unde pot face in bucuretsi ecografie mamara

unde pot face in bucuretsi ecografie mamara | Autor: crissteo

Link direct la acest mesaj

Ziua buna. Ajutati-ma cu un sfat va rog: am un baietel de 1 an si jumatate, mai vreau inca un bebe. De multi ani am niste dureri din cand in cand la unul din sani.Am facut in urma cu cativa ani o mamografie, care a fost ok. As vrea ca inainte sa raman insarcinata sa fac o ecografie mamara sa scap de stres. Sanul ma doare in continuare.Stiti un loc si un medic in Bucuresti unde pot face aceasta ecografie? Oare daca sunt ceva probleme, ex nodul, sarcina le poate agrava? Multumesc din suflet pentru raspunsuri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Eu am facut ecografie aici:
http://www.total-radiology.ro/pagini/ecografie-mamara.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Am facut ecografie la san chiar saptamana aceasta. Am card de la firma la CMU si am fost la D-na Dr. Craioveanu, in sediul din Enescu (in spatele magazinului Eva). Am fost si anul trecut la dansa, mi se pare superOK.

Ingrid si Cristi 5 ani si 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Am facut eco mamara acum vreo 2 luni la Medlife, intra pe site si poti sa te programezi. Era un doctor foarte dragut si care mi-a explicat totul foarte bine.


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

La Medsana si la CMU, am facut acum o luna in amandoua locurile, la pret e mai ieftin la Medsana si si eco a fost mai amanuntita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Eu am facut eco la Hipocrat si din cate stiu se facea fara programare.
B-dul Chisinau, nr. 16, sector 2
Tel.: 021 255 51 78; 021 255 20 75

Florin 18.05.2002
Teodor 01.03.2005
BB3 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Eu am facut la Medicover Victoria, la dr Dragnea.Poze:
http://good-times.webshots.com/album/563179628WAusaK
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri.Ma hotarasem sa merg si eu la dr Lesaru la Total Radiology si programarile sunt facute pana in mai 2009. Acum o sa caut alt medic. Trebuie neaparat sa ajung saptamana aceasta, sunt foarte ingrijorata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evora spune:

Centrul Renasterea(Calea Serban Voda 211)-Dr.Gabriela Popescu(pt.eco)
Aparatele, ecograful si mamograful, sunt foarte bune...mult laudate in campaniile Fundatiei Renasterea.

Am fost acolo cand eram insarcinata in 6 sapt., sa vad cam ce impact o sa aiba sarcina asupra sanilor mei(aveam probl.vechi la care nu gaseam rezolvare, dimpotriva, se agravau pe masura ce trecea timpul). Inainte de a ramane insarcinata, un dr. de la Euroclinic mi-a spus ca o sarcina pt mine ar insemana o sinucidere mai lenta...
Dna dr. Gabriela Popescu m-a linistit si m-a incurajat sa ma bucur de viata si de copii. Mi-a spus ca, dimpotriva, sarcina si alaptatul o sa mai rezolve problemele pe care le aveam(nu pt toate afectiunile sanului sarcina e benefica!!!) Oricum eu n-aveam de gand sa renunt la sarcina, dar vorbele ei mi-au facut foarte bine! Pe langa faptul ca e foarte competenta, e si genul de medic care stie sa comunice cu pacientul. A avut dreptate, acum am un baietel de 11 luni si sunt bine.
E foarte ieftin(34ron am dat eu in primavara anului trecut), daca vii cu trimitere de la medicul de familie mi se pare ca e gratis...nu stiu sigur, ca nu m-a interesat. Singurul dezavantaj a fost ca a trebuit sa astept cam 1 ora pana mi-a venit randul. Nr. de tel. la care poti suna pt programare in gasesti pe site http://www.fundatiarenasterea.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=30
Sper sa-ti fie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La dr Lesaru poti sa platesti o taxa de urgenta ca sa te ia mai repede. E cel mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Multumesc tare mult pentru informatii. Am hotarat sa merg tot la dr.Lesaru, am mai descoperit-din pacate- cateva persoane care s-au tratat la el- si am aflat ca e si la Fundeni. Ma ajutati si pe mine- e vorba de Spitalul Clinic Fundeni sau de Institutul Oncologic? Stie cineva cum se procedeaza? Se face programare sau pot sa merg acolo maine si sa fac ecografia maine? E mai bine la vreo ora anume? Cat costa? Se poate cu trimitere de la medicul de familie? Va multumesc foarte mult.

Mergi la inceput