Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

Simptome jenante ale sarcinii

(5 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 37

stefyapost

1277 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui stefyapost  Trimite mesaj yahoo luistefyapost Adauga semn de carte la raspuns Trimite stefyapost un Mesaj Privat  Reply with Quote
multam mult pentru raspuns. asa am inteles si eu ,ca este uterul...dar ma ingrijorez...fiind prima sarcina experimentez lucruri noi si poate din cauza asta.
Mergi la inceput
sorinaalex
sorinaalex

204 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sorinaalex un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cu placere ... te inteleg foarte bine pentru ca si eu am tendinta sa ma panichez... probabil si pentru ca ne-am dorit foarte mult bebe-ul...
Sarcina cat mai usoara

15+
Mergi la inceput
fluturas2010
fluturas2010

564 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite fluturas2010 un Mesaj Privat  Reply with Quote
si eu sunt insarcinata in 10 saptamani si sufar de balonare excesiva, desi din obisnuinta mananc ce trebuie, fara prajeli, sosuri, etc..uneori sunt atat de umflata CA ABIA RESPIR, ma deranjeaza si niste junghiuri in partea dreapta in dreptul buricului spre rinichi mai ales cand ma asez pe spate, sa fie fierea???saraca mea burtica e umflata de la gaze..ca bebeii sunt mici inca...oare se mai desumfla pe parcurs???
Mergi la inceput

stefyapost

1277 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui stefyapost  Trimite mesaj yahoo luistefyapost Adauga semn de carte la raspuns Trimite stefyapost un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna burtici frumoase!eu astazi cu "aerele" am dus-o mai bine,dar in schimb am fost o lenesa...m-am ridicat din pat cu chiu-cu vai ca sa plec la munca(muncesc de la 15.00)...si acum sunt la munca si dorm pe mine......neuronii sunt in pauza.

Editat de - stefyapost on 13/07/2010 17:14:40
Mergi la inceput

pufoasalaura

292 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite pufoasalaura un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna!!! sunt noua la acest capitol.
suntem insarcinati in 11 sapt., o sarcina obtinuta destul de greu,prin stimulare.
nu stiu daca va confruntati cu o problema asemanatoare cu a mea.avand in vedere ca mai toti medicii buni sunt in concediu in aceasta perioada(eu pendulez intre 3) si tb sa ma hotarasc cat mai repede, a tb.sa iau o decizie de capul meu.de miercurea trecuta am o usoara sangerare(nu stiu daca o pot numi asa)e foarte putin si doar cand folosesc h.igienica, de culoare usor inchisa.m-am speriat si am fost la medicul de garda la spitalul ilfov(fost titan).se pare ca sarcina este ok,colul inchis,dar e o chestie,nu stiu cum a numit-o de 7mm,care se va inchide.cert este ca mi-a crescut doza de utrogestan de la 100 la 200/2*zi, si sa iau 2/xzi no-spa.problema este ca nu mi-a spus cate zile sa iau,asa ca am oprit de teama sa nu-l afectez pe bibiloi.oricum, miercuri ma duc la dr.3-ion ionut de la giulesti de care am auzit numai cuvinte de lauda.
va multumesc, si astept sfaturi!!!
Mergi la inceput
alinutahu
alinutahu

1089 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui alinutahu  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui alinutahu  Trimite mesaj yahoo luialinutahu Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinutahu un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna...
laura pe aici bantui tu ? pe noi ne-ai parasit de tot
ma bucur pt tine ca ai reusit ,eu nu stiu ce sa zic despre sangerari sau scurgeri pt ca eu sunt uscata ca sahara dar am intales ca sunt normale in cantitati scazute ....pup si sarcina usoara

+14
Mergi la inceput
Bandolina22
Bandolina22

5 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna tuturor... nu am gasit un topic mai potrivit, pt k sunt noua si inca nu stiu cum se utilizeaza forumul.. am si eu o intrebare. noi o facem neprotejat deja de 2 luni.. luna asta mi-a intarziat deja 7 zile.. am facut acum 5 zile un test de sarcina si a iesit negativ. am mers la doctorita mea si la control a zis k uterul e inca mic, dar moale.. nu este prea detectabila sarcina. chestia e k am simptome, am greturi si dureri de cap dimineata, ciclul mi-a intarziat, sunt foarte emotiva si irascibila.. doctorita zice k sigur sunt graviduta dar sa mai fac un test de sarcina.. noi ne-am gandit k decat sa dam banii pe nush cate teste de sarcina, mai bine facem un ecograf.. credeti k se vede la ecograf ceva?sarcina ar trebui sa aiba cel mult 4 saptamani.. plsss.. astept si eu raspuns k nu stim ce sa facem.. sa ne bucuram k vine barza sau sa ne gandim la ceva mai rau? de ce imi intarzie, de ce ies testele negative si de ce am simptome de sarcina? oare e posibil sa fim insarcinati? astept si eu raspuns.. pupicei.. :*:*:*:
Mergi la inceput

gogoshika10

316 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigogoshika10 Adauga semn de carte la raspuns Trimite gogoshika10 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Scumpa, e posibil sa fi facut testul de sarcina prea repede. Eu zic sa-l repeti la 10 zile de intarziere sau sa faci un test din sange - betaHGC. Am citit si eu pe aici ca este mai sigur si poate fi facut mai rapid. Este totusi mai scump decat un test de sarcina "clasic". Vineri am intrebat si eu la un laborator de analize din Brasov si costa in jur de 40 lei, iar rezultatul il primesc in aceeasi zi.

Da un search si citeste mai multe despre acest hormon al sarcinii chiar pe acest site si ai sa gasesti multe explicatii.

Mult noroc iti doresc si Doamne-ajuta.
Mergi la inceput
sanzi
sanzi

552 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sanzi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Bandolina, nu cred ca se vede la eco asa repede, treb sa aiba sarcina macar 6-7 saptamani. Eu faceam test din acela mai ieftin, Barza cred ca se numea, cred ca nu e mai mult de 10 lei si mi s-a parut foarte bun, la mine nu a dat gres niciodata. Incerarca sa mai faci un test peste cateva zile, sigur era prea devreme. Tin pumnii sa vii cu vesti bune!

Sanziana, mami de puiut Mara Elena (21.02.2010)
http://picasaweb.google.com/106607513579030153787/Sanzi02#
Mergi la inceput
Bandolina22
Bandolina22

5 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Din pacate a venit uratu'... doamne si cate iluzii mi-am facut.. dar de ce nu raman insarcinata? k de 2 luni incercam... credeti k faptul k am luat anticonceptionale 3 ani si de 2 luni nu mai iau.. asta sa fie problema? noi vrem bebe.. ne anuntasem prietenii, alesesem nume.. etc.. ne-am prostit.. chiar credeam k sunt gravcida, dar mi-a venit ciclul cu intarziere de 7 zile..:( pupici si mu;ltumesc pt suport!!!
Mergi la inceput
Pag. din 37 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com