Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

Am pus doar cateva poze in album momentan.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Citat:
citat din mesajul lui melly23

inais fara suparare dar solutia mea a fost "the trash"

Noi si fluturica Amelia


Fara suparare, fara!
Eu insa cand vorbesc despre hainutze de cateva sute de mii (...doar un body), material/forma/culoare super si planuri de bb doi...ma mai gandesc putin pana la trash.



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

sa-mi spune-ti va rog daca puteti deschide fisierul
eu nu pot. banuiesc ca nu am scris bine adresa. Dar nu stiu cum sa fac..

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Buna dimineata si de la noi.
Ce mamici pricepute!!!
Noi ne-am trezit , ne-am jucat si acum ne-am culcat la loc, asa ca mami sta pe forum spre disperarea lu tati. si cand te gandesti ca debia acum incepem !
am si eu doua probleme 'existentiale' acu (duminica la ora 11):
Prima: voi ati facut vaccinu prevenar? Ca eu nu stiu ce sa fac... cei de la med-life (unde avem abonament platit de firma si mergem la dr pediatru) il au in schema de vaccinari, doctorul de familie (la care am inscris pitica inainte de a afla de 'generozitatea' celor pt care lucrez si pe care am pastrat-o in speranta unor concedii medicale) nu mi-a spus nimic... Oricum nu imi spune de vacc optionale decat daca o intreb eu si atunci la modul ca' este foarte bun vi-l recomand dar stiti ca tb sa-l cumparati si este scump'
. In conditiile in care oricum mergem pe infanrix (deci nu am vreo pretentie la gratuitati din partea statului)
A doua problema: cand trebuie sa incep sa o spal pe dinti? (pe cei 2 pe care ii are deja), am inteles ca tb sa-i dau si flour...


Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

acum "am descoperit America" - picasa web albums. E tare misto. Eu habar nu aveam de el. Acum invat...

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

sper sa mearga de data asta albumul de poze. L-am creat in Picasa.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Citat:
citat din mesajul lui bratafel

sper sa mearga de data asta albumul de poze. L-am creat in Picasa.

poze


Merge, merge...ai o Bianca fotogenica, blondutza si cu ochi maaari si albastri!

Daca-mi spui ca poza aia prima e la voi acasa...pregateste-te ca venim pe capul vostru! Maaama ce peisaje pe acolo! Stam si cu cortu'...daca ne primiti!

Glumesc!


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inais

[quote]citat din mesajul lui melly23

inais fara suparare dar solutia mea a fost "the trash"


Fara suparare, fara!
Eu insa cand vorbesc despre hainutze de cateva sute de mii (...doar un body), material/forma/culoare super si planuri de bb doi...ma mai gandesc putin pana la trash.



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!





Eu stiu ca existau capse pe care mama le cosea cu acul, 'pe vremea mea'. Acum sigur exista la mercerie aparate speciale de pus capsele, numa mercerie nu stiu daca mai exista
A

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Hei, ati si inceput alt capitol! Ziua buna si de la noi, mai pe fuga, nu am apucat decat sa citesc pe diagonala. Asaaa, deci cu sacul de dormit am luat plasa, nu din cauza frigului se trezeste el asa des, s-a trezit tot la fel... Aseara i-am dat vreo 60ml de completare, tot la 3 ore s-a trezit in prima repriza, dupa care s-a mai trezit la 2, la 5, iar la 6:30 plangea de zor si l-a luat iar Bogdan, ca eu innebuneam deja... Mai nou, cand ii dau lui David Lefax cu spray in gurita, numai ce ma vede ca scutur sticluta si casca o gura

Acum plecam in vizita la o familie de prieteni cu un baietel de 2 ani...

Getutza, saru’mana, am sa intru cat de curand pe mailul comun si sa-mi iau de acolo proiectele, dupa care le pun si eu pe ale mele, pentru cine vrea sa economiseasca ceva timp... Bogdan zice ca sunt kitsch, dar mie imi plac... Pai daca la bebe mic nu faci asa ceva, la ce? In plus, eu scot si pozele pe hartie si daca le grupez cate 3-4 pe un colaj mai economisesc bani, nu?

mihaser, si sa nu fie nevoie multa vreme de ghips...

Lorich, si David are strabism, asa ca din cauza asta nu te ingrijora, mai toti bebeii au strabism...

Micaela, am apucat doar pozele tale sa le vad, frumoase foc!! Ce frumos sta Dariuta cu tine in cada, in curand nici Daviducul meu nu mai are loc in cadita lui si vreau sa-l iau cu mine in cada, o sa-i cumpar un scaunel din ala special, dar mai astept vreo luna si jumatate, sa faca si el 6 luni, sa aiba coloana mai stabila...

socrate, cu intarziere, dar din inima pentru bebicul tau scump si drag!!

fecian, totul ok la voi?

ancaurn, f.f. smecher si frumos si montajul tau!! Mai, suntem toate niste artiste, ce mai! Cleo le croseteaza, noi le virtualizeaza

andora, tu pe unde mai umbli?

Gata, tre’ sa fug, ca ma terorizeaza Bogdan!!


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

helloo si de la noi,

Cu toate ca nu va scru zilnic ,va citesc!

Cleo este mortala rochita!!!!Eu nu prea stiu sa crosetez ca tare as face si eu cate una alta!!

Mi _bebelina multa,multa sanatate printesei tale!!


Cat despre bb2 eu deja de mult ma bate gandul la el,doar ca nu am inca menstruatie asa ca pot sa-mi iau gandul!!Cat despre ajutorul lui tati,eu nu pot sa ma plang.Sotul meu lucreaza 2 zile si 2 e liber,cand e liber foarte mult ma ajuta cu Eric,si cum a zis si Alysh,asa e si Eric cand il vede pe tati tot tremura,cred ca si Eric e deja satul toata ziua buna ziua numai cu mine!

Eric e tare cuminte numai noapte ma termina,vreau sa dau vina pe dintisorii care mai au putin si dau inafara ca asa de tare se vad!!!Poate si de aia abia astept sa il facem pe bebe 2 ca altfel nu cred,dar am o mare retinere,ca poate pe cat e Eric de cuminte poate fac un bebe2 raut de toata ziua o sa stau pe pioneze!
Revin ca avem ceva poze noi.Ma pus sa le incarc!!!


Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput