Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap39

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

GABRIELARUSU cu cafeaua iti zic eu cum e f.usor sa te lasi.Incepe cu o perioada de cafea decofeinizata.Te asiur ca nu vei avea nici un fel de probleme,sotul meu "nu se putea trezi dimineata" daca nu bea o cana de ceai plina de cafea.Ei bine ne-am hotarat sa nu mai consumam decat cofeinizata si nu avem absolut nimic,mai mult bem o cescuta mica.Toata chestia e de la mintiuca.Mai mult am avut la un moment dat niste musafiri,mari consumatori de cafea si noi am uitat sa luam cafea normala.Nu a fost prea frumos din partea noastra,dar le-am servit fara sa le zicem nimic.Am facut-o putin mai tare si apoi toata ziua ne-au cantat ce cafea buna le-am facut si cum si-au revenit ei din oboseala din pricina cafeleiIncearca.Sunt curioasa de efect.
BOO ce pozici minunate am vazut eu.O minunatie nu alta....Burtik trece cu chiu cu vai doar rabdare sa fie.pupicei dragalasei
IOANATUGS succes cu diphereline-ul sa aiba efectul scontat inzecit si inmiit.Tinem pumnii sa fie bine si mai facem si galerie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

decofeinizata am vrut sa spun,ma iertati.......bem decofeinizata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Hera...FELICITARI, FELICITARI, sa-ti traiasca printesa mica, Bunul Dumnezeu sa-i fie alaturi sa-i aduca numai sanatate si bucurii refacere usoara mamicutza draga un brat de
La multi ani tuturor sarbatoritilor
Lucialu....sa va traisca crestinul sa va bucurati de el, pentru fata desteapta care ne lumineaza drumul intunecat
Boobulina... Alexandrutzu sa-i treaca toate durerile
si sa va revina pofta de mancare, tare bine ne fac interventiile voastre,
Ancutza si Sara... fetele, multumim de vesti , voi cum mai sunteti, v-ati acomodat? stiu ca timpul e putin tare de tot la voi, dar asa o mica veste ne face mare placere
Ioana.... sa stii ca ma rog mult pentru tine trebuie sa fie totul ok, primeste totul asa cum vine nu mai face suparari, DD le aseaza cum stie el mai bine chiar daca noua ni se par piedici. Rugaciunea am imprumutat-o de la vecine, poate se indura DD de straduinta si rabdarea noastra
Romanitza...-ici poate ar trebui totusi sa-ti impui sa-ti asculti instructorul, stie el ce stie , motzatul de foarte multe ori vine cand nu-l inebunim cu chemarile, teoria-i buna nu?
Gabriela...la multi ani sa fii sanatoasa
Alexia.... la multi ani sa ne traiesti , pupici printzesei tale
Didi, Gina...

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
voteaza, nu se stie cand ai nevoie www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> si www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Dragele mele, noi suntem tot mai bine, ne-am acomodat din prima cu fetita si ea cu noi, chiar daca am avut cateva nopti albe si eu si taticul.E fata buna, papacioasa, pe zi ce trece evoluam tot mai mult, deja ne tinem capul cand suntem pe burtica si il intoarcem dupa mami sau tati. Gina taticul face fata f bine, mai bine decat mine ( deh el nu e obosit dupa nastere) asa ca e in continuare f mandru si ma ajuta f mult, mai avem o sapt de concediu impreuna si mi-e groaza de momentul in care o sa mearga la lucru.
Mada23 daca nu am avea colici ar fi perfect, o vedem cum se incovoaie , o doare burtica, geme in somn si nu prea putem sa facem nimic, o iubim la maxim si ii distragm atentia. Suntem prieteni cu uscatorul de par care ne sufla caldurica si cu picaturile de colici care ne plac la gust, dar nu stiu cat efect au. La presiunea celor din jur i-am dat si cateva lingurite de ceai, care se pare ca ii plac( medicul neonatalog ne recomanda numai laptic pana la 6 luni, medicul de familie care e si pediatru, neaparat ceai de chimen). Familia mai mult ne incurca si ne streseaza, ambele bunici au teoriile lor despre cum se cresc copii, am auzit de 100 de ori ca poate nu mi-o fi bun laptele de are micuta crape la stomacel, dar incerc sa le ignor parerile ,,avizate'' despre cum sa trec pe lapte praf. In fine, ma felicit inca o data ca nu am ales sa ma mut cu mama sau soacra pt ajutor...sotul meu e de milioane si sper sa ne descurcam noi cumva.Va pupicesc si va doresc la toate tot binele din lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ginut multumesc!Va multumesc tuturor!Deci mneata umbli cu cioara vopsita adeca...cu ....cafeaua decofeinizata la mosafiri
Madut nu-mi mai da cornitedar iti multumesc prietena draga!
Ancule sa iti vina sa te tot duci.Uite,asta pt mine e un motiv serios de plecat in tarile caldeSunt sigura,auzi tu?SIGURA ca te vei descurca excelent cu BB-ita ta!Ma intreb,daca bunicile ar fi facut fata la fel de bine ca si tine tuturor prognosticurilor nasoale pe care le-ai primit inainte de a ramane gravi si mai ales daca ar fi avut rabdarea,daruirea si dragostea,nervii tari pe care i-ai avut in cele 2 saptamani de stat cu contractii in spital(si in conditiile spitalicesti romanesti )?Oare erau la fel de avizate?O sa fie bine.Nici noi nu stam cu eiSi daca nu pricep ca suntem har Domnului! oameni maturi este pierderea lor.Si Boolina sta singurica si are fecior si face fata cu brio!!!Pup burtic colicos o sa treaca,sa mai crestem un pic ca suntem micuta mai
Legat de bioflavonoide-vedeti ca se pot face si ceaiuri din:afine,macese,etc.etc
aaa iubitelor amatoare de desene animate ca si mine le recomand Ratatouille!!!e bestial!am ras aseara de m-am cracanat
Va pup si va tin aproape de sufletul meu!
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

A incercat careva chestia asta?Ori a auzit ceva despre?
http://www.apasaracitaindeuteriu.ro/qlarivia_in_drogherii_si_farmacii-s12-c1.html

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Eu doar va mai citesc, ca sa mai aflu vesti bune despre voi - apropo, proaspetele mamici, ca ne mai dau si noua curaj
Noutati majore nu prea am, ma gandesc sa dublez un regim alimentar (ca pe asta mi-l doresc si ca sa slabesc, ca nu mai suport kg +) si cu niscaiva naturiste, da' zau daca stiu cu ce sa incep si nici nu mi-am facut vreun program... mai "meditez" la subiect!

Ioana, sunt convinsa ca o sa fie bine, si de dr Codreanu am auzit lucruri bune si reusite! mergi cu incredere inainte!

Lucicutza, sa iti dea DD sanatate, ca esti o enciclopedie pe picioare

Romanitza, cerceteaza, cerceteaza, ca eu sunt mai lenesa de fel si m-as bucura sa iau de-a gata!

Va pup pe toate si sa avem vesti bune repejor de la toata suflarea

still counting...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Buna fetele,

Sunt noua pe aici si vroiam sa va intreb ceva. Am facut o laparo in septembrie si diagnosticul a fost endometrioza, doua puncte, cate unul pe fiecare ovar. Am facut o inseminare luna urmatoare, nestimulata si nu am ramas. Luna aceasta am inceput tratamentul cu Diphereline, trei luni. Intrebarea era daca in perioada aceasta este ok si un tratament naturist? Tratamentul homeopat il incep cand termin Diphereline.

Multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

iliraluca, eu nu ma prea pricep la homeopate, dar ma gandesc si eu ca daca faci dipherelin, e suficient de puternic cat homeopatele sa nu mai conteze daca te intereseaza doar pt endometrioza. Daca insa vrei sa folosesti homeopatele ca sa iti treaca mai usor perioada de tratament cu dipherelin, atunci baga fara emotii.
mult suuces si sa scapi repede si fara efecte secundare! doar alea bune

still counting...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna fete dragi
lucia , nu am incercat .. am inteles insa ca e buna (apa saracita) , insa e scumputa din cate am cetit io .. plus ca nu stiu cat e de testata si atestata .. dar e un subiect in dezvoltare ..adica ma mai informez
dragutele se vorbea despre endo si "maretele" ei realizari .... stiti cum e .. nici macar nu poti sa-ti dai seama , si nici medicii nu au reusit sa spuna care sunt femeile care sunt macar predispuse la aceasta boala ..caci nici nu poti sa zici ca se mosteneste .. si atunci , probabil pe un fond de imunitate scazuta (io am avut dureri de la primul ciclu), avem dureri
booonnn .. intrebare :cum putem combate aceasta boala ?.. cred ca in primul rand incercad sa eliminam toxinele din organism , printr-o forma de detoxifiere a organismului , apoi de-abia tinuta sub control(caci ma gandesc ca daca nu eliminam inainte toxinele e ca si cum am face castele pe nisip )... cu miscare , alimentatie , buna dispozitie ...
culmea e ca .. sunt cazuri de femei , care nu au nici macar un simptom (boo de exemplu)... da' dar de obicei fac miscare , sau au oricum un regim de viata diferit de cele mai multe femei care au endo ... io v-as propune sa facem lista cu un istoric al fiecarrei paciente cu endo sa vedem similitudinile ( de ex , nu miscare , mancat mult dulce , fire nervoasa ..etc ..etc )..ce ziceti, incercam ?

iliraluca, rganismul trebuie ajutat ca trece printr-o perioada grea .. io am avut , pana acum , norocul sa nu am reactii adverse puternice , insa poti lua cate ceva pt eventuale dureri de oase .. io am zis pas , tocami ca sa las diphe sa-si faca efectul , si repet am avut norocul sa nu ma doara oasele ... inca .. sper sa scap
si acum intrebarea mea ,pt fetele care au facut diphe .. de 2 zile am niste pete maronii , micute de tot , mai ales pe hartie supa chisulica (scuze de detalii) ..ce poate sa fie ?

va pupacesc

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput