Puiuti de Randunici!!! (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

hai ca am luat-o razna rau de tot...am pus raspuns in capitolul vechi

copy/paste

"se vede treaba ca intr-adevar am camuflat bine de tot. uite asa mai dau un reply cu quote din propriul mesaj...si schimb si font-ul ca sa vedeti ca nu atentez la barbatel harnic de clau...dar tot e bine ca asa am aflat ce specimen bun are si daca vreo fi vreodata stiu in curtea cui sa trag cu ochiul

Citat:
citat din mesajul lui gecko

clau, nu imprumuti sotul cu talentele culinare si la mine?..dau bani buni...si foarte, foarte mic sa nu vada rebeccoasa tin pumnii sa se mai repete experienta cu trezitul mai rarutz ca-i mai dragutz...ce zici e camuflat suficient?

"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Sovi tu ma intrebai de laptic ... nu merge nici cu morcov. Ramanem la 300-350 ml bauti in somn, 70 ml bauti dimineate in 10-15 etape (cate o gurita), 150ml cereale cu lapte si .... 200 ml iaurt cu cereale + legume in care eventual mai strecuram o masura lapte. Si inlegatura cu greutatea.. ea nu are decat 7.100-7.200, dar am descoperit ca in ultimele luni a luat bine in greutate (500-600 gr/luna) dar a avut doar 2.700 la nastere si cand am inceput diversificarea (la 3,5 luni conform doctorului) a luat 300 gr in 1,5 luni.
Acum ca aud cum va diversificati voi... la noi diversificarea a inceput cu mucilagiu de orez si banana iar dupa o saptamana si branza calcica. Asa ne-a spus una din cele mai bune pediatre din Timisoara. Cred ca a fost prea mult si de aici si stagnarea..

Adriana, mamica unei minuni - Daria Maria - 2 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Oauuuu Gecko, dar chiar ai camuflat neneeee! N-am vazut nimik...Si eu care ma gandeam ca te dai la randunoiu' meu !
Multumesc mult de tot, e super ce-a facut Rebecoasa azi noapte, de fapt de cateva nopti dar am zis sa tac din gura ca nu stiam daca e coincidenta sau nu...Are o bucata de noapte cand inca mai e frichinita si se trezeste des, dar si o parte in care doarme chiar si 3 ore legat, ceea ce e minunat pentru mine! Cred ca functioneaza tratamentul homeopat...sau poate creste fata!

Adriana, multumim de tratatie, sa-ti traiasca Dari scumpa!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

intarziere/neintarziere...daca e de baut noi primim
La Multe Lunisoare!!!! pentru Daria, sa creasca mare si frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ariel, sa sti ca si eu am incredere in Libero, mie mi-au placut mereu. Uite, o sa fac o proba cu ei ca sa scapam de suspiciuni, dupa ce-i trece de tot iritatia rebeccai o sa-i pun din nou libero din baxul la care-am renuntat acum . Si vad ce se intampla... Desi, este foarte probabil sa fi fost o coincidenta...
Si mai, nu sunt nici pe departe asa de "buna", numai randunoiul ma vede asa ca deh, ma iubeste si e subiectiv! De cartea aia minunata nici eu nu m-am mai tinut, doar am incercat sa mananc mai sanatos, adik fara prajeli, fara grasimi, dulciuri in schimb am mancat, dar din astea mai lejere, fara creme si ciocolata. Mai am si eu de dat jos vreo 8-9 kg ca sa fiu cum imi place mie .



POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui clauclau

Oauuuu Gecko, dar chiar ai camuflat neneeee! N-am vazut nimik...Si eu care ma gandeam ca te dai la randunoiu' meu !
Multumesc mult de tot, e super ce-a facut Rebecoasa azi noapte, de fapt de cateva nopti dar am zis sa tac din gura ca nu stiam daca e coincidenta sau nu...Are o bucata de noapte cand inca mai e frichinita si se trezeste des, dar si o parte in care doarme chiar si 3 ore legat, ceea ce e minunat pentru mine! Cred ca functioneaza tratamentul homeopat...sau poate creste fata!

Adriana, multumim de tratatie, sa-ti traiasca Dari scumpa!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!


Acum intamplare sau nu, homeopate sau nu...important e ca mai poti fura si tu un sfert de noapte linistita. Pana la urma se va linisti cu trezile ei...ca e de la homeopate...ca e cu varsta...nu conteaza...important este ca tu ai fost ZEN in perioada asta si ai acceptat si te-ai adaptat cu cata seninatate s-a putut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Bonjour,

vreau sa laud tarcul! Sau de fapt copilul - sta in tarc in sufragerie langa mine, in gramada ei de jucarii, si se joaca foarte cumintica. Gimnastica la greu: 4 labe, rostogoliri, ridicari in genunchi, ridicari in picioare urmate de inevitabilele plonjari. Se tot impinge in plasa de pe laterala, care e elastica, si ii place tare mult. Ieri dupa atata joaca, a si adormit, tot in tarc.

Clau ma bucur pentru Rebecoasa mica. Si pentru tine la cat mai multa odihna nocturna!



Raluca mamica de Sanziana mititica



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Neatza randunici!
Am citit tot din urma.....ce mai ciripiti voi seara!
Pup toate randunicile si toti puiutii de pe crengutza!
Sovi sa dea DD sa ne dai o veste mare cat de curand.
Clau pe Rebeca cea cumintica. Imi dau seama ce bucurie ti-a facut, dupa atatea luni de nesomn.
Kya ma bucur ca ti-a placut dr. O sa vezi ce repede va scapa Sanziana de laringita. Mie dr mi-a spus ca este mai bine sa-i fac acasa aerosolii, caci acolo de la plans isi poate irita si mai mult laringele. Acolo auzindu-i si pe ceilalti copii se poate speria si de-aia plange. Acasa se va obisnui repede cu aparatul.

Si acum poze noi sunt de ieri.


Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ce dulce e Biencutza! Si e imbracata asa de mumos acolo!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Bb papa cate 125 g fructe simple!!

Azi i-am facut mar, para, branzica si o cupa de cereale cu mar si morcov si a papt 230g.
Branzica un real succes

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=22" target="_blank">Votati-ma
IAR POZE
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput