MONTIGNAC (109) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

androix si anca felicitarile mele o sa va pun floricele multteeeee

eu nimic , nimic , vorba ta sanse , nu stiu ce m-a apucat , chestia e ca mananc conform, cred ca trebuie sa ma umblu la cantitati cel mai bine-ar fi sa nu mai mananc deloc , n-ar fi rau

mai vorbim , sa vedem cine mai raporteaza sa modific mai tarziu

uite zau ca nu m-am masurat , ca in cm s-ar putea sa fie modificari , am uitat de masurat , am urcat rapid pe cantar azi dimineata da de masurat nu mi-a trecut prin minte

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Auzi, dar ai vazut ca am edita mesajul, da? de bucurie am pierdut pe drum niste grame, muuuuulte

Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Unde v-ati ascuns fetelor? Sper ca nu in frigider . Sau nu vreti sa raportati ca ne faceti invidioase

Pentru jumatate de kg imi dati o jumatate de floricica?

Noapte buna

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut
Cred ca m-ati uitat intre timp, iar daca nu, dati va rog cu rosii....muuulte si cu forta....poate si mananc dintre ele....
Eu nu raportez ca nu am ce...sunt intr-un carusel de proasta dispozitie, mancat aiurea, perioada proasta, copil bolnav, necazuri la birou si tot asa.....
....s-o termina el si anul asta.....

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

La mine s a dus aproape un kil, am 79,5kg si in talie 83cm...e ceva avand in vedere ca mi a venit si am picioarele butuci.

pupici

Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

imi cer scuze ca nu am reusit sa intru ieri la raport, dar datele le-am inregistrat ieri:

kg: 79.8 kg (adica 1.1kg date jos)
piept: 98 (2 cm minus)
talie: 87 (2 cm minus)
coapse: 107 (3 cm minus)

Nu e mare lucru nici in cm, nici in kg, dar bine ca e de dat si nu de luat.

Ieri am fost la spital cu ambele fete, ne-am umplut de analize, exudate si alte minunatii, ca sa nu mai spun ca fiecare are schema ei de tratament. Cea mare se pare ca s-a imbogatit cu un rotavirus si saraca nu mananca de 3 zile, azi e a 4 a, vomita si face scaune diareice. O rehidratam cat putem noi de bine cu de toate si daca nu va mai coopera trebuie sa o ducem la perfuzii. Eu sper ca va fi mai bine. Cea mica a donat o parte din stomatita ei aftoasa si celei mari, si e racita in continuare si banuita de nu stiu ce streptococ. Ma intreaba pediatra candid: aveti in casa purtatori de streptococ??? De parca ma intreba: mananca cineva din casa mere??? I-am raspuns ca nu stiu, ca in momentul intrarii la gradi, i-am facut copilului un exudat si n-avea nimic si-am tras concluzia ca nici noi adultii n-avem. Nasol, nu mai povestesc ca sunt off topic, dar nu-mi arde de mare lucru pana nu le vad bine sanatoase. Ieri n-am venit la birou, azi incerc sa scap mai repede.
Weekend placut va urez si sa va abtineti cat de mult puteti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

salutare!
Rontzai niste alune si va citesc. vad ca ati fost fete cuminti. toata lumea a slabit. felicitari tuturor!

Ymca, sanatate multa fetelor. Ufff, e tare greu cu bebei bolnaviori! si cum zici ca nu e mare lucru cit ai slabit? ca la mine, de ex, nu s-a dus nimic in cm...doar in kg. si si acolo putin de tot...asa ca tu esti campioana. .

Ani, impartim amindoua o floricica. vreau sa chiulesc azi de la scola. si sa merg la carrefour.(ssssst! sa nu ma spuneti!) gasesc acolo naut, faina de soia, tarite, fructoza oare? ca tu esti mai in zona si treci mai des pe acolo.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ymca, la fetele bolnavioare si sa va faceti bine cat mai repede.

Anca, fructoza gasesti in Carrefour. Restul de care ziceai le-am luat de la un plafar, chiar vizavi de Billa, la semafor. E langa o farmacie nonstop, Cynara parca.

De dimineata am mancat doua felii de Wasa cu humus si cascaval. Cred ca de azi nu o sa mai mananc nimic dupa 6 seara. Sa vad daca ma tine.

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

merci, ani. cred ca imi fac iar humus. miine.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ymca campioana bravo , esti tare
pupici la fetite , of of cate probleme aveti

si eu tot umblu la doctori de trei zile , dupa trimiteri , retete , pentru copil , pentru mine ... birocratie multa , innebunesc de tot

ma pun sa modific

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput