Nou stil de viata (233)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Buna dimineata dragelor! Eu va ofer azi .

M-am trezit ca trebuie sa mergem la o zi de nastere si tre sa ne pregatim din timp si in plus,mai trebuie sa completam cadoul...oh...am avut ieri o zi, oribila la sfarsit...nici nu stiu ce si cum sa incep sa va zic, sau mai bine sa uit...si s-o iau de la capat azi, cu mai mult calm...mai bine asa...

Danielag, pentru o amandina tre sa te felicit nu sa-ti dau pe cocoasa. Eu nu mai zic ce am facut ieri,poti za-mi dai 10 maciuci pe capatzana insa am decis ca prea m-am chinuit o luna sa-mi bat joc de mine asa de simplu zilele astea.
Si sa vedeti ce am observat..am avut ieri o revelatie...exista cred si in jurul vostru o multime de persoane care in momentul in care incepi sa ai progrese, sa-ti mearga mai bine, cand te vad mai multumit, mai alert mai viu, incep sa se mire, oare ce s-a intamplat cu tine, oare de ce-ti merge mai bine, a? ai slabit? daaaa arati bine, dar de ce te infometezi draga? de ce te chinui asa la sala? ca poti sa te imbolnavesti, bla bla, si vin cu niste falseturi in schema, intelegeti ce vreau sa zic si te trag inapoi...ideea e sa fii tare, sa nu te lasi pacalit si antrenat in rahatul asta...ieri 2 colege mai pancovele asa ma certau de ce ma plang, dar eu nu ma plangeam, se apucasera sa ma intrebe cum merge treaba si eu le-am zis, am fost sincera si mi-am spus gandurile, rau! urat! de acum inainte voi evita asemenea destainuiri. Au inceput sa ma certe sa-mi zica ca sunt slaba, ca am loc de ingrasat, in loc sa ma incurajeze sa continui ceea ce am inceput si faceau comparatie cu ele, fiecare vroia 20 de kile jos, dar nu faceau nimic pentru asta, vedeti unde bat? vroiau sa fie slabe, dar mancau non stop si apoi radeau de alea slabe care se chinuie, de parca ele erau vinovate ca aratau asa sau ca ele erau grase ...

In fine, am ajuns acasa destul de necajita, am patit ceva, nu stiu ce, am observat aseara la sedinta de pedichiura...gleznele imi erau umflate de-abia mi se vedeau oasele alea ... nu-sh cum se numesc, dar nici cand eram gravida nu am fost asa de umflata la picioare decat odata cand am mancat chips-uri si vreau sa va zic ca nu am mancat asa ceva si nic sarat ieri ... in fine, acum par ok, dar aseara am plans, m-am masurat peste tot, m-am disperat, iar am plans, cred ca aratam ca si cum as fi avut nevoie de un psiholog, sotul meu s-a enervat, copilul a facut prostii, in tot timpul asta...oh, chiar vreau sa uit...

Vikingo, iti multumesc draga mea, de aprecieri, de invitatie, de tot daca ar fi sa aleg sa merg acum undeva, ma jur, la tine as veni, sa mergem la un party sau doua, poate trei dar nu am nici o sansa in perioada asta...poate sa incep un program drastic de economisire si sa vin la anu pe vremea asta sa merg si eu la un bal, ca n-am fost niciodata si tare mi-as dori!
Da, sunt de acord la faza cu masurile, eu nu am nicio problema sa le sciu aici, tu poti sa mi le dai pe PM. Intr-adevar la faza cu inaltimea, eu nu am fost atenta, ca eu intr-adevar am 173. Asadar, incep de jos, peste pulpa eu am 35cm, peste genunchi am 37.5, peste coapsa 57 si in talie 65. Ti-am zis, in partea de sus eu sunt mai slaba cu mai mult de o masura la haine comparativ cu partea de jos...si am niste sani, vorba lu Rolo, hidosi, desi am masura 75B, imi trebe "pernite" uneori duble. Mi-as dori extrem de mult sa reduc doar dimensiunea peste coapsa, la 54-55, acolo vreau sa ajung, in rest sunt foarte multumita. Si of course, cu tot sportul asta sa-mi ridic un pic sa ma tonific... ceea ce si incepuse sa se intample de cand tot umblu la sala si la alergaleala...

Dragelor, va las aici ca mai am o droaie de facut si poate revindeseara tarziu de tot caci azi mergem la tatal meu la mormant si e la 60 de km de Cluj, la Ludus, in jud. Mures.

Lou, Clara, CarmenE, Meph, Gusta, Ruxi, Tumpi (vin deseara cu reteta) va si va multumesc tuturor pentru tot ce mi-ati scris.

Cami, multa sanatate tie, lu bebe mic si sotului tau si sa auzim numai bine!

tuturor!
Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaera spune:

Buna dimineata, fete frumoase si vesele!

Iertati-ma ca n-am mai intrat pe aici, dar in ultima saptamana nu am prea fost in apele mele; se vede treaba ca prea mult stres strica.
In fine, de azi sper sa ma simt mai bine!!
Voi ce mai faceti? Felicitari sarbatoritelor de saptamana trecuta , multa sanatate si tot ce va doriti!
De asemenea, felicitari si fetelor care s-au tinut de treaba in ultima vreme, au tinut regim, au facut sport, au slabit sau s-au mentinut. Bravo, tine-ti-o tot asa!
Vin si eu la raport, desi trebuia sa il dau de marti. Oricum, nu cred ca conteaza prea mult, ptr ca tot 66 kg am, adica cu 1 kg mai mult decat acum 2-3 saptamani!
In rest, va urez o zi frumoasa, cu soare si voie buna.

Delidana
, ai reusit sa faci ceva sport in ultima vreme? ca eu nuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata dragelor,

Puskin, cifra scrisa cu albastru reprezinta greutatea de la care ai inceput ultima oara. E adevarat ca acum ai 70 kg ceea ce inseamna ca te-ai ingrasat de cind n-ai mai fost trecuta pe lista fetelor active. Deoarece Zuzi a fost serifa inaintea mea si probabil ea te-a trecut din nou pe lista o rog pe ea sa confirme sau nu ce-am zis.
Daca vrei sa fii trecuta din start cu greutatea pe care o ai acum, spune-mi si voi modifica in lista.

Violeta, in legatura cu masina de spalat (banuiesc ca la ea te referi) eu as lua in considerare clasa (consumul de energie), marimea (daca vrei mai mare sau mai mica) - stiu ca eu am fost conditionata de spatiu, imi trebuia una relativ ingusta si n-am gasit decit la Indesit.

Happy in To si Lorym, bine ati venit la noi si spor la slabit! Pentru a va trece in lista am nevoie de: inaltime, greutatea actuala si greutatea la care vreti sa ajungeti. Daca doriti sa fiti trecute si la "zile de nastere" va astept cu datele.
Ca sa ne facem o idee asupra stilului vostru de viata raspundeti (daca vreti) la cele 7 intrebari de pe prima pagina.

Mihaera, din pacate n-am avut timp de nimic, nici eu...

Roxa, data viitoare cind vrei sa discuti cu cineva despre slabit, diete, etc, si vrei sa te motiveze, alege o persoana slaba. Imi amintesc ca atunci cind am inceput scoala m-am intilnit cu colege care erau ok (nici slabe nici grase) si mi-au zis ca arat foarte bine, ca apoi sa ma vad cu o tipa foarte slaba care din cauza unei boli slabise si mai mult si cind s-a uitat la mine mi-a zis: "fata, tu te-ai ingrasat?" Si nu, nu ma ingrasasem.
Tu nu esti grasa, pot sa zic asta cu mina pe inima ca doar te-am vazut , la tine singura problema e ca tu crezi ca ai fundul mare. Mie mi se pare ca arati bine si ca te agati prea mult de treaba asta cu slabitul pina in punctul in care a ajuns sa-ti conduca viata. Pe bune, nu se merita. Mergi in continuare la sala, mai ales ca iti si place si invata sa te iubesti pentru ca arati bine. Si daca nu ma crezi mai du-te in 30+ si-ai sa te convingi.

Cami, Puskin, v-am admirat pozele.

Tumpi, cu placere.

Weekend frumos!


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Buna de dimineata

Roxa multumim de cafeluta, o savurez acum ca nu m-am trezit de mult.Cat de rautatea colegelor, nu o baga in seama,intotdeauna se gaseste cineva sa comenteze,important e ce simti tu.Ai luat-o pe un drum bun si tb sa o tii asa,sa nu te demoralizezi.Tu arati bine si daca continui cu sportul ai sa vezi si rezultatele.
Cred ca mai toate calcam stramb,dar tu ai avantajul ca mergi la sala si poti remedia.As vrea sa pot ajunge si eu la sala si imi propun ca de la anu daca nu am sa mai am programul asta infernal sa merg si eu macar de 2 ori/ saptamana ca deja nu se mai poate.PLus ca la tine ca si la Vik sau Delia avantajul e ca sunteti mai inalte, eu una sunt pitica rau,plus ca eu oricat de slaba as fi sunt mai pulpanoasa.

Ruxandrafrumoase poze.

Happy in To, Lorym, bine ati venit

Violeta, asa cumzicea si Delia, uitat-te la clasa de curent si capacitate.Eu in tara am avut si Whirlpool si Indesit.Prima am avut-o 9 ani si a cedat, a doua am luat-o acum 4 ani cu uscator,inca functioneaza.Aici am preferat un Siemens cu capacitatea de 7kg si ma felicit ca am facut alegerea asta fiinca la sf de saptamana cand apuc sa spal,nu stiu ce ma faceam cu una de 5kg.

Carmen sunt mai bine baietii?Ce gatesti azi?Iesiti pe undeva?

Claudia, ati facut planul pt azi?

Marilena, nu ai aparut azi.

Lou, un ceai pt tine.Sa sti ca am baut din ceaiul alb si culmea e ca l-am baut fara miere cum beau de fel.Mi-a placut,plus ca avea aroma si de piersica.

Anda, nu ai mai aparut ,cum merge cu mica afacere, deci nu cred ca ar fi ceva sa nu mearga

Crys, te odihnesti azi?

CarmenE sunteti putintel mai bine macar?

Laura, ai disparut de tot, sunteti bine?

Vik, azi la bal?

Rolo,Yubi, nu ati mai venit nici voi pe aici.

Tzuni, tot asa prinsa esti, ce face Mery?

Hopes,Sabina,unde sunteti?

Zuzilici cum a fost ieri, asteptam poze cu Bella

Anky, ne-ai parasit de tot

GAbriela, sunteti bine?Ce face Mara?

Caro,Daniela

Gata ca m-am intins ca pomana tiganeasca.

La noi e ceata,asa ca nu cred ca vom iesi,defapt nici nu aveam de cand.Vom lenevii in casa.

Azi al meu sot mi-a arat a suta miaoara cat ma iubeste si a mers in locul meu la munca.

MA duc sa vad ce pregatesc la micul dejun ca sa fie gata cand se trezeste si el.

Un we minunat va doresc.

revin...

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Tumpi, sunt aici, va citesc.
Sunt undeva 66 de kg. Sunt obosita, ocupata, a plecat bunica-mea care imi era de un real ajutor...deci...timpul meu nu mai este ca inainte.
Eduard e cu muci si el, si abia asteapta gradinita, s-a plictisit rau in vacanta asta.

Vikinga si Roxana va felicit, sunteti frumoase amandoua.
Va pe toate, si va citesc mereu. sunt la curent, dar nu prea apuc sa scriu.

Happy in To bine ai venit la noi, imi place de tine, te stiu de pe alte topicuri.

E vreme frumoasa si dupa ce se trezeste Eduard iesim la aer , la curte.
Ma duc sa prajesc niste seminte ca asa am promis.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Testul e negativ asa ca sunt in asteptare ,si sper sa vina cat mai repede.Stiu ca poate Mara ar avea nevoie de un fratior sau o surioara dar acuma nu e timpul.

Roxa prieteni de astea am si eu.Si e o romanca care i-am zis de mult ce am pe suflet si dupa m-a judecat si ultima a fost sa ma trimita la psiholog,asa ca am zis cel mai bine e singur si sa treci prin toate.

Am vazut poze frumoase la o mamica cu burtica Cami si pe cele a lui Puskin.

Mai mult nu am ce sa va zic ma duc ca tipa masina de rufe la mine si mai am si altele pe lista ,dar diseara vin cu voi la un party ca papi lucreaza si o sa vin singurele.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut! ce faceti? eu fac varza a la cluj acum, si am facut si un desert dulce!!!
Delia multumesc, pai e groaznic sa treci printr-un accident, am vizitat-o azi, sta intinsa in pat, isi poate misca mainile si picioarele, insa gatul nu si-l poate inca intoarce numai putin! slava d-lui ca va putea merge din nou! stateam si ma gandeam ce groaznic e sa depinzi de altii, sa nu poti merge singura la toaleta, sa astepti sa te spele altcineva...noroc ca e in germania si personalul de la spital e ft dragut, sunt alte conditii decat in alte parti, face fizio-terapie si va fi bine! Ea era in masina cu sotul si fetita de 4 ani, semnalizau dreapta si a intrat una in ei cu 60 la ora! Ea statea cu fetita pe bancheta din spate, sotul a fost numai putin lovit, iar fetita fiind in scaun nu a patit nimica, slava D-lui!
Cami mi-a facut placere sa te cunosc! arati tare bine cu burtica si eu nu mi-as face asa mari griji din cauza kilelor! adica nu stiu ce sa zic de cura de slabire in sarcina, eu nu as tine! incearca sa mananci dulciuri cat mai putine! numai bine iti doresc in continuare!
Happy in To,Lorym bine ati venit si spor la slabit!Lorym ti-am vazut dulcica in poze, sa va traiasca!
Ruxandra, frumoase poze, la Knossos am fost si eu, dar mi-a facut mare placere sa revad poze de acolo!
Marilena m-am gandit la tine, am citit acum ca e negativ...
Roxa pai tu nu stii ca femeile sunt rautacioase??? nu le mai baga in seama!
Tumpi n-am aparat, e pe moarte, trebuie sa ne luam altul! insa am ramas uimita ca barbat-meu aseara nici bine n-a intrat in casa si a vazut ca m-am vopsit! asta asa, fiindca altele le mai aud zicand ca a lor nu observa nimica schimbat cand se tund, frezaeaza...insa nu e ft mare diferenta, tot blonda sunt si il mai las un timp asa!

acum inchei ca trebuie sa plec sa vad daca e fiert orezul!
pupici la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO
Hello la toata lumea! Ma primiti si pe mine la voi? Sint o vaca si o nesimtita, vreau sa fiu ca inainte... Mai am doi ani si fac 40 si vreau sa fiu o mamica de 40 de ani sexy si tinerica, nu purcica de acum! offf....
Alice ce surpriza! Vino sa te pup!!! Lasa mai ca stii ca scorpionii is asa pe extreme, ori maninca si se bucura de bunatati ori se pun la cura si sport asa ca la carte. Ambitie avem, ori:))?Lady sexy la 40 de ani trebuie sa fii, te bagam aici la slabit, modelat, nou look si ce mai trebuie:) Pe urma sa vina si 40 de ani fara probleme! Mi-ai vazut noul look? Da' petrcerea cu fetele?Ca tot veni vorba, iar am azi un party, un fel de receptie intre insularii ce au hoteluri, restaurante, si alte afaceri in gastronomie. Is pe fuga, daaaar trebuie sa-i multumesc lui Puskin pt poze, esti o femeie frumoasa, ai o constructie feminina frumoasa, abia astept sa te vad si cu citeva kg in minus sa ne mindrim aici cu toate de realizari. Pt ca asta e si ideea, kg in minus iti aduc o stare de bine de multumire si un album asa cu poze din 2 in 2 kg in minus e interesant de vazut, pt cele care reusesc e o satsifactie si o mindrie un astfel de album si pt celelalte fete poate fi un puternic stimulent. Bineinteles ca nu e o obligatie, eu respect intimitatea fiecaruia. E doar o idee. Edit: nu-i chiar bal in rochie din aia lunga, balurile alea sunt in ianuarie-februarie, vreo 3-4, noi mergem la doua din ele. Is cam odata cu marele bal din viena, e o traditie, ca asa unde se poate sa se organizeze in fel si chip. de ex balul afaceristilor, balul ziaristilor/TV/radio/media etc si din cite stiu se fac in aceeasi perioada. ok nu e marele bal de la viena ala televizat, dar oricum doamnele imbracate de-ti taie rasuflarea, domnii la frac, se si valseaza, e si un show de vreo ora si dupa mincare si bautura, bandul cinta melodii de tot felul, dansante dar de o anumita clasa. In seara asta o sa imbrac o rochie neagra pina la genunchi asa dintr-un material deosebit. Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Buna seara ! Daniela ,multumim de urarile de sanatate Eu nu am mai putut sa citesc , dar am mai cumparat o carte ,,Floare-de-Zapada si evantaiul secret,, de Lisa See.Tumpi ,nu am mai fost la servici ,pt. ca am avut 3 zile de concediu.Eftimie C , multa sanatate la copilas Liris ,felicitari si sarcina usoara Roxana , arati foarte bine Violeta ,fetita mea este mai bine ,dar face injectii in continuare. Acum face intramuscular ,pt. are toate venele sparte .Face injectii la 12 ore si ma duc cu ea la spital ,pt. ca este internata ,dar o tin acasa. Saptamana aceasta a fost in vacanta ,dar doctorita a spus ca trebuie sa mai stea si saptamana viitoare acasa.O sa incerc pe cat posibil sa stau si eu cu ea acasa ,pt. ca nu am cu cine sa o las.Happy - bine ai venit !Lorym - spor la slabit !Cand o sa am timp , o sa incerc sa pun si eu poze cu mine Un pt. toate fetele si o seara cat mai placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Nu am facut ce mi-am propus da numai conteaza mai e si maine o zi.

Bun venit la noile fete.

Carmen E sanatate multa la puisi sa treaca repede durerea de la intepaturi.

Vik eu maine ma pozez ca deja am luat niste forme foarte frumoase de porcusor si de luni pe baricade ca nu se mai poate.Distractie placuta la bal si eu vreau o poza la rochie daca se poate.

Sunt in zona si va servesc cu tot ce doriti,ca virtual nu ingrasa.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput