Redoutistele fidele Laredoute.fr (142)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata! azi va dau eu o mare.
Ma pregatesc sa plec la munte si nu puteam sa inghesui bagajele daca nu citeam ce s-a mai discutat pe aici, plec pentru prima data doar eu cu sotul de cand s-a nascut Vlad , asa ca va urez un we minunat si multe pachetele lr, sper sa vina si al meu

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

Neata. vin si eu cu . O zi buna va doresc, desi dupa cum pare sa fie afara, o sa fie urata rau de tot.

In asteptarea ultimei comenzi LR.fr...
Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Neatza!

Astept si eu ultima comanda din 19....


Oare redutzii.fr si-au pus problema ca le vor scadea dreastic comenzile cu .ro? Acum in perioada asta in care au nevoie de vanzari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui danadc

Neatza!

Astept si eu ultima comanda din 19....


Oare redutzii.fr si-au pus problema ca le vor scadea dreastic comenzile cu .ro? Acum in perioada asta in care au nevoie de vanzari?




........................
Dana, mamica Amirei (02.03.2008)

Din punctul asta de vedere,stai linistita,nu-si fac nicio problema.Oricum de cand asteptau ei sa scape de noi.Clienta romanca stie sa-si apere drepturile si asta deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

Citat:
citat din mesajul lui april16

Ama,
pai asa ma gandeam, sa o pun pe nasi-mea la inaintare sa ridice ea coletul din NL, bine, nu toata ziua buna ziua cum dadeam io comenzi in ultimul timp, ci doar in perioada reducerilor.

Oricum tari italienii ca dau cupoane de reducere, 30 din 90 inseamna totusi mai mult de 25%. Ceea ce n-o sa pupam in RO.

Caz in care tre sa ma gandesc la o optiune de a ajunge coletul apoi in RO. Tu asta vara le trimiteai cu posta?



Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">


nu, eu urma sa vin in romania in august... dar oricum pana si din italia se trimit usor pachete cu autocarele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

salut fetelor
deci se pare ca azi e ultima zi de comanda pe lr.fr?acum vreau sa-mi validez si eu cosul...sper sa-l si primesc....sunt curioasa daca ne vor mai trimite pe mail oferte si coduri?!?!
ati vazut ca si-au schimbat si fata??
oricum de pe .ro nu voi comanda niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

neatza!

Ama,sarumana de lamuriri! mai e mult pana la reducerile din iarna, noi pana atunci trimitem plangerile catre protectia consumatorului european , poate obtinem si o rezolutie





Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

'neata, nultumesc pt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Buna dimineata!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Dragelor, va anunt ca Dna K are un new entry pe blogul ei, facut ieri pe 30 octombrie:
http://blogs.ec.europa.eu/kuneva/welcome-to-my-blog/#comments

Pun aici pasaje relevante pentru demersul nostru:

Thanks to the many people who have posted comments on this blog in the last few weeks. I am so pleased to see people taking an interest and hope that there are many more contributions to come in the future!

But rest assured that I will certainly read all of the comments that come in. They will feed into both my thinking and that of my team and my department. So, never feel the comments are not used or that you are not heard!

I am particularly interested to see that quite a number of comments on the blog are about e-commerce and online shopping - these are really priority issues for me! I see also very relevant suggestions, like the need for Europe-wide price comparison sites so consumers can really shop around! It is exactly what consumers need!

I am determined to strengthen consumers’ rights across the EU. I want consumers to be able shop around – online and in the high street - with confidence, so they can really seek out the best choice and value for money. Consumers should not be held hostage in their national markets. For that reason, I have recently brought forwards proposals for new EU-wide consumer rights for shoppers. The aim is put in place a core set of consumer rights which every consumer can rely on wherever they shop in the EU - online or in the main street. The proposed Directive also aims to give business a standard set of core contract terms so they can sell more easily into many markets in the EU – that means more choice, more competitive offers and better value for money for consumers.

There are big differences in the prices on offer, so my message to consumers is that it is really worth shopping around. I will present the new proposals to the Parliament on November 5th so I am looking forward to a good discussion there.I will come back to the issue of breaking down barriers to e-commerce in more detail shortly on this blog.

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput