Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

Simptome jenante ale sarcinii

(5 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 37
flori.de.mai
flori.de.mai

11 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiflori.de.mai Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Matiz... sa-mi fie cu iertare dar nu inteleg cum te-a ajutat pe tine coada soricelului in timpul sarcinii... este una dintre plantele contraindicate. Gasesti aici mai multe informatii http://www.desprecopii.com/info.asp?id=637 .
Inainte sa ne casatorim ne petrceam vacanta la o manastire si parintele de acolo tot timpul ne facea ceai de coada soricelului pentru ca este considerat antibiotic natural...
Iertare si sper ca sunteti bine... si tu si bebe

Hristos a inviat!
Mergi la inceput
flori.de.mai
flori.de.mai

11 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiflori.de.mai Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
scuze pentru "Hristos a inviat!" nu stiu cum sa-l schimb
Mergi la inceput

sensibila

1898 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisensibila Adauga semn de carte la raspuns Trimite sensibila un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna, scuze de deranj.

Vroiam doar sa anunt daca e cineva interesata de o
TRUSA EPIDURALA / PERIDURALA BRAUN, NOUA NEDESIGILATA, NU AM AVUT NEVOIE DE EA deoarece am nascut prin cezariana ASA CA ESTE EXACT CU AM CUMPARAT-O DIN FARMACIE SI AM INCLUSIV BONUL DE LA EA. PRETUL IN FARMACIE 105.50 LEI. Eu o vand la 80 lei. Termenul de valabilitate de pe ea este 10.2014
Daca e cineva interesata astept PM.

Sarcini si nasteri usoare sa aveti !

Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
Poze Gia Darria / Botez Gia Darria
Poze ecografie Bebelina / Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput
matza1982
matza1982

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimatza1982 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
buna eu intru in a 15 sapt si am inca dureri nu groaznice dar aproape permanente fa bai calde la picioare k sare si evita frigul nu umbla desculta
Mergi la inceput
NEM75
NEM75

203 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite NEM75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Stie cineva, hemoroizii care apar in sarcina, mai dispar dupa nastere, sau raman??
Mergi la inceput
mirela.aca85
mirela.aca85

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
buna seara!
ma alatur si eu voua,dupa cateva zile de suferinta in singuratare(sotul nu se pune)
va rog sa imi spuneti cum ati depasit primul trimestru de sarcina?sune insarcinat in 7 sapt si de 2 sapt vomit zilnic....cred k incep sa fac depresie, mai ales k nici prima sarcina nu a fost ok,oprindu-se in ev in sapt9!as avea nevoie de cateva sfaturi de la voi, cele care au trecut deja prin asta!o seara buna
Mergi la inceput

XIO

12528 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite XIO un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui mirela.aca85

buna seara!
ma alatur si eu voua,dupa cateva zile de suferinta in singuratare(sotul nu se pune)
va rog sa imi spuneti cum ati depasit primul trimestru de sarcina?sune insarcinat in 7 sapt si de 2 sapt vomit zilnic....cred k incep sa fac depresie, mai ales k nici prima sarcina nu a fost ok,oprindu-se in ev in sapt9!as avea nevoie de cateva sfaturi de la voi, cele care au trecut deja prin asta!o seara buna

Pai ar trebui sa te duci la ginecologul tau pt. ca desi este considerata normala , disgravidia poate evolua spre alte neplaceri .
El va trebui sa iti dea un tratament eficace.

Nem , hemoroizii raman.

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro
Mergi la inceput
aida_dolce
aida_dolce

19 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Citat:
buna seara!

pe la 12 saptamani o sa scapi de starea asta,deci curaj.eu mancam covrigei,stiksuri..e f imp s ai cva d rontait lg tine,pana sa te dai jos din pat dimineata..evita mirosurile..mult ceai cu lamaie..iar cand megi cu masina,sa ai la tine o lamaie taiita in 2,pe care s o mirosi..la mine functiona.si nu te stresa,odihneste te si bucura te ca esti insarcinata,curand vei uita greturile,crede ma.eu vomitam p strada,dar acum sunt ok,am 27 sapt si total alte probl(col scurtat,contractii..)o s vezi tu..deci ia-le usor..si mananca putin si des,e f important sa mananci.ce ti place tie,dar in nici un caz prajit pt ca iti da colecistul(fierea)peste cap si mai rau vomiti.ai rabdare..
Mergi la inceput

stefyapost

1277 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui stefyapost  Trimite mesaj yahoo luistefyapost Adauga semn de carte la raspuns Trimite stefyapost un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna burticute mari si mici..sunt si eu o burticuta mica de aproape 6 sapt. ma deranjeaza fffffffff tare "aerele"si din cauza asta sunt foarte imbalonata si am dureri abdominale(seamana cu durerile mensruale). sunt putin ingrijorata, cu toate ca toata lumea spune ca sunt normale. nu sunt insuportabile,doar ca sunt deranjante si ma ingrijoreaza. vineri am fost la dr si mi-a spus ca sunt ok...dar totusi imi fac griji..
Mergi la inceput
sorinaalex
sorinaalex

204 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sorinaalex un Mesaj Privat  Reply with Quote
Vroiam sa-ti spun sa discuti cu medicul, dar vad ca deja ai facut-o. Ti-a facut ecografie?
Te intreb pentru ca si eu am fost in aceeasi situatie cu balonarea, dar durerile ca de menstruatie nu vin de la balonare (cel putin nu in cazul meu). Eu inca de la 4 saptamani am avut aceste dureri + unele ca niste cutite, iar dna doctor mi-a spus inca de la prima ecografie ca sunt din cauza uterului cam mic. M-a trecut pe utrogestan si dupa cateva zile durerile au trecut chiar daca balonarea a ramas.
Bineinteles ca nu te sfatuiesc sa incepi un tratament fara a fi recomandat de un medic, dar vroiam sa-ti impartasesc experienta mea.

15+
Mergi la inceput
Pag. din 37 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com