biblioteca etc.).

despre masellele de minte, ma doare in continuare- dgeaba a taiat gingia, sa sa aiba pe unde iesi... mi-e asha o mila de copii cand ma gandesc ca ei trec prin asta cu 20 de dinti.


iulia, mi-am adus aminte cand povesteai ca barbatu tu mananca el mancarea copilului daca o refuza. Pai, mamicule, ai 2 copii, de acu poti sa faci dublu suc de morovi . Si nu primeshti ploaie de roshii, oua, nik, ca is scumpe si cum 8 mil pe luna nimeni nu isi permite sda arunce cu roshiile de 5 lei kilu. Dar se mai intampla din astea. Sa stii ca nici cu rudele nu ai garantia asta, socrul meu asha face, se duce si se ofera la neamuri sa le ajute, si dupa aia vine si ii bombane: ca uite ce handicapati sunt aia, ca uite ce grasa e aia, de aia ca sta acasa potoare si nici nu e in stare sa se duca sa isi faca una-alta etc. Pe cuvant, ca data viitoate cand se mai ia de kuru alteia, ii zic ca "in numele solidaritatii feminine, singuru kur la care are voie sa se uite e al nevestei (soacra mea = monica anghel la cura de slabire....)".
si o sa ii inregistrez barfele, ca prima impresie la multa lume, e ca e f. galant si atent, si saritor. De, om care nu are ce face.






o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii


mama doamne cati copii la party-ul ala. cred ca era o debandada acolo si Mara cum se uita ea in ciuda la botoseii sarbatoritei

eh! sa nici nu vad baieti mai mici. mi-ajunge unul. cat despre menaj, nici nu se pune problema. i-am propus asta sotului si mai mai sa ma ia la bataie..ca eu ce fac? ce-s asa puturiasa? cum de nu fac eu curat tre sa angajez pe cineva sa-i puna mainile pe lucrurile lui, etc,etc.. si chiar daca am venit cu argumente solide cum ca n-am timp sa stau cu fata sa am grija sa-i dau sa pape, schimbat, plimbat,etc sa fac si curatenie in profunzime. abia fac in dormitor la 2 zile si nici el nu tine curatenia.imi intra incaltat chiar daca eu tocmai am lustruit parchetul, sau am peeriat covorul.iar daca e sa-i zic sa stea el o zi pe sapt cu fata sa fac curat in toata casa ca la carte..zice ca nu vrea, sa ma descurc, ca asta-i treaba mea, s-asa stau degeaba acasa cu fata, ce e asa greu? asta in cazul in care el sta ca putoarea si doarme toata ziua...deci, victory to me!!!

si spre final...cleo, da' tare saritor si binevoitor e socru-tau..cum de nu apreciezi?

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena


Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Iulia, o sa fim cel putin 3 mamici cu bebici cu costumasul acela de Craciun. Putem face colaj tematic


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Iulia, o sa fim cel putin 3 mamici cu bebici cu costumasul acela de Craciun. Putem face colaj tematic


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla


facem facem...

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena


Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata fetelor. David iar mi-a facut febra, noroc ca m-am trezit pe la 12 si ceva la toaleta si l-am verificat. Ardea, nici nu i-am mai pus termometrul, direct supozitor cu Novocalmin, Ma felicit ca i-am dat totusi antibiotic, daca nu mergeam ieri cu ei la dr cine stie..Nu stiu ce sa mai zic, o fi luat eva d ela petrecere sau pur si simplu tusea pe care o avea de o saptamina si n-a cedat la aerosoli s-o fi agravat...Matei e mai bine ins chimb, tuseste foarte rar si nici nuci asa multi nu mai are.Incerc cit pot sa-i tin separati
Blue Angel Lucutza n-are nimic nu? E sanatos voios? Ti-am vizionat pozele. Mi-au placut tare cele de la botez..si citi copilasi aveati acolo..Baietii tai sunt amindoi voinici si inalti Sa-mi dai si mie pe pm adresa ta de mail sa-ti trimit niste pozici de la party de la Darius. Si mie mi-ar placea sa ne mai vedem.
Nicole, bine scumpa mai bine ramine pe miine. Sigur David va fi mult mai bine. Azi insa nu-l scot din casa.
Iulia, tu tre sa te ocupi de fata, de casa, de gatit...dar treaba lui care e???ofof, biata de tine. Nici sotul meu nu prea sta pe acasa, adica munceste mult si simbata, dar nici nu concepe sa dea altcineva cu aspiratorul si sa spele pe jos..Cred ca trebuie cumva sa-l mai responsabilizezi si pe sotul tau, altfel i se va parea viata muult prea usoara decit e si nu e bine.

Cami, Inais, Ralu multumim pentru urarile de sanatate!

Ah...cu bona...eu n-as suporta nici bona nici femeie in casa. Pana nu le fac eu cun minca mea si mi le aranjez cum stiu eu, nu ma simt bine...Dar nah, deocamdata am doar 2 camere, o bucatarie si o baie, dar cind ne-om muta la casa...sa vezi atunci mi-oi mai permite sa zic ca nu suport menajera???

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Buna dimineata si de la noi!
Mai da ce chef de vorba ai tu Iulia asa de dimineata. Offf, cate mai induri cu sotul ........nu vrea menajera dar nici sa puna osul la treaba, ba isi mai bate joc si de munca ta intrand incaltat dupa ce tocmai ai facut curat....sa stii ca orice invat are si dezvat, trebuie sa-l pui cumva la punct. Noi in casa avem treburile impartite, eu foarte rar pun mana pe aspirator.....adica maxim de 10 ori in 4 ani de casnicie......acum mai des ce-i drept ca sa scot mucii fetei......in schimb eu spal pe jos si sterg praful, eu bag rufele la spalat, el le intinde la uscat...si tot asa. Trebuie sa-l schimbi cumva....n-o sa poti tace la nesfarsit. OK, se vrea alintata, alinta-l......dar daca te vrei ajutata...sa te ajute. Nu da cu rosii in mine, vorba lui Cleo, sunt scumpe
Sa ma laud, ieri m-am intalnit cu Andreap......ce dor mi-era de trancaneala...insa a fost scurt momentul ca a plecat cu Sara sa ii faca ecografie la sold....offf, speram sa fie bine.

Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Ah, Alysh scumpa, intrebai tu de petrecere daca am gasit locatie...da am gasit chiar linga mine, pe Prel ghencea un loc de joaca Happy Birthday se numeste, e foarte frumos. Si La Multi Ani voua sa fiti fericiti si sa aveti parte numai de bucurii !!!

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput