Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Zsuzsu eu acum incerc cu niste bomboane de menta si parca parca pot sa respir..sper sa mearga asa mai mult timp

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

iza mersi de sfat, dar din pacate la mine nu prea ajuta nici asta
chiar nu mai rezist

17+ si de Daniel(05.03.2006)

bb 2

varsta bb2
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

zsuzsu, la mine singura chestie care a avut efect si m-a ajutat sa respir si mai ales noaptea ca sa pot dormi a fost inhalantul de la farmacie. are menta, levantica, brad si alte chestii si la mine a mers f bine. incearca ca nu e scump...

alina.n, nici eu n-am facut bitestul su TT tocmai ptr ca nu as fi renuntat la bb. oricum e si cam tarziu sa renunti cand afli rezultatele. medicul meu a fost de acord.adica azis ca e alegerea mea...

silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

gessy, valorile sub 3 sunt absolut normale. probabil ca a fost ceva dezechilibru hormonal, daca ti-au dat un asa risc mare, dar eu as sta linistita- era mult mai grav sa ai translucenta nucala mare decat niste hormoni masurati cu aparate.........

alexaoribila experienta ta, nici nu vreau sa ma gandesc prin ce ai trecut tu si sufletelul mic, dar uite ca din fericire DD ti-a dat o sansa noua si o sa fie bucuria ta in viata. de data asta o sa mearga totul perfect, o sa vezi, iar noi o sa fim alaturi de tine de cate ori o sa ai nevoie de un sprijin. deja suntem o mare familie, si mari doritoare de noi venite. cred ca toate avem in forum un mare sprijin moral; e mare lucru sa stii ca poti sa intrebi orice balarie si ca nu te ia nimeni la mistouri, nu te face nimeni paranoica si nu-ti considera problemele mai putin importante (asa cum am vazut ca se intampla pe alte forumuri). sigur aici gasesti mereu o vorba buna si pe cineva la calculator gata sa te incurajeze sau sa-ti mai scoata un bibilic din cap ( ca eu tare muuuuulti am avut de cand am ramas gravida).

Lysbeth merci mult de raspuns, parca tineam eu minte ceva de medsana
am sunat la Genetic lab si am hotarat sa ma duc acolo sa fac TT- de fapt fac testul QUAD (un triplu test mai elaborat, poate-mi scot gargaunii de pe creier). este 200 lei.



diana 15+
http://good-times.webshots.com/album/567759968zUrqjn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:


Alexa, m-a impresionat atat de mult povestea ta, ca .... nu am cuvinte. Bine ai venit, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

silvi- mersi de raspuns, sa sti ca o sa incerc, dupa ce vine sotul de la munca fac un drum pana la farmacie
dar cum se numeste?
cer numai asa inhalant cu brad etc?


17+ si de Daniel(05.03.2006)

bb 2

varsta bb2
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Mai fetelor eu am cam luat-o pe aratura, cred ca imi trebuie un psiholog si nu glumesc . Vad ca voi reustiti sa va si bucurati de sarcini, eu insa sunt intr-un stres continuu, ma tot intreb oare bebe este ok? oare ce investigatii sa mai fac sa am o garantie ca totul va fi bine? oare analizele pe care le-am facut sunt bine lucrate? oare ecograful nu a omis ceva? Am devenit paranoica si inainte eram foarte cu cracii pe pamant....... Offfffff Mai este vreuna dintre voi atat de stresta? Sunt stresata si ca stresul meu ii face rau lui bebe. E clar ....sunt dusa rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

zsuzsu, eu pur si simplu am cerut inhalant ca asa mi-a zis asistenta cand m-am dus la cabinet si dr era in concediu. mi-a dat o sticluta care costa 4,5 lei si avea 5 componente din care nu mai stiu decat 3:brad, menta , levantica. nu stiu daca mai exista si alte combinatii ca spre norocul meu in cateva zile am scapat de raceala si nu a fost nevoie sa mai cumpar alta. sper sa dea rezultate si la tine...

silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Gina2008 foarte bine ca refaci analiza. Se poate sa fie gresita la Medsana. Doctorul meu (Tutunaru) isi trimite pacientele la Medicover pt. aceasta analiza, in laboratorul asta are el incredere. Nu ti-au facut si antibiograma sa vezi la ce e sensibila 'lighioana'? Ce antibiotic ti-a dat? Poate trebuie tratat si partenerul ... intreaba doctora.

Carmenda sa stii ca oricite teste, ecografii, masuratori am face tot nu avem garantii ca totul o sa fie bine. Trebuie doar sa fim optimiste si sa ne rugam la Dumnezeu pt. bebelusii nostri si pt. noi. Nu te mai stresa degeaba!



m14+ & m - (1-aug-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Dragele mele, ma alatur si eu voua, sunt venita de la fiv in Austria/ Germania si mamici prin fiv. Sper sa ma primiti si pe mine in cercul vostru de mamici norocoase.
Am sa va zic f pe scurt postea noastra. Dupa cateva investigatii, aflam ca avem infertilitate masculina, dar reparabila prin metode "asistate". Ok. Incepem cu inseminarile, 3 la numar care dau gres. Trecem la FIV, 3 la numar, facute in Ro, in Cluj, tot ratate, dr ajungand la "concluzia" cum ca as fi la menopauza!
Am scris la 10 clinici din Europa, povestindu-le pe scurt povestea noastra si primesc cateva raspunsuri favorabile. Am ales o clinica din Austria, Wels, care din primul foc, mi-a facut 6 embrioni, am transferat 3, care s-au si prins, dar natura a ales sa se dezvolte in continuare favorabil doar unu! Asa ca, suntem in saptamana 14, de azi incepand, iar in 3 nov vom avea TT-ul.
Uf, m-am cam lungit!
So, um-18.07.2008, dpn 24.04.2009.
Va rog treceti-ma si pe mine pe listute!
Nu am apucat sa va cunosc inca, dar voi citi din urma sa recuperez!
Pupici tuturor, mamici si burtici!

Bq 14+

Mergi la inceput