Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

Simptome jenante ale sarcinii

(5 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 37
Ally000
Ally000

23 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna,
Sunt si eu o viitoare mamica( sper, testele imi arata ca as fi insarcinata), problema mea este ca sufar de o constipatie cronica pe care in ultimii 5 ani am "ajutata'o" cu ceai antiadipos.Nu stiu dc mai am voie sa folosesc in timpul sarcinii asa ceva si daca nu , ce as putea sa fac, cu ce as putea substituii asta ...ptr a nu ajunge o data pe saptamana la clisma sad.Va multumesc
Mergi la inceput
anuzzaice
anuzzaice

24 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luianuzzaice Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Multumesc pentru raspuns Tessh.
Si tie sarcina usoara

[link=http://pregnancy.baby-gaga.com/][image noborder]http://tickers.baby-gaga.com/p/boa044bb___.png[/image][/link]
Mergi la inceput
catalutza81
catalutza81

662 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite catalutza81 un Mesaj Privat  Reply with Quote
salut, sunt noua si e prima data cand scriu. sunt insarcinata in 8 saptamani si aseara si azi dimineata, de ambele dati dupa contact sexual am avut niste scurgeri maronii. dar doar atunci si nici un fel de alta scurgere ulterior. A mai patit cineva asa? Sarcina e confirmata la eco transvaginala si medicul a zis ca totul e ok.

Ma puteti ajuta?
Mergi la inceput
Camelya_
Camelya_

7 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCamelya_ Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Iti recomand sa-ti suni medicul.
Medicul meu mi-a zis ca la cea mai mica scurgere sa-l sun
Mie de exemplu , mi-a zis medicul sa am mare grija cu contactele sexuale deoarece am un chist pe ovar care se poate sparge.
Ai mare grija
Camelia 9+
Mergi la inceput
lastarica
lastarica

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
te rog sa te prezinti la doctor de urgenta ca scurgerile nu sunt normale
am avut si eu probleme si mi-a recomandat utrogestan pana in luna a 5 a. multa bafta
Mergi la inceput
catalutza81
catalutza81

662 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite catalutza81 un Mesaj Privat  Reply with Quote
update: am vorbit cu medicul si mi-a zis sa nu imi fac griji ca daca nu au continuat e ok. doar ca mi-a interzis momentan sexul... :((((((
maine ma duc la dr ca sa ma si vada, poate imi ridica interdictiile astea.

Bine ca nu am patit nimic mai grav, .

Mergi la inceput
haille26
haille26

5 Mesaje
Pt. Ally000: si eu sunt insarcinata in 9 saptamani, ma confrunt cu constipatie de vreo 2 ani si acum, in timpul sarcinii, s-a accentuat, mai ales ca trebuie sa iau fier. Fierul asta ma constipa ingrozitor. E groaznic, ma simt cam rau din cauza asta, dar incerc sa maninc fructe (sucul de mere proaspat stoarse da rezultate bune), iaurturi si multa apa.
Mergi la inceput
alinabadici
alinabadici

14 Mesaje
pt danalya9- Din pacate si eu am acceasi problema ca si a ta. Eu ma dau cu o crema de la Mustela speciala pt vergeturi dar in zadar , am incercat si cu ulei de masline si la fel.Contiunui sa ma dau cu crema aia ca vad ca le mai stopeaza.Mi-a zis o prietena dermatolog ca dupa ce nasc o sa se retraga si pana atunci sa dorm cu picioarele p o perna mai inalta
Sarcina usoara
Mergi la inceput
ellanik
ellanik

1987 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ellanik un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna.Si eu am de cateva zile probleme cu constipatia desi mannc multe fructe si beau apa .Mi-e teama sa fortez .Voi cum ati rezolvat?

5+

Editat de - ellanik on 12/07/2009 00:49:46
Mergi la inceput
baby_rosa
baby_rosa

1 Mesaje
Salutare tuturor, sunt si eu o viitoare, deocamdata ma chinui cu starile de greata si voma matinala (care nu mai e asa de severa), insa am o intrebare la voi : in primul trimestru v-ati facut testul ptr toxoplasmoza? mi-e cam teama ca am o catelusa si sa nu ma fi afectat in vreun fel...

Catalina 8+
Mergi la inceput
Pag. din 37 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com