Puiuti de Randunici 2008!! (126)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

SUNT MUMOASA??




POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Citat:
citat din mesajul lui clauclau

SUNT MUMOASA??




POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=22" target="_blank">Votati-ma
IAR POZE
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Oau Clau, am vazut o adevarata sedinta foto cu manechin profesionist. M-a innebunit poza cu fetita frumoasa si sexy cu umarul gol care se spRijina elegant de patut.
Iti dau o veste buna si una rea: aia buna:rebecca e frumoasa rauuuuuu; aia rea: inseamna ca fuge repede de acasa. Lasa ca isi ia tati pistol (la noi cam asa se pune problema ). De fapt sotul spune ca va dormi cu fata in camera de camin si cand va fi studenta . Si o mai invata ceva de pe la 2 ani "tati, baieteii nu se pupa pe gurita!!!!!!!!!!...Niciodata!!!!!!!!...Clar!!!!!!"
Cu body-ul nu pot sa te ajut ca e adus de sora mea de prin alte tzarisoare.

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
http://community.webshots.com/user/raluca2107

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Salut!
mama ce poze frumoase am vazut!
Clau, Rebe e superba ca de obicei!Rochita de-aia alba cu bentita a avut si Ilincuta la botez!
Raluca grecoaica, ai niste copii superbi! sa-t i traiasca si sa fie sanatosi! Ioanna e nemaipomenita cu coditele ei!
Raluca bacaoanca ce sa mia zic de domnul mult prea sexy?

Cat despre indivizii de-aia care adorm in scaunul de masa....s-o tina tot asa! luny, vezi poate il culci si noaptea in scaun si nu s-o mai trezi!


Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Seb nu stiu ce are azi..e setat pe somn! Sta treaz o ora si baga apoi iar somn!mancare...cand o creste mare!
cica fructele le-a mancat toate de dimineata, legumele le-a scuipat cu succes!
eu am ciorba pe foc, sa mor daca nu ii dau si lui, poate i-o placea cu bors, o fi moldovean de-al meu!

Mi-e somn de mor, m-as culca si eu nitel dar nu mai am cand, tre' sa termin papica si sa ma duc dupa Ilinca!
de data asta impreuna cu Seb!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Tuchi, daca te incalzeste cu ceva din partea mea esti deja eroina doar ca ai facut o oala de ciorba. Eu de fapt sunt depasita total de subiect si sa mor daca inteleg cum reusiti sa le faceti pe toate. Eu nu spal, nu calc, nu fac mancare (ca le face soacra-mea pe toate), am si o bona super la copil si tot sunt super obosita si terminata. Cand ma gandesc ca mai si inveti pe langa toate astea???!!!... Eu imi amintesc ca in sesiune aveam niste tabieturi groaznice cand ma apucam de invatat...sa fie liniste, sa fie patura pe care imi intindeam cursurile perfect intinsa, sa am un pix in mana pe care sa il frec, sa stau turceste.... sa mai continui??? Nu stiu ce m-as face sa trb sa mai invat acum cu haosul de acasa si cu toate treburile pe cap.
Deci, din partea mea pentru toate super mamicile- multesi daca sotii comenteaza vreodata nemultumiti spuneti-le ca exista si exemplare ca mine. Promit sa raspund la telefon si sa confirm.

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
http://community.webshots.com/user/raluca2107

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Si pe principiul ultimul venit, primul servit, s-ar putea sa atentez la chilotii fini de duamna pentru ca nu vorbeste nimeni cu mine (va rog doar sa fie dintr-un val de material ca sa ma ajunga).
Voi dati ceva de imunitate bebeilor- mie dr mi-a recomandat Septilin.

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
http://community.webshots.com/user/raluca2107

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Raluca, fii convinsa ca daca n-ar avea cine sa te ajute ai face tu de toate!
Nu-mi permit pe cineva la curatenie, mancare nici nu mi-ar placea sa-mi faca altcineva, soacra e departe si vine maxim de doua ori pe an in vizita cand e o doamna, mama nu mai e...asa ca ma descurc!
Nici eu n-as fi crezur acum 10 ani ca voi fi capabila de acest efort, dar uite ca sunt, mai stau si pe forum, mai fumez si-o tigara...

In toata nebunia asta insa ceva are de suferit,,,relatia cu randunoiul! Nu mai vem timp de noi, mereu sunt stresata ca tre' sa mai facem ceva prin casa, seara sunt vesnic prea obosita....sper sa-mi mai gasesc un strop de energie si pentru noi!

Si azi vreau sa fiu ca Bubu...pe langa ciorba am facut si o placinta cu branza( ce-i drept cu foi cumparate!) si sper sa ma ajute Ilinca la chiftele!
Si poate voi reusi sa si calc, camasile mele ce-i drept, ca doar eu port asa ceva in casa!

gata, m-am laudat destul!


Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Hai ca facem chilotii jumi-juma!

Mi-am amintit de Ariel...ce ti-am zis eu aseara pe mess? sa mai lasi nebunele in pace?

Iar cu alaptatul...mame eroine sunteti toate care alaptati! Mie nu mi s-a parut usor deloc, la Ilinca am reusit 8 luni, la seb doar 3...

Gecko, gata epilatul?
sa-ti iasa planurile cu crestinatul, sa stea bursucul frumos! Noroc ca la catolici nu-i baga in cristelnita, ca parca-l vad cum inota!

Raluca grecoaica, stiu ca tu aveau probleme cu alegerea nasilor! Cum s-a ales treaba pana la urma?

Si mi-am amintit de Elena- Midasnu
ca stiu ca se plimba cu Alice prin crangul din Buzau!
Am trecut prin orasul cu cele mai multe treceri de pietoni cand am fost acasa si m-am tot holbat pe strada poate zaresc o Thea frumoasa cu o mama blonda, slabanoaga si suparata pe noi!
Alice, mi-e greu sa cred ca te-ai lecuit de DC asa ca mai baga si tu un zambet pe-aici!
Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

ce copii frumosi am vazut...

ralucaspm, acum am realizat ca nu am mai vazut pana acum poze de la tine. Foarte frumosi copii ai, sa iti creasca mari si sa fie fericiti. Dar tu in care poza esti? cea in care Giorgios ii mananca nasul Ioannei sau in cea cu ei doi si cu calutul?

raluca2107, acum am realizat ca si tu ai flacau nascut in zi de 13. Daca am sa ajung pe la mesteritul de capitol va trec si pe voi in listuta (asta daca nu o face ursu mai repede). Am tot vrut sa iti zic ca mi se pare mie ca sotul tau seamana cu Daniel Iordachioaie (in vremurile lui de succes) si acum imi tot storc eu creierii ca pe cine din Bacau stiu eu semanand cu artistul...ca sigur stiu pe cineva. Ah da, si musai taticu' sa ii repete des Briannei ca pupatul pe gura nu e bun ca la cat de ochioasa e si cum stie ea poza sigur o sa aveti coada la usa. Si imi place ce activ e Sabin la 5 dimineata...mai ce o fi cu copiii astia ca nici cum nu invata ca ziua-i de joaca si noaptea de somn.

clau, eu am o intrebare la tine...tu o rimelezi pe fata? ca ce gene are ea!!!

ariel, da' nu ai tu de lucru...haida sus Tinker Bell

Mergi la inceput