Mamici fericite cu mai multi copilasi (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Adriana, hai ca eu scriam de zor la subiectul editat... Da, si eu sint de parere ca atunci cind intra in colectivitate se imbolnavesc, chiar daca ai doar unul si restul acasa. Ce frumos suna programul vostru! Si ce simplu mi se pare sa cresti frumos trei copii... cind citesc la altii!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Starile sufletesti care par a nu avea nici un motiv, au motivele cele mai adinci. (Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Nelia, hehe, stiu ca suna prea simplu, dar nu e.. Seara sunt vlaguita, de abia astept sa vina tati sa-i dau odoarele in primire. E greu si pentru el ca dupa 11 ore de munca tre sa-i ia pe astia mici la joaca, alergat.. Dar nici eu nu ma pot.. Insa functonez bine (inca), si dimineata o iau de la capat cu drag si spor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Multumim pentru urari

M-am apucat sa fac una-alta prin casa, pe la bucatarie... o sa avem musafiri in seara asta... si inca o runda duminica


Concurs "Mirese cu stil si farmec" ... s-a dat startul !!! Nasa la nunta surioarei: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=7" target="_blank">el1.jpg & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=10" target="_blank">ha2.jpg


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

LA MULTI ANI ELENA!!!!!!!!!!!!!! Multa sanatate, fericire si distractie placuta! Asteptam poze.
Multa sanatate bolnaviorilor!
Eu sunt intr-o pasa mai proasta, parca totul este mai gri, cred ca am nevoie de o vacanta, sau de odihna, nu mai am timp de nimic, am senzatia ca toata lumea fuge si terecem prea repede peste totce se intampla in jurul nostru. Parca nu ne mai facem timp sa ne bucuram de lucruri marunte, parca tot timpul vrem tot mai mult. Ieri, la gradi, una din educatoare decupa o frunza si imi povestea ca, venind spre gradi a gasit o frunza asa de frumoasa, incat a luat-o sa decupeze dupa forma ei. Mi s-a parut o chestie asa de frumoasa, faptul ca stie sa se bucure de ceva atat de simpul si totusi atat de frumos. Fericiti sunt acesti oameni, m-am gandit, cei care au timp sa observe aceste frumuseti.
Sper ca in week-end sa-mi revin, sa fiu mai pozitiva.
De mult tot vreau sa va intreb pe unde mergeti iarna in concediu cu copii, ma gandesc ca-i mai greu de plecat cu trei copii, in general cam toti iti ofera cazare pentru maxim doi copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellaine spune:

Elena: La multi ani!
Noi am revenit in tara, in Ro, asteptam iarna cu zapada ei. Tudor, cel mai mic, n-a vazut niciodata cum ninge, decat direct zapada artificiala de pe partiile de schi din Johannesburg.Asa ca pentru el o sa fie o experienta.
Ma intreba cineva cum se inteleg baietii la varsta aceasta; in general, sunt foarte solidari In exterior, sunt foarte constienti ca sunt o echipa.Tin tare mult unu la altul.Intre ei, mai au, bine-nteles, bataliile lor.
Mircea, cel mare, e f protector fata de Tudor, il amuza si e constient de dragalaseniile pe care le face cel mic.
Alin, cel mijlociu, cateodata isi verifica statutul de frate mai mare si de aici mai ies uneori scantei. Insa, se si joaca mai mult cu Tudor si incearca sa-l indrume mai mult si sa il invete ce si cum se fac unele lucruri. Ma mir, cateodata, ce rabdare are cu cel mic.
Fetelor, pe unde mergeti cu astia micii in weekend?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna seara! Tare liniste pe aici.
Ellaine Multumesc pt raspuns. Eu te-am intrebat despre copii, deoarece am si eu trei feciori si vroiam sa vad putin in viitor. Cam asa sunt si ai mei, dar la intensitate mai mare, eu tot sper ca pana la urma sa se inteleaga bine cu totii. Cand mai ai timp sa ne mai povestesti despre voi.
Elyanne cum v-ati distrat de ziua Elenei?
Hei, fetelor, pe unde umblati, ca-i cam pustiu pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Ellaine, unde stati in RO si cind va intoarceti in Africa de Sud? Tu ai baieti mari, cred ca la virsta asta sint altfel de probleme, de situatii, mai povesteste sa mai invatam si noi !! Al meu cel mare are 8 ani jumate si nu stiu de ce eu tot mic il vad ....


Miki, m-ai intrebat la un moment dat de Tenerife sau am visat eu ?
Am vrut sa mergem de Revelion, sa stam 2 saptamini dar cred ca pina la urma vom merge in februarie, are Matei vacanta atunci asa ca vom sta 10 zile- 2 sapt si vrem sa facem plaja cit cuprinde dar si sa vedem cit se poate de mult, sa mergem peste tot. Eu nu imi pot imagina vacanta fara copii, e timpul in care sintem cel mai relaxati cu ei si stiu ca vor ramine cu amintiri frumoase pt toata viata ! Matei isi aminteste si acum despre vacanta in Rarotonga ( Insulele Cook de linga Noua Zeelanda), cind el avea 5 ani si Romana 9 luni si cum a facut el "snorkelling" cu tati si ce pesti colorati a vazut si cum a vislit la caiac si ce mindru era de el, tot asa, inca povesteste despre vacanta de acum 2 ani in Australia cum s-a dat cu tati pe tot felul de tobogane la Wet and Wild si la fel, povesteste despre vacanta din martie la Disneyland unde isi doreste sa mearga din nou , atit el cit si Romana ! Eu ma simt din nou copil alaturi de ei si parerea mea e ca o sa avem vreme de vacante in 2 cind vor creste ei si nu vor mai dori sa facem vacante impreuna :D], adica peste vreo 15-16 ani!!
De Rev pina la urma as vrea sa mergem la Salzburg, sa fie zapada si feeric ( sper eu !), sa ne plimbam cu sania trasa de cai prin oras prin zapada, inveliti in paturi pufoase ( nici nu stiu daca sint sanii trase de cai in Salzburg ..sau trebuie sa ajung in Rusia pt asta )

Nelia, cum esti, cum sint copiii? Acum trebuie sa ai mai mult timp, cu computer nou, masina de spalat si de uscat noua !!!

-------
eu si cele 3 minuni ale mele
........
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Vacante??? Ce sint alea? Sint bine copiii, mama e !

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Starile sufletesti care par a nu avea nici un motiv, au motivele cele mai adinci. (Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Marimar te-am intrebat intr-adevar de vacanta in Tenerife, noi am cumparat printr-o firma cazare o saptamana, un apartament tocmai in ideea de a merge cu totii. Acum mi-e frica sa nu fie tapa si sa ma trezesc acolo cu copii ca nu stim incotro sa mergem, nu stiu voi vedea. Ne pove tu cum a fost, ca sigur nu mergem pana in februarie. Si mie mi-ar parea rau sa merg in concediu fara copii, pana acum nu am fost, dar ma gandesc cum ar suporta ei asa drum lung, ca se plicti. Imi place ca voi sunteti cu excursiile, copii vostrii cum suporta drumurile? Il luati si pe bebe in vacante? Unde te intere de vacante, s-a intamplat sa nu aveti conditiile prevazute in excursii? Si de asta mi-e teama sa merg intr-un loc strain, mai ales cu copii, si cu bilete cumparate de la agentii din Ro, care mai trag si tepe.
Mai o intrebare: cu copii reusiti sa vizitati ceva? Nu se plictisesc?
Nelia vacanta este ceva foarte bun si care trece foarte repede, din pacate ii cam uitam gustul. Cred ca trebuie sa fim mai curajosi si sa invatam sa ne relaxam in vacante si cu copii si sa mergem cat mai des in excursii cu ei, cel putin la concluzia asta am ajuns eu cu sotul.
Fetelor pe unde umblati de este asa liniste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Somleac - La multi ani! lui Matia ... multa sanatate si fericire alaturi de toata familia.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Pot sa va spun astazi ca va iubesc ? Daca nu, pot sa va spun maine ? Dar poimaine ? Pentru ca va voi iubi in fiecare zi din viata mea.

Mergi la inceput