MONTIGNAC (109) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

am modificat
sper ca nu am suparat pe nimeni , am pus-o pe ymca pe locul I pentru ca a slabit mai multi centimetrii per total (7)decat androix (5) chiar daca au avut acelasi numar de kg ... felicitari oricum sunteti tari ambele

pe locul trei latrishia care slabeste constant ... tot pe locul III se mentine , e ok , incet da sigur

si pe locul patru la egalitate anca si cu puisorul

rusinea rusinilor ... andanii si cu sanse rusine sa-mi fie ...

va pup pe toate , da va ajung eu din urma

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

uraaaaaaaaaa...multumesc. prima veste buna de saptamana asta!

avem diagnostic confirmat: rotavirus pozitiv pe care e posibil sa-l ia si cea mica, daca nu cumva deja l-a luat. iar asta nu se trateaza cu antibiotic ci trebuie sa-si faca de cap, iar noi adultii sa stam cu rehidratarea calare, cu regim 6 saptamani si cu moralul la pamant.

dar eu nu renunt la monti si mai fac niste orez bun in weekend, basmati de data asta; sos mai am de la productia trecuta. si voi face pui la cuptor si supite de zarzavat pentru fete et pour moi.

mult succes pe ultima suta de metri si sa ne batem in flori pe 30 nov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ymca, ce varsta are pitica cea mica? Nu i-ai facut vaccinul antirotavirus (Rotarix) ?

Un buchet mare de pentru locul intai.

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

Ani, are 10 luni; la cea mare n-am facut decat varilrix si havrix din cele care nu-s obligatorii si asa vroiam sa merg si la cea mica; la rotarix si prevenar am hotarat de comun acord cu pediatra ei cu nu le facem, avand experientele bune cu cea mare (care in 2 ani si 7 luni nu a facut niciun scaun moale); dar socoteala de-acasa nu se potriveste cu cea din targ si fetele nu seamana intre ele, asa ca nu stiu daca a fost cea mai buna decizie. acum vedem ce-o iesi. ma asteapta un weekend dificil...schimb pampersi pe banda rulanta de cand am ajuns acasa...sper sa trecem cu bine.

multumesc pentru flori si multumesc anca si andanii pentru urari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Ymca, sanatate celor mici!

Io in seara asta am gatit cu fi-miu pizza. Cu faina integrala...se pune?

Da el mi-a adormit adineauri...stau si miros pizza si ma uit la ea.....

Va pup, we placut!

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ymca, inseamna ca fetele noastre sunt cam deodata

Azi sunt foarte multumita de mine si de cantarul meu care a indicat 58.2 kg. Nu stiu daca e faptul ca nu am mai mancat dupa ora 6 dar voi continua, daca pot .

Sa aveti un weekend frumos

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Andanii, multumim de tabel. si de floricele. desi eu simt ca nu o prea merit pe a mea...rusine sa-mi fie.

aseara am fost la cumparaturi. asa ca ma astept sa fiu foarte cuminte we asta...fara abateri prea mari...dupa asa o cadere in clasament...musai sa ma ambitionez si eu...

Ani, foarte de treaba cintarul asta al tau....sa mi-l imprumuti si mie, ca am impresia ca al meu s-a suparat pe mine.

Mina, si eu am facut pizza cu faina integrala we trecut. si s-a pus...pe sunci...

Ymca, bine ca aveti diagnostic. chiar daca nu e deloc imbucurator. acum macar stiti cum sa tratati. fetele sa se faca bine repede. si la ce bunatati conforme gatesti tu acolo, sigur o sa primesti multe floricele in 30.

eu azi am peste fript in tigaie teflonata. il impart cu fiu-meu. ca ovi are fasole frecata cu slaninutza.... la micul dejun, ca de obiecei, lapte cu finn crisp.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Anca, ma gandeam eu ca asa se va intampla.....

Ani, vreau si eu cantarul tau....

Eu nu am dormit azi noapte, am tot stranutat tusit suflat nasul, ma ustura gatul si nasul, nasul, nu puteam dormi nicicum....SI sunt si singura cu puiul we asta, nu prea pot sa zac in voie.

In dimineata asta am gatit ciorba de miel si mancare de cartofi pt pui si varza cu carne pentru mine. Dimineata am macat niste turte facute de mine din faina integrala (seamana cu wasa) cu un iaurt ratacit prin frigider, dar am pus niste miere in ceai ca nu mai puteam de usturime.
La prinz sper sa ma rezum la varza aia.

Intrebare: daca fac pizza fara grasime si doar cu legume...merge? (ma rog, ar fi mai mult turta cu legume coapte....)

Va pup

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

azi mi-am cumparat baterii noi pentru cantar, crezand ca obtin niste rezultate mai bune. am aceeasi greutate ca inainte de schimbare, deci nu pot sa acuz saracul cantar de nimic.

ani, da, suntem din 5 in 5 zile (Stefan al Ancai pe 13 ian, Agata mea pe 18 ian si Stefana ta pe 23 ian). succes cu nemancatul dupa 6. mi-ar placea sa pot si eu, dar ma apuca pofta de struguri undeva pe la 9.30 dupa ce culc fetele si se linisteste casa.

pana acum trecem cu bine, cea mica nu are simptome aziare in schimb soacra-mea ceva deranjamente...sper sa fie o alarma falsa ca nu mairezist.

mina, multumesc. si mie mi-e pofta de pizza, dar nu ma pricep sa fac asa ca-mi pun pofta-n cui. pofta buna sau sa va fie de bine

anca, te stiu ambitioasa asa ca sunt convinsa ca ne vei arata ce poti pe 30.

fetele, voi cumparati paine hipoglucidica? sau batoane de paine cu tarate? ca eu de-astea mananc pe langa wasa si fin crisp. nu stiu daca sunt 100% conforme dar sper la macar un 80% ceea ce e suficient momentan. ma gandesc ca batoanele alea sunt cele mai OK pentru ca si expira repede, au alt gust decat orice alt tip de paine mancat de mine, raman tot felul de tarate prin gura.

ma duc sa dorm juma de ora pentru ca dorm si fetele...rareori dorm dupa-amiaza in acelasi timp asa ca profit cat pot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ymca, odihna placuta! eu mai cumpar chifle negre - pave - facute pe vatra, cu semninte. sau ceva batoane de secara. de la auchan. astea sint proaspete si sint cite 4 in pachet. le congelez si imi scot in fiecare zi cite una, le pun in micorunde si le pap calde. cu lapte, la micul dejun.
despre piinea hipoglucidica, graham...etc, nu stiu ce sa zic. daca e proaspata cred ca e relativ ok. am citit insa niste etichete ieri, la carrefour la piine de genul asta: faina alba, amidon de porumb, extract de malt, zahar...pe linga stabilizatori, potentiatori de gust etc...era din cea ambalata, cu termen mare de garantie. din asta eu zic ca sigur nu e ok.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput