Pepenasi de iulie-august 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Scaunele de masa Pot spune la fel ca Mada ca chicco polly e super. Eu il am de acu 3 ani, de la Ana si am fost foarte multumita de el. Cand cumparati un scaun de masa trebuie sa va intereseze si de la ce varsta e recomandat. C Polly parca se recomanda de la 6 luni asta in conditiile in care are 3 trepte de inclinare a spatarului, de la pozitia la 90 de grade pana aproape de orizontala. La fel ca Mada am gasit asta foarte util pt ca de multe ori adormea in el dupa masa pt ca avea o pozitie f comoda.
Foarte util mi s-a parut si faptul ca e pe roti. E usor de deplasat prin casa daca vrei sa il muti in mai multe incaperi in conditiile in care poate sta in el si ca sa se joace.
Alt lucru util e faptul ca se poate regla pe inaltime, in functie de inaltimea scaunului pe care stai tu, ca sa iti fie comod sa ii dai cu lingurita.
E destul de usor de starns dar recunosc ca eu l-am lasat desfacut mai mereu. Mi-a fost mai comod asa si am avut spatiu unde sa-l tin desfacut, nu m-a incomodat.
Cam asta e experienta mea in ce priveste scaunele de masa.



poze Ana si Victor
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salutare

am ajuns si noi in sfarsit la calc, am vazut citeva poze cu pepenasii, mai avem, sunt niste frumosi/frumoasefiecare cu farmecul de rigoare, ne delectam in fiecare zi cite putin

am facut si noi vaccinul de doua luni, a urlat groaznic pana am iesit afara unde a dormit vreo 5 ore :)

are la doua luni jumate 5100 si a crescut 7 cm

am fost iar in parc singure, din ce am reusit sa cetesc din urma nu sta nimeni prin iancului - oricum nu ati pierdut nimic - ca s-a depreciat rau zona, dar - daca vrea cineva prin 23 (lia manoliu) sa ne spuna si noua

Ankalaura - din pacate si oborul si teiul sunt cam departe pentru noi, oricum multumesc de raspuns
si in alta ordine de idei ma dispera la redoute-ul, am primit iar un cado chipurile, tb sa cumpar de 55 euro ca sa imi ofere 20 reducere si transport gratuit da nu sunt capabila sa inteleg ce vor de la mine asa ca m-am lasat pagubasha - in rest suntem pe ac principiu cumparam in reduceri pentru 6 luni

iar despre bebe - e foarte cuminte, doamne cit de cuminte, dupa ce a venit doctorita sa ne spuna sa nu-i mai dam 150 ca e mult la 2 luni, maninca numai 150, iar eu ii dau pentru ca bebe are numai 5 mese pe zi, ceea ce mie mi se pare foarte putin asa ca atunci cind o prind o las sa bea 150 si una peste alta a ajuns si la prinz sa doarma cite 5 ore, adica de pe la 12 la 17, fetele cu bebei de 2 luni si hraniti cu lapte praf, ce program aveti de masa de somn?

merg sa vizionez iar pepenoi, fetele si bebeii

mami de Sofi http://community.webshots.com/user/ooka2008]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Anaxena,

pt lactatie eu am incercat asa:

1. galactogil - intr-adevar dupa cum spune si Ankalaura sinistru;
2. galafor - bunicel;
3. schinduf sau fenugreek - pastile si pulbere, dar sunt mai bune pastilele;
4. ulei de borago;
5. ceaiuri atat din buruieni cat si ceaiurile instant;
6. macerat din buruieni - ( anason, chimen, fenicul, marar etc);
7. tinctura de marar;
8. combinatii homeopate date de dr. kineto de la giulesti, mi-a dat reteta;
+ alte mezerii care nu merita amintite

homeopatele sunt bune, in rest treaba cu mancat bine si lichidele la mine nu a functionat pentru ca eu la operatia de dupa nastere la o sapt am avut un regim lichidian vreo 7 zile si tot atunci leshinata de foame si nici nu beam f mult am avut cel mai mult lapte so.

mami de Sofi http://community.webshots.com/user/ooka2008]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Fetelor care vreti sa comandati de la c-sale. De ce trebuie sa comande o singura persoana pentru mai multe. Nu va suparati, dar vreau sa stiu si eu pt ca as vrea cite ceva de pe acolo...

SEBASTIAN (31.07.08)
http://sebastianripa.photoshop.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Truli-cuscra mii de pupici lu' Victor, Nancy e foarte gadilata si usor intimidata ca i-a reusit petitul din prima Nu prea stiu ce sa zic de bebelusi constipati pentru ca noi suntem in extrema cealalta, io n-am vazut in viata mea vreun scutec gargaritzos fara kk Vai, de-ar stii cupii nostri cum ne impartasim noi cele mai intime obiceiuri

Didi am vazut si io lenjeriile si am balit dar mai avem de crescut pina om trece la lenjerie de pat mare, de-o persoana. Intre timp insa am dibuit in mall la noi un magazin de lenjerie demential care are doar 3 raioane: unul cu Hello Kitty, unul cu Betty Boop (astea au si chestii pt copii) si unul cu lenjerie sexoasa. Ghici cine o sa-l devalizeze in cel mai scurt timp? (si nu, nu imi cumpar deux piece-uri transparente)

Bai, noi la kk ii zicem "bid dynamite" da' tu explica-i sotului tau, asa ca de la un psiholog citire, ca bebelusii retin, prefera si spun mai repede cuvinte cu repetitii de silabe, asa ca va fi foarte util sa stie ca treaba mare e kk ca se te poata atentiona cand o sa faceti potty trainingu'

Ankule ma intorc la munca asa, de pacaleala, ca sa sug toata spuma de pe saracu' angajator. Adica mi se termina post natalul pe 4 noiembrie, cica ma intorc dar de fapt imi iau concediul de odihna ramas (pina pe 2 decembrie) pentru care primesc si prima de vacanta 125% plus salariu, of course, apoi stau si decembrie ca sa iau bonurile de masa si prima de Craciun (un salariu), apoi merg si ianuarie ca sa nu ma imbulzesc cu mii de mamici la depus actele, si din februarie intru in CIC, daca ii da DD lu' Baselu' gandu bun si promulga legea. Intre timp ii lasam lu buni gargaritza in grija desi numai cand ma gandesc ma apuca plansu' ca vreau io sa dau suculetu' cu lingurita

Xeno, fata draga, vii aici si plasezi bomba cu cerealele si nu dai detalii? Pai baga nene modus operandi, le-ai facut cu formula? cu laptic de la tine? le dadusi cu bibe, cu lingurita? Hai, te rog, povesteste...

scaune de masa exact cum zice Mada si cuscra, io ma uit sa aiba mai multe pozitii de inclinare si, mare smecherie nene, sa aiba opritorul ala dintre picioare prins de masuta nu de sezut pt ca sper sa-l folosim mult timp si daca cucuiul ala izvoraste din sezutul scaunului Garga nu se va putea urca singurica in el cand o fi mai mare. Dar asta e un criteriu pur personal... Am vazut unul exact ca cel Chicco Polly pe un site de bebelushi din Cta (mi-l aduce si la usa) si e la juma de pret fata de Chicco. Firma e Bertoni si eu sunt multumita de produsele lor, nu-s nici prea-prea, nici foarte-foarte. Daca vreti sa-l vedeti spuneti si bag un link (nu pot sa-l pun direct ca cica e reclama, bleah...)

Monica si gargaritza Nancy

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Va rog mai spuneti o data cum pun nume unui link caci nu imi aduc aminte si nic nu am rabdare sa caut din urma.

SEBASTIAN (31.07.08)
http://sebastianripa.photoshop.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

[ url = " linku' " ] numele [ /url ] da fara spatii

-------

Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

www.onetruemedia.com/shared?p=508af3efc5477841c88707&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">THE WEDDING DAY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiberica spune:

Fetelor, pe anaxena am votat o mai demult cum intru sa o votez si pe ileana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiberica spune:

am reusit fetelor, am intrat si m am descurcat!
va pup si noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yael spune:

Fetelor, uitati www.bimbomarket.it/en/department.asp?Id=159&Sort=Price&Desc=&caratteristica_id=&marca_id=2" target="_blank">AICI scaunelul Polly. La fiecare scaunel este prezentat si cate un video. Super scaunul si vad ca este bun incepand de la 5 luni. Mada, tu de care ai exact? Ca sunt cu mai multe 'themes'... Pe site-ul dat de tine preturile sunt muuult mai bune, insa nu trimit pana aici! :(

Gata, am scris si eu ceva...

I, J5v, N 3.6v & E3kk
--------------------------------------------------
"One who knows languages feels home everywhere."
(Dutch saying)

Mergi la inceput