Vopsirea sprancenelor

Vopsirea sprancenelor | Autor: Deianira

Link direct la acest mesaj

Maine am programare sa-mi vopsesc sprancenele. Pana aici e tot ok . Doar ca pana acum eu am vazut la mai multe fete sprancene vopsite, la unele se vedea culoarea si pe piele si la unele strict firele erau vopsite. Eu vreau doar firele. Sunt metode diferite? Trebuie sa ii zic la cosmeticiana ca vreau metoda X? Sau fac si ele la nimereala? Eu oricum o sa-i explic ca nu vreau sa raman cu vopsea pe piele, sper sa iasa asa cum imi inchipui mai ales ca de obicei merg cu frica la un salon din cauza experientelor 90% proaste avute .



Good things happen to good people.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Eu de cate ori mi le-am vopsit nu am precizat in mod special ca vreau intr-un fel. Dar nici nu m-am gandit la varianta pe care ai spus-o tu. Ca sa fii linistita poti sa ii spui cosmeticienei ca ai avut cateva experiente nefericite si numai din cauza asta tii neaparat sa precizezi cum vrei. Experienta mea neplacuta a fost cu o culoare mult prea inchisa fata de original si nu arata prea bine. De atunci tin sa subliniez ca vreau o culoare cat mai naturala.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Eu imi vopsesc sprancenele de mult timp. Nu stiu daca exista o metoda sa iti vopseasca sprancenele fara sa atinga si pielea cu vopsea. Dar vopseaua aia de pe piele se duce repede, poate nu chiar din prima zi, dar la mine a doua zi, dupa ce m-am demachiat temeinic nu se mai vede.


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgeea spune:

Sper sa ai mai mult noroc, eu la prima sedinta de vopsit sprancene am avut fix asa o bafta, sa toarne cosmeticiana borcanul cu vopsea si sa ramana pe piele 2 zile. Si le-a facut si prea inchise pentru tenul si parul meu.
Intre timp am aflat ca tine de cosmeticiana, daca stie si vrea sa faca cum trebuie.
Asa ca, pentru prima experienta, iti recomand sa te duci la o persoana verificata de prietenele tale, acolo unde ai vazut rezultate bune. Si sa-i spui de la inceput ca NU VREI sa ramana vopsea pe piele si sa nu le faca prea inchise. Eu si-n ziua de azi le fac maro, in schimb genele negre "ca fundul ceaunului", cum zice cosmeticiana mea.

Gea, mami de Catinca-Ruxandra

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Fetelor, eu imi vopsesc singurica sprancenele acasa. Mi-am luat anul trecut vopsea speciala pentru sprancene de la targul de cosmetice de la Romexpo. Stau cu vopseaua vreo 15 min doar ca nu ma tine mult culoarea, eu sunt blonda si firul e foarte subtire. De asta am si ales varianta asta, n-as fi avut timp sa merg la salon. Le vopsesc cam la 2 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Si eu tot acasa le vopsesc,mi-e mai comod asa.Stiu ca nu este recomandat ca vopseaua de par sa fie folosita pentru sprancene,dar eu asta fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Ma intereseaza si pe mine sa-mi pensez si sa-mi vopsesc sprancenele. Intrebarea este: UNDE?????? Ca la sprancene n-am umblat deloc pana acum (nu prea e nevoie, dar de, vreau o schimbare) si mi-e frica sa incap pe mana unei nepricepute. Imi puteti recomanda o cosmeticiana in Bucuresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Am facut-o si pe asta . Mi-a zis tipa ca nu are cum sa evite contactul pielii cu vopseaua, asa ca pe fundal se vede pielea de culoarea vopselei. Dar m-a si pensat, m-a si tuns , arata exact ca in filme sprancenele mele acuma, chiar daca in primele ore am fost socata de schimbare :-)).

Sunt incantata!



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgeea spune:

bravo!!
De-acu trebuie sa-ti intre in obicei

Gea, mami de Catinca-Ruxandra

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Ipearina, poti sa mergi la ELIS, pe dorobanti, deasupra magazinului CAVALI.

http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Citat:
citat din mesajul lui cgeea

bravo!!
De-acu trebuie sa-ti intre in obicei

Gea, mami de Catinca-Ruxandra

pozele noastre


Da, vreau sa-mi fac de acum permanent sprancenele asa. fetele ;-).



Good things happen to good people.

Mergi la inceput