Nou stil de viata (233)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Eu v-am citit de dimineata dar nu am avut timp sa scriu ca eram pe fuga! Mi-am facut o cana maaare de apa fiarta cu o juma de lamiie si am tras de ea in timp ce faceam fetelor pachetele pentru la scoala. Incerc sa ma si detoxific, am o piele a fetei incarcata si vreau sa fiu mai mumoasa. :))

Mik, multumesc de primire, am vazut pozele tale frumoase si fetita si baiatul tau! Sa iti traiasca, sint mari si dragalasi, iar tu pe linga ei esti ca o sora mai mare! Nu stiu daac ma lasa memoria de la batrinete, dar tu nu erai in Franta?... Te pup si eu si imi pare bine ca ne-am "intilnit"...

Am fost in pauza de masa cu Angela, prietena mea de la munca, pentru ziua ei... Nu stiu citi ani are, ca nu vrea sa ne spuna, eu cred ca are cam pe la 75 de ani, mi-e asa de draga... Daca aveam asa o bunicuta eram alta femeie acum :)) Ne spune istoriare de amor de cind era tinara, este tinara in spirit si in inima... Pauza a durat doua ore jumate!

Dimineata:English muffin cu o lingura de peanut butter (english muffin sint niste piinici de fapt, nu au zahar, iar eu le cumpar integrale) Cafea fara zahar, cu un pic de lapte degresat
Gustare:Un mar
Prinz: somon la gratar, o tira de orez si vegetale aburite:)) si desert... creme caramel mmmmmm... stiu, sint o vaca :)))
Gustare: ce sa mai intre gustare???
Cina: borsh frate, borsh cit incape fara piine, fara nika!

hahahhahahah... iar cele care sinteti triste ca ati luat in greutate poate va consoleaza gindul ca eu nici nu incap in clasamentele voastre!!!...trebuie sa faceti categoria X-grea!

Sabina, felicitari surorii tale si tie la fel!!! Ce veste minunata este nasterea unui pui! Si ce frumos cind se ajuta surorile!

Aseara am avut toate motivele sa o iau pe aratura, dar nu am facut-o... Nu, nu... am fost ascultatoare si am baut apa multa de fiecare data cind imprastiau fetele dulciurile de Halloween... Ieri... ar fi fost ziua lui Alin... 39 de ani.

Cam atita... Imi string dosarele si o tai spre casa!

Salutari tuturor fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Happy, ieri a fost si ziua surorii mele si o cheama Alina, da are 32.
ce chestie.

(iar eu ma simt grozav ca desi mai mica decat ea cu 3 ani o dascalesc acuma, ca am copii mari deja )



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Pfuuuu Alice ce a mai trecut timpul, Dumnezeul sa-l aiba in paza pe Alin, ce barbat ca o floare a fost..off, chiar ma uitam acum vreo citeva zile pe pozele trimise de tine acum citiva ani..prin multe ai mai trecut si tu.. Bine ca fetele is bine si infloresc asa cum sade bine la doua bobocele, pardon trei:). Las' ca acu' esti un bobocel mai dolofan dar da-ti ceva timp si sa vezi la vara ce rochitele pui pe tine, mama mama. Si nu mai strica tenul tau frumos de tataroaica cu toate dulciurile, zaharul, ciocolata is rele pt ten!Eu am venit de la sala, am bagat doua ore in forta, dar chiar fu greu rau de tot azi, am facut 2 programe noi, pe urma la sauna, unde invit calduros toate fetele nemaritate. Eu seara evit sauna ca e mai aglomerata, si cum pe aici la nordici e toata lumea la cuculetul gol si la amestec dame cu barbati, well parca ma tinea o scama. In fine azi am fost numai cu o tipa asa la 40 de ani in sauna, si cum stateam noi dupa la relaxare pe niste sezlonguri cu picioarele in sus, incepura sa se perinde numai muschiulosi pe acolo la fundul gol, ba la dus, ba se sapuneau, ba se stergeu de zor cu prosoapele, ba pe unul il durea umarul de la nush ce haltere si altul il masa. Lol pina si pe ea cit de nemtoaica o fi fost tot a bufnit-o risul de tot show-ul inopinant:)) parca era parada pt noi anume. Alice cred ca asta ar fi o locatie numai buna sa-ti sarbatoresti ziua cu noi fetele asa dupa ce pui fetele tale la nani. Tre sa pun sampania la rece deja, ca se apropie;)Puskin asa e, nu tre sa ne ferim de orice aliment care ar fi periculos, trebuie doar sa stim sa gestionam cantitatile cum trebuie. Eu de ex maninc piine neagra in fiecare zi, in salata pun ulei de masline si mai am multe din astea. Depinde in ce cantitate mincam. Totusi alunele, ori amestecul de nuci, mi-a creat ceva probleme. Intr-o perioada mincam zilnic asa cite o mina doua, imi plac tare mult insa nu prea a mers slabitul cum trebuie. Dupa sport mult maninc si ceva mai bine, dar nu mai era loc de alte extra calorii. Sigur cind o sa fiu la mentinere o sa mi le reintroduc macar asa la 2-3 zile. iar brinza cu mucegai e adorata mea..asa cu ceva piinica de casa, cu ceva serano, ori choriso si un pahar d evin rosu..mmmmhmmm. O data pe sapt imi permit sa-mi fac pofta, de as minca zilnic nu as reusi sa ma comport civilizat si sa ma multumesc cu o mica feliuta. Dar daca la tine merge, e excelent!Gusta la slabit cu tine! Hai ca e pacat de munca ta sa pui acum la sapt cite un kg pe tine. hai ca esti fata ambitioasa;)Sabina te pupicRolo, spor la cura in continuare! hai ca ai fost nemaipomenita in ultima perioada!An-k, hai si tu nu te lasa, da-o incolo de mincare, nu aduce decit satisfactii pe moment.Zuzi tu cum esti?Pe miine!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Hallo...hop si eu dupa o lunga perioada de absentza....

Raport:98.5kg...si vreau bice, sticle goale in cap sa imi aruncati...si rosii la greu. Nu ma pot mobiliza. Nu stiu ce e cu mine....dar imi e greu sa ma abtin. Dar incerc. De 2 zile nu am calcat foarte stramb...dar sper ca martea viitoare sa fie mai bun raportul. Sau cand se mai da raportul ca eu sunt paralele si nu am avut timp de citit din urma? dar incerc sa tin pasul de acum incolo

VA poop!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

Roxa, condoleante pentru Costel. Nu am reusit sa vorbim ieri cu Vic, mai incercam azi. Ar fi bine daca ai poti sa imi spui cand il inmormanteaza sa ii iau bilet la coana mare.
Fetelor, las cafea si ma duc sa imi vad de treaba ca azi sunt trista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Buna dimineata dragelor, k-mon, haideti la .

Eu m-am culcat foarte tarziu si m-am trezit mai de dimineata...avem un deces in familie, a murit sarmanul, bunucul lui Serbanica - adica socrul meu...Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca...s-a intamplat extrem, extrem de brusc, de pe neasteptate...mai putea trai multi ani de-acu incolo...si saracul, acum isi pregatea party-ul de pensionare, care urma sa fie pe 10 noiembrie. Asta e viata...

Happy_in_TO, eu am o revelatie, acum stiu cine esti ca eram intrigata de cat de bine te cunoaste Vikinga si acum am reluat cuvant cu cuvant mesajele voastre din ultimele pagini ce ma bucur ca scrii la topicul asta!!

Gusta, buna dimineata fata draga! Hai la cafea si lasa prostiile ca esti o adevarata! Si adevaratele sunt niste adevarate Zi-mi te rog cat de departe locuiesti de Amsterdam? ... ioi ce m-as duce, macar la un windowshopping...si sa-mi fac un piercing si un tatoo am pofta mare mare de asa ceva

Vikingo, mor cand te citesc cum povestesti, esti mortala! Acum mi-ai facut pofta si de sauna ta! Aici la mine, ma rog, am noroc ca altfel nu m-as duce...e doar de gagici...e chiar langa vestiar si fiecare sex are sauna lui no...si de cate ori mergem in concediu la ski si gasimi saunele astea mixte, ce ma mai oftic ca ma bombane barbatumio daca merg...ca cica merg sa vad chestii...da ma jur, ca de cate ori merg acolo, io-i zic ca-i multumesc la doamne doamne si sunt recunoscatoare pt ce am acasa, ca de ce vad acolo, ma ingrozesc frate

Delia[b] cum stai cu cititul? ce mai faci? eu ieri am reusit sa nu mananc bombonele M&M dar numai pentru ca nu am gasit de cumparat, primeau marfa la magazin si era inkis. ...azi deocamdata nu am pofta de ele...sper sa scap si azi...mai ales ca azi nu merg la sport

va las dragelor, sper sa reusesc sa intru deseara sa va vad!

Roxa


[b]It's the first day of the rest of my life!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna dimineata.

Sa aveti o zi frumoasa!

Va pup
Tzuni


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza fete frumoase

Hop si eu pe fuga la un ceai ca plec la cursuri la fac... Ma autoservesc Si las si pt cine mai doreste..

Roxa condoleante si D-zeu sa-l odihneasca!!

Puskin eu is la subiect sa tin companie fetelor Eu nu´s la dieta/ cura si nici n-am fost.
Imi plac principiile dietei tale si fain ca n-ai scos grasimile de tot din alimentatie, ca multi fac gresala asta

Urez si sanatate bolnaviorilor si bolnavioarelor. Si o zi usoara tuturor

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Ma tin de cafea asa de somn imi e si rau de numai zicc.Sufrageria e gata de dat tapetul si sa vedem de acuma ce urmeaza.Ma duc sa vad ce ati scris si dupa poate mai spun ceva.

Sabina felicitari pentru nepotica.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase!


Roxa, condoleante! Dumnezeu sa-l odihneasca!

Sabina, felicitari pentru nepotica; mare, mare bucurie...

Happy, iti stiu si eu povestea... Dumnezeu sa-l odihneasca si pe Alin si voi sa mergeti inainte, asa cum ai mers si pana acum.

Tzuni, ce face Meri? Mai e bolnavioara?

Cami, trebuie sa fii optimista! Lasa gandurile negre, ai grija de tine si totul o sa fie bine.

Cate o tuturor doamnelor, cu scuze ca nu am raspuns fiecareia in parte.

Eu tot semi-depresiva sunt si ca sa-mi puna capac la toate, am si racit; am simtit ieri dupa-amiaza ca ma ia raceala si pana acum sunt varza. Ma duc sa ma ingrop in treburi.



Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput