Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

fetelor, daca ma simtin stare, ma bag si io la intalneala. traiasca taxiu . nu promit, ziceti dimineatsa atunci, ca depinde de ploile fiicei.

auziti, dar ce aia parapeni ?




o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii


Parapenii "e" ceva nashpa din cosmetice, a dat si link dupa mesajul in care ne intreba cu ce dam noi pe copilashi.

Pai daca vii, ma rog si io de Iuby tare tare sa ma aduca in Pantelimon, musai vreau sa vad sa pup pe Mara (daca ma lasa mami ei) - o pupez pe piciorush...

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

buna seara si de la noi. eu shoppingaresc pe net.am facut o pasiune din asta care mai aveti site-uri interesante pt bebelaci si se poate face comanda in Ro, nu dati si la noi?

saru'mana anticipat

Andrada superb ursuletul tau!

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena


Povestea nasterii




Si eu am pasiunea asta
Pana acum am comandat pe:
http://www.laredoute.fr/achat-maman-et-bebe.aspx?categoryid=45387349

http://www.mothercare.com/

http://www.c-sale.ro/index.php?akt_menu=100&kk_id=821

si ma bate gandul sa fac o comanda si pe:
http://www.t-a-o.com/vetements-bebe-fille-12.html

Cat mai am bani pe card

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

am vazut ca si crema mea J&J gama verde care imi place la max cum miroase are "parapeni" d-aia. maine sunt in farmacie cu lista si citesc pe toate cosmeticele de copii. tre sa-i schimb tot..sampon,lotiune corp,ulei,gel de dus..restul..la gunoi cu ele
sanosan ala nu contine daunatori?parca asa auzii de la voi...

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena



Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

sar'na Micaela deci sa inteleg ca se plateste cu card, nu la livrare...hmm...n-am cont in euroi, da fac, daca e pt o cauza nobila...

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena



Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Cleo, nu prea mai ai scapare pentru joi, uite ce e in stare Ylari sa faca. Hai ca nici puii nostri nu sunt cuminti...al meu numai in brate sta, face crize in parc de nu-l pot potoli etc...dar ce sa facem....profitam cat e toamna calda, ca la iarna...
Care se mai baga?? Socrate, Inais nu impartiti un taxi cu Cleo???


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Nu e nevoie de cont in euro, eu am cont in ron. Isi trag ei banii la cursul bancii unde ai cardul.

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Micaela06

Nu e nevoie de cont in euro, eu am cont in ron. Isi trag ei banii la cursul bancii unde ai cardul.

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...


cam in cat timp ajung? sa stiu daca comand marimi mai mari

scuze de pisalogeala

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena


Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Fetele, incep sa ma panichez...cred ca a racit iar Mirci
Azi dimineata a tusit de cateva ori, dar am zis de fiecare data ca s-a inecat.
Afara mi-a tras o criza de plans dupa care a inceput sa tuseasca si mai tare. Am zis ca s-a iritat de la aerul rece si urlet.
Acum, dupa ce l-am culcat, vad ca se ineaca de tuse...se stramba cand inghite...a vomat si lapticul in doua reprize...
Sper sa nu fie racit, vreau sa fie ok maine...ofofofDaca a racit, nu vin la intalnire sa nu dau si puiutilor vostri...
Ma duc langa el.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Seara buna!

Deeeci mor de somn asa ca o sa scriu punctual!

ralu_t welcome back! am vazut filmuletzul cu papica! o sa faca falcutze si mai si piticu'! asteptam pozele din Grecia...parca Salonic ziceai? in alta ordine de idei si eu stiu de baby point...ma mai gandesc putin cu comanda de papi la ei...nu-mi dau seama ce si cum o sa pape Iasmi. eu ii vizasem pentru produsele Weleda.

micaela pe unde stai? te-ar tenta sa comandam impreuna pe t-a-o? am vazut ca au taxa de livrare de 18 euro si comanda mea tot de 18 ar fi...deci nu prea renteaza! daca mai sunt si alte doritoare din Buc ar fi o idee...! ce ziceti?

esme pentru detaliile despre diversificare! sa ne mai povestesti de voi, da?

leeloo sunt formule de lapte AR=anti-reflux. poate incerci o perioada. eu una am incercat sa-i dau Iasminei suc de mar. am incercat e la trecut, da. i-am dat prima zi o lingurita. a papat-o cu viteza apoi totul a fost ok. a doua zi i-am dat 3 linguritze...si ar mai fi vrut. insa...la mesele urmatoare (nu la cea la care i-am dat sucul) mi-a tot varsat. guritze bune de laptic. si nu se mai oprea. asa ca...m-am oprit eu! mai asteptam cu diversificarile... ma gandesc ca e vorba de aciditate crescuta sau stiu eu...poate fi si asta un motiv. la voi. desi ma gandesc ca poate fi si legat de ce spuneai ca ai patit tu.

aaaaa...mihaser si eu am comandat acelasi lucru pentru Iasmi! hihi...o sa le facem poza si o sa comparam: "care-i mai frumoasa?" poza evident!

in rest am uitat...scuzati dar mi-e sooooooooomn!
va pup!


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Laura sanatate la Mirci!!!!Dragul de el!!!!Doamne da sa nu aiba nimic!!

Sunt tare trista !!!A murit un prieten de-al sotului meu!!!Avea 33 de ani doar.A murit in accident de masina,a venit unul si s-a bagat in el si el s-a rasturnat cu masina si s-a lovit tare cu capul .A stat 2 zile in coma si a murit!!!Ce e si cu viata asta!!!!Off Doamne!!!!!



Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput