Copilasi de iulie-august 2004 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
azi sunt multumita ca am putut dormi, pentru ca duminica spre luni... a fost nasol. numa' in picioare imi e bine . ma batea gandul sa imi instalez un culcus intre fotolii, poate macar in fund puteam dormi .
Ioana, eu am pus 8 kg pana acum... iar cu cele in plus cu care am plecat... se fac 12...adica nasol ptr mine, ca la 12 eu l-am nascut pe Patrick. si mai am 3 luni.
Lia refacere rapida lui Danut.
Oliv, acasa, cu rudele. nu prea am reusit sa fac mari pregatiri dar asta e... nu tot timpul is valida
Andreea de Pupi, io intreb ca la mine starea nasoala incepe cam de la 11-12 sapt asa . asa ca iti urez sa iti treaca cat mai repede
Robi ai mare grija de tine.. tratariseste-te cat poti de bine. sper ca Matei sa aiba deja imunitate si sa nu mai ia de la tine. si sa taca repede ziua asta
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa !
Asa Kim, fa-ne sa ne zgrariem pe uoki, tare faine pozele, arati super bine, si ce vreme misto ati avut Ce curaj pe Luca sa mangaie catzelu` ... Giulia nici picata cu ceara nu ar face-o.
Rox, bine ca sunteti bine !

Mey, mai sunt copii care nu recunosc cifrele ? Carora li se rupe pur si simplu de asa ceva ???




Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza...meii ce-i cu linistea asta
Andreeap uite asa ma faci sa ma ingras,ieri dupa ce am iesit cu cupilu de la doctor(care are putin de rosu-n gat)am fost in centru la cofetaria select si am mancat neshte eclere bestiale
Viviatinem pumnii la "cautat" sa nu fie nimic grav...superbe poze ca de obicei...mei da ce anotimp este la voi de-s treizeci de grade?
Roxi, hai meiii ca alea de dinainte nu se pun iar 8 kg sunt ok pana acum
Noricicoooo te-am visat azi noapte ca venisei la mine acasa sa pregatesti o noua cuconiadaca-mi cumpararesm masa rotunda
Daria lasa fata-n pace ca ea stie sa danseze sa fluiere si multe alte lucruri mai importante decat cifrele
Robi insanatosire grabnica
Lia multi pupicisi multa putere!!(io dupa ce a facut mandra convulsia acu doi ani,trei luni de zile mi-au trebuit sa ma linistesc,nu am fost om,aveam cosmaruri nu mancam ca lumea,incet incet te linistesti si tu)
hai sa avem o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Da chiar ca-i liniste paici, ia sa dau si io cu batzu repede, pina nu adoarme toata lumea !
Olivia, ca intrebai pe unde is, nu prea departe, dupa cum ziceam prinsa in problema aia cu terenul, care bai da uei, a fost nationalizat, l-am luat inapoi de la stat, dar cu tot cu chiriasii de pe el, acum respectivii nu mai au contracte valabile, mare parte au plecat, dar a mai ramas unul care ne face zile fripte, are proces intentat impotriva noastra si nu-l poci da afara inca. Ori cumparatorul vrea terenul degrevat de orice actiune judecatoreasca si nu mai poate astepta multa vreme, ca e cu un credit mare de tot aprobat de banca, si justitia in tara noastra merge mai rau ca melcu !! Asa ca facem ce putem sa terminam povestea asta in avantajul nostru, dar pe bune ca mi s-a luat de orice tine de legislativ, banci, notari, avocati si alte chestii din bransa asta magica !!
Am vazut o multime de poze frumoase de la voi, ati avut o vreme minunata si v-ati distrat pe cinste, asa vad eu ! Bravos si la mai mare, pupici baietilor tai ! Si pentru tine un buchet de , tin pumnii sa fie doar ceva fara gravitate, apropos de simptomele de care vorbesti ! Stiu eu cum sinteti voi, medicii, si nu numai, ca mi se aplica si mie chestia asta, rememorez ca mai tinara fiind, avea mama o carte groasa cu titlul "Chirurgie" si o tooot frunzaream pina cind am ajuns sa ma cred bolnava de toate cele scrise pacolo !! Te pup din suflet si iti doresc sanatate maxima !
Roxi, hehehe, ce mi-ai placut cu faza cu dormitul ! Ai grija de tine si de surubareata mica, relaxeaza-te mai mult si mai des, caci coada la statui e luunga tare !
Ioana, sanatate mindrei ! Ti-a aprobat seful cererea de gradinita ?? Am vazut si poze, daca data trecuta aratai melancolica rau, acum e mult mai bine !!
Lia, ma bucur tare ca Danutz e out of the woods, vorba colegilor de peste ocean ! Incearca sa privesti spre partea pozitiva si sa nu te lasi prada gindurilor negre, sint siguta ca sperietura a fost groaznica, dar acum sinteti cu totii acasa !! Pupici mii dragalasilor tai amindoi si asteptam pozici cu ei !
Daria, lasa brei, fata in pace, o sa invete ea si cifrele !! Vad ca e preocupata de partea artistica, ceea ce zic io ca e foarte bine, doar s-a inventat cardul, ce trebuie sa mai stie sa socoteasca ??
In rest, toate sint ok, am mai pus un www.dropshots.com/alice2004#date/2008-05-15/06:02:48" target="_blank">filmulet, sper sa va placa ! Baietii se pregatesc sa plece o zi doo la socrela, la Tirgoviste, asa ca o sa am timp sa ma ocup de problemele legislative ... ca de altceva nu mai este lok ! Macar de s-ar rezolva odata si odata, ca ma streseaza adinc !!
Va pup cu drag pe toate si va doresc sanatate multa ! Sint pe aici, citesc mai mereu, dar cu scrisu-i mai greu !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

noi am terminat ecuatiile de gradu duoi, trecem la alea de gradu` trei;)) ma gindesc s-o duc direct la sorbona desi as fi vrut cambridge da` nu vreau sa`i fac concurenta lu` raducu de ina32_33_34 intre noi fie vorba, n`are nicio treaba;))

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Mey, mai sunt copii care nu recunosc cifrele ? Carora li se rupe pur si simplu de asa ceva ???




Daria & GIULIA(2004 08 16)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ahaaa, ma bucur ca nu e singura miserupista
de fapt se juca pe pc si ma tot intreba, ii spuneam, apoi iar intreba asta ce cifra e, adica ... de la 1 la 10 acelas tabel, pana m-a scos din pepeni si ne-am certat urat.

Lia, ma bucur ca sunteti acasa si ma bucur ca sunteti bine. Imi pare tare rau de incident, cred ca ai sufletul rascolit.

Alice, deci ai expediat copiii ? :-)))



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

daria, philip se descurca binisor cu cifrele (cred ca se face inginer), dar mai incurca, zice B la 8 si tot asa. in schimb cu literele stam prost tare, stie a,b, p si i. hahahaha. da' sincer nu ma omor, vreau sa mai copilareasca, am inteles ca aici exact asta vor face la anul cand incepe kindergarten, pai daca le stie de pe acum ce mai face la anul...

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

...hehehe fiecare cu ce-l doare,io cu scrisu am un stres,ca a mea fiind si stangace nu presteaza decat 1,3,6 si 10... literele nici atat,doar A,O,I si T...trag speranta ca in clasa intai va scrie la tastatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

pai ioana, eu n-am zis ca stie sa le scrie, le recunoaste insa si de asemenea le tasteaza la calculator. acum a inceput sa joace niste joculete de-aseta educative pe calculator, va mai invata si de acolo, aseara jucau si tatal si fiul, tatal ceva mai putin educativ evident...

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

scris ati zis, hahaha, litere ... no way. Giulia nu stie nimik. Pe langa ca tace mult In comparatie cu ceilalti copii de varsta ei, e cea mai copila care se stie doar juca, atat. Stie colora si decupa si lipi si stie sa faca abdomene si flotari . Insa m-ati pus pe ganduri si voi, dar trag speranta ca le va invata si ea cand va fi pregatita. Sper.



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput