Puiuti de Randunici!!! (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ursuleata, felicitari pentru succesul cu branzica! Ma bucur.

Kya, bravo pentru tarc, de fapt pentru Sanzi cuminte mai degraba!

Ne pregatim sa plecam la scoala la Razvanici...

Pa, pa.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Citat:
citat din mesajul lui pucca


Si acum poze noi sunt de ieri.

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea[/b]!
poze



Chiar ca e f frumos imbracata

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=22" target="_blank">Votati-ma
IAR POZE
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

MIMONIX!!!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=22" target="_blank">Votati-ma
IAR POZE
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Multumim pentru aprecieri!!![pup]
Intrebare: fructe din compot au voie?

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Si Bianca mananca bine branzica cu fructe. Si iaurtelul cu banana si cereale are succes. La cat timp dupa masa de legume, fructe le dati voi bebeilor laptic?

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Azi mi-am luat si eu prima de nastere de la servici, acel salariu mediu pe unitate. Bianca a inceput sa se intristeze cand ma vede dimineatza ca plec la serviciu. Aaaa.....imi face cu manutza timid cand ii zis eu "papa mami, sa fii cuminte"

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

cr-cr-cr (a se intelege ca imi dreg vocea ) "
"ne-am vazut, ne-am placut...ce ramane de facut !?"
v-ati prins? daaaaaaa, stiam eu ca va prindesti....ieri am fost in vizita precum bine stiti si frumos v-a descris ariel .... ei: frumosi toti 3, (nr.4 frumoasa rau, dar nu era acasa am vazut-o in poze ), linistiti, neprafuiti ....noi: dupa o zi de umblat, pus varza la butoi, plantat pomi, rezulta plini de ciulini si praf ...totusi ne-au primit oamenii in casa ....cum spuneam, ei linistiti; noooooi ...partea masculina a familiei foooaaaarte linistita biata de ea, ca el fuse defapt cu muncile, noi doar am pus stampila de CTC si ne-am topait prin buruieni ; partea feminia evident galagioasa si in miscare ....n-am avut curaj sa-i dau drumu' lui teo in 4 labe prin casa, ca si asa a cotrobait pe unde a reusit , s-a luptat cu teo cumintelul pe o punga, care desi suficienta pentru amandoi, coltul aluilalt era mai bun....si-au mai disputat si un biberon pe care in final ca un barbat luptator l-a "castigat" teo de ariel, dar ca un tata intelegator si gazda primitoare marcel i-a adus si teodorei alt biberon....a probat si teo-mobilul baiatului, si obisnuita cu viteza la "curse" (ca noi avem holul lung) a busit un pic mobila ...am facut cunostinta cu cincin - iepuro-sori-cincila .....care bine ca avea cusca mare si stabila ca altfel lua cateva capete de gratii ca teo a mea si-a infipt mainile in cusca ...noi (adica eu si ariel) am si randunoii se uitau luuung si inerti la noi (asta e valabil mai mult pentru al meu care era "doborat" de tot )...teo cumintelul a adormit in final, iar iedutza mea nu avea stare, a facut vocalize, a chirait, i-a zdrangnit bietului copil in urechi jucariile....ca sa reduc energia copilului, am aruncat-o, am prins-o, si mai trageam si de vluza printre arucari ca imi ieseau suncile alea de care ma vait mai tuchi...pentru asa cum ariel am aflat ca ascunde cartea aia maaaare cand vin musafirii ,asa ma camu(n)flez si eu cand merg in vizite, da nu imi iese mereu ... una peste alta NE-A PLACUUUUUUT, SI NOI MAI VREEEEEEEM, si sunt niste frumosi si draguti si primitori ...sa mergeti in vizita la arieeeeeel

geko nu m-a extenuat vizita la ariel, nu de aia n-am aparut ; dimpotriva, m-a energizat, am frecat podele si alte cele pana dimineata la 3, asa ca muntii de rufe de calcat mai asteapta pana diseara ; duamna draga, va rog sa primiti din partea mea o maslina gigant, pentru prestatia ce am vazut ca ati avut

am vazut poze cu ursulet frumooooos, si copilasi dragalasi cu care se juca , am vazut sash in filmulet, dulce raaaau...ahhh, ce vecini am ....am vazut si stefanoi frumusel cu pleata-n vant care seamana taaaare cu bubu...si biencutza in parc, cocheta tare ( avem si noi puloveras din ala ).....si nu stiu ce am mai vazut, ca deja scriu de 2 ore, dar mai revin cu vizionarile....

a, un banc cu dedicatie ptr stela si ralu-greece , ca sa "nu cada in plasa" :

"Sotul intra seara in dormitor cu doua aspirine si un pahar cu apa.
Sotia intreaba:
- Asta pentru ce mai e ?
- Pentru durerea ta de cap!
- Dar nu ma doare capul !
- Te-am prins! . . . "




Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Si eu care atentam la chilotii de duamna!!!!!

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

asaaaa, inca ceva inainte sa ma imbrac de iesit la plimbare"
pentru ursuletul papacios...bravooo, soricelul meu e in greva si nu vrea fructe delooooc ...acum cu seria asta de dinti de apar si raceala, e si mai rau la papat....
tuchi, am uitat sa iti spun ca eu stiam de gasca si curcan ...ca ma amuzam de cate ori mergeam de copiii ce "gagaiau" pe acolo
siii, draga pucca dupa cum a anuntat geko, s-a epuizat stocul de chiloti de duamna, asa ca daca doriti....o maslina, o atentie

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

eu am un inceput de zi naspa...mi-e cam rau..ma doare spatele nasol, mi-e putina greata si sunt moaaleee...nu am chef de nimic...ieri Mufy mi-a marait de mi s-a rupt sufletul, toata ziua, de la dintii aia..sambata au spart 2 sus, langa cei din mijloc, iar azi-maine cred ca sparg si aia din mijloc, care la el sunt cei mai rai ever...de o luna si ceva se chinuie sa iasa, sunt inflamate gingiile..
GECKO, multam ca te gandeai la noi..moama, ce diversificare pe bursuc, a fost vanilat:))
sovi, bravo voua pentru perseverenta, las' ca de craciun vine bb!
Am vazut multe pozici noi cu puiuti, mamici, prieteni de pitici etc!
ma duc sa ma intind ca simt ca ma scurg pe scaun in jos..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput