Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

MissP,asa e,cresc si uitam.eu cand am dormit prima noapte cu Mariuca m-am speriat..am verificat sa vad daca mai respira...iar cu toanele de mancat...pai si a mea la fel:uneori suge in nestire,alteori ma rog de ea.
Azi am reusit sa o pacalesc cu 30 ml.lapte praf(Mi_bebelian e martor!)..dupa 3h si 1/2 de somn a inghitit,fara prea mare convingere,laptele praf.dupa aceaa,bonus,tzitzica...maine incerc la masa de seara.cerealele le-a mancat si azi.
Cleo,de unde mai ai putere de jocuri???esti formidabila..eu abia ma tarai spre baie
sunt singura si azi,sotul petrecere cu firma...de unde trag eu concluzia ca OMV-ul pregateste iar o scumpire,ca de cate ori pleaca al meu cu firma la cursuri/petreceri,anunta astia o scumpire...l-am amenintat ca dupa ce o trec pe moacaza pe bibe o sa le gaseasca intr-o seara cu un bilet la gat"revin dupa ora 22"
maine dimineata nu am nici bona..sa vedeti spectacol.apoi plec la |Pitesti..concediu de 1 saptamana
revin dupa ce culc si puiul de ......

BOTEZ SARA
Septembrie-octombrie 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Getutza, saru'mana!! Te mai solicit pe PM daca nu ma descurc cu ceva, asta fiindca mie mi s-a parut ca pe colajele tale apar foarte multe chestii pe care eu nu le-am vazut in program. Daca nu te deranjeaza, poti sa incerci sa-mi trimiti unul din proiectele tale (ala cu scoicile de mare, de pilda) ca proiect PSC (sau cum ii zice) pe mailul comun? Sa vad daca-l pot descarca la mine, ar trebui sa mearga avand in vedere ca avem acelasi program... Sau spune-mi ce background ai folosit... Of, sunt capie rau si nu am timp sa caut...

Vianne, of, saracuta de tine, eu ma plang si tu o duci si mai chinuit!! Ce sa facem, mai fetelor, ca sa doarma si copiii astia ai nostri macar 4-5 ore legate??????

Eu ma rog la Dumnezeu sa mai rezist asa vreo 5-6 saptamani, dupa aia face 6 luni si incep sa-i dau seara cereale cu lapte (exista aici la cutie, se cheama "Cereale de noapte buna" - stiu baietii de la Hipp ce stiu).


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna fetelor,

Am aterizat si eu de la master, am iesit cu copilul pe afara si acum mai lucrez la montaj si va scriu. Ma simt f bine de cand am inceput masterul, culmea seara eram asa obosita, abia asteptam sa ma culc, acum sunt super fresh. Mi-am schimbat mult starea de spirit. Cred ca-l iau pe barbata-miu la o seara romantica

Am vazut ca votbiti de mancare pt bebei: nici Vlad azi nu s-a omorat dupa supica si piureias, cel putin la piure se stramba si se scutura, chiar era simpatic. Clar ca-i era scarba rau de el. Zilele trecute i-am dat cateva lingurite de bors si a fost innebunit. I-a plAcut mult. CAND AVEM VOIE SA LE FACEM CIORBITZA?????

Alina, multumim de ponturi, le-am notat. Eu abia astept sa-l pun pe spate si eu sa merg in patru labe si sa fac ca toate animalele pamantului. Asa ii faceam sor'mii cand era mica si nu mai putea de fericire.

Miss, chiar ma gandeam azi in metrou la tine. Si vroiam sa te intreb cam cat doarme David ziua. Poate doarme prea mult si asta sa fie motivul pt care noaptea doarme mai superficial si se trezeste asa des? Poate nu e de foame...
Lui Vlad i-am facut program de la inceput si practic dupa ora 7 seara pana la 9 cand ii facem baitza si papa bibe cu cereale nu-l mai lasam sa doarma. De fapt si-a facut si el singur program doarme in trei reprize pe zi cam cate o ora, o ora si ceva, per total nu doarme mai mult de 4 ore pe zi in prezent. De-asta probabil doarme toata noaptea binisor.




Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Getutza in ce program faci colajele?
Simonix merci pt lamuriri. Cu supa ce sa zic a papat 50ml iar astazi i-am dat si mar si l-am facut copt ca citisem ca nu e bine crud. Dar copt de ce nu e bine? I-am mai dat piersica si cred ca dupa inca 2-3 zile de mar ii fac piure si bag si biscuite fara gluten, adica cum mi-a zis doctora. Cu supa o sa mai insist !!!
Laura era vorba sa nu adoarma imediat dupa cazatura, adica sa fie asa molatec si sa adoarma. Daca a mai si ras e clar ca nu are nimic, scumpicul! Cred ca mai mult noi ne stresam dar trece si asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

alysh, poti sa ii acreshti supa , dar nu cu bors/sare de lamiie/otet - cum se face la oameni mari. Ci cu 1-2 stropi de lamaiie - io asha fac si pt noi, cica sa fie mai naturel. Pe de alta parte, lamiia e destul de controversata, io de ex. ma feresc sa dau citrice cupilului pana la un an, dar sunt medici care recomanda 1 picatura de lamiie si cand sughite.

si nu sare.

e bine ca puiul tau e interesat de mancaruri noi! cu sigurantsa nu va fi un mofturos!

a, stii ce fac io? cand mananc, de fatsa cu pitica, ii dau pe la nas. Sa miroase. Si unele alimente ii dau pe limba: iaurt (se instramba....), branzica de vaci, mamaliga, i-am dat sa mozoleasca si o bucata de banana azi (sa se mozoleasca...). Fata mea se instramba la toate mancarurile! Bine, ca apoi mai deschide gura, zic ca e ok... dar la inceput face o moaca acra... nu vreaus a ma gandesc cum o sa arate cand ii va linge lamiie!!



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

vad ca-i liniste...acum cand eu am limbaritza
asa ca va doresc somn usor la toate
si daca nu reusesc sa mai intru curand,sa ne reuzim sanatoase

BOTEZ SARA
Septembrie-octombrie 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreap

vad ca-i liniste...acum cand eu am limbaritza
asa ca va doresc somn usor la toate
si daca nu reusesc sa mai intru curand,sa ne reuzim sanatoase

BOTEZ SARA
Septembrie-octombrie 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)


hai ca sunt si eu pe-aici.....cu Delia cea nesomnoroasa in brate.are o energie.....azi a dormit vreo 2 ore in parc, apoi acum cand ne-am intors dion vizita a adormit la taica-su in brate....

Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Vianne, Simonix, Socrate
Simonix multumim de ponturile cu diversificare. Utile!
Socrate voiam sa te intreb cum ii dai lui bb avocado, nu e prea greu? I-l dai cu branzica?? Mie imi place tare si am si eu in plan sa-i dau lui bb.
Vianne ce nopti grele ai si tu, iubita!ooof, sanatosi sa fie ei!
Alysh, mai, tu-mi faci pofta de viata cu masterul si starea ta de spirit cu tot! Mi-e dor de voi, sa stii! Succes la atacul asupra sotului... Noi ne-am lenevit de tot.
Sis, dragul meu Daviduche, sa pap eu gurita lui julita ce rau imi pare, ce au baietii astia ai nostri?


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissParker
Vianne, of, saracuta de tine, eu ma plang si tu o duci si mai chinuit!! Ce sa facem, mai fetelor, ca sa doarma si copiii astia ai nostri macar 4-5 ore legate??????

Eu ma rog la Dumnezeu sa mai rezist asa vreo 5-6 saptamani, dupa aia face 6 luni si incep sa-i dau seara cereale cu lapte (exista aici la cutie, se cheama "Cereale de noapte buna" - stiu baietii de la Hipp ce stiu).


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David



Miss, multzam de empatie
Uite, Stefana a facut 5 luni in 22 si de 5 zile ii dau cereale de orez integral dimineatza si seara si sa stii ca nu vad nici o schimbare la somn. Cum iti spuneam, nu cred ca mancarea are de-a face cu somnul. Cred ca sunt pur si simplu copii care dorm mai bine si altii nu asa bine. Las' asta sa fie cea mai mare problema a noastra
Pe de alta parte e tare dragutza si cuminte. Eu gatesc zilnic si ziua o pun in rocker si o iau cu mine la bucatarie sa fac mancare. Apoi, tot in rocker, o asez langa mine cand fac cate ceva la masina de cusut... Cred ca se face ori croitoreasa ori bucatareasa
Ce pretentii sa mai am? Sa doarma si noaptea?

Alysh, Stefana noastra nu mai doarme de la 5 dupa amiaza pana seara la 10.30 si tot se trezeste noaptea

Laura, avocado nu e greu deloc, aici e printre primele alimente propuse pt diversificare. Si e extrem de nutritiv. Uite www.wholesomebabyfood.com/avocadobabyfoodrecipes.html" target="_blank">aicimai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata , neata, neata...
LA MULTI ANI puiului meu, Teodorei de DanaH, celor 2 David de Miss si Lcazangiu si Teodorei de Akela
Matei tot are piciorusul un pic tare in zona vaccinului, i-am pus lamiie de la frigider si o sa-i pun si comprese reci..

Vianne, cum esti tu mereu cu cite un site la-ndemina!

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput