Gravidutze si mamici de Cluj-94

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Salutam mamicile si bebeii!!

Stiu ca nu am mai scris de mult, nu am reusit, dar am incercat sa va citesc cit de mult am putut.
Pupici pentru bebei, sper ca sunteti bine si voi :)
Am vazut ca organizati intilnirea cu bebeii si daca e pe data de 8 decembrie putem sa mergem iar daca e dupa ora 5,30 vine si tati cu noi :)




------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

mie imi convine oricare din date...

cat despre cadou, sunt de acord sa luam fiecare cate o jucarie, dar sa stabilim o limita de pret, sa zicem intre 10 si 20 ron... sau daca doriti sa stabilim altea limitea de pret,n-am nimic impotriva...

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

pui de morosan...

prima mea vacanta...


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Andreea mai imi explici te rog odata ce e cu prima de la locul de munca,ca eu am intrebat la mine la servici si au zis ca nu se acorda nimic!Merci mult!!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Fetelor, avem o scoica pe care am folosit-o pentru Joshua si acum nu mai avem nevoie de ea, nu stiti pe cineva care ar avea nevoie?


------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Fetelor, avem o scoica pe care am folosit-o pentru Joshua si acum nu mai avem nevoie de ea, nu stiti pe cineva care ar avea nevoie?


------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

ce fain ca ne adunam multe mamci cu puiuti! si eu votez pt 8 decembrie.
acum, daca stau sa ma gindesc bine, cel mai ok ar fi sa luam fiecare cite un cadou. e mai usor si nu incarcam pe nimeni cu tot felul de sarcini.
max 20 de lei mi se pare ok, ca suma. voi ce ziceti?


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

sincera sa fiu pentru mine ar fi mai ok vineri din mai multe puncte de vedere! dar daca este vorba de o petrecere dupa-amiaza, adica dupa ce ies de la servici si sa pot ajunge si acasa sa imi iau odorul, ii super ok si asa... acum ce sa zic... cum convine la mai multe mamici... minoritatea se supune majoritatii!

cu 85% ma oftic si eu de numa'! dar fapul e consumat! intrebare pentru mamicile cu pitici cu bona... cam cat e onorariul????????????? scuze daca e intrebare cam indiscreta!

Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

maria-teodora ~ sufletelul care implineste familia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Eu votez pt 28 noiembrie, ca pe 8 decembrie e ziua lui Andrei...

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://community.webshots.com/user/mamicidecluj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Si eu votez 28 noiembrie.

David,www.hi5.com/friend/video/7575382--158238046--David--view-html" target="_blank">Stam in picioare,
Copilul se naste fara "instructiuni de folosinta".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Gabi, daca intra in functiune de la 1 ianuarie nu se da retroactiv, ci beneficiezi de ea pana implineste Sara 2 ani, nu? Asa ma gandeam ca ar trebui sa fie si in cazul meu, ca studenta. Sa primesc indemnizatia pana implineste Alexia 2 ani. Numai ca nu stiu cum a ramas traba cu legea aceea. Si nici nu stiu pe cine sa intreb, la topicul de legislativ de pe DC , te cam expediaza, nu iti explica ca lumea.

Si eu ma bucur ca se strange asa mult lume pentru petrecere. Gabi, eventual poti pune lista pe prima pagina, stii parola la contul comun?

In alta ordine de idei sa va povestesc cum e cu bolile ca acum am un ragaz. (doarme Alexia)

Dupa cum stiti, marti am dus-o la cresa, prima zi dupa patania cu rosu in gat. M-am gandit sa o iau totusi la amiaza ca sa nu cumva sa planga ca nu vrea sa doarma, in fine, sa nu fie impactul asa mare. Cand m-am dus la 12 dupa ea, am auzit-o plangand , mi-a stat inima in loc. Mi-a adus-o ingrijitoare, am intrebat-o de ce plange , a ridicat din umeri. Am insistat, am vazut ca evita, am lasat-o balta, m-am dus sa o imbrac pe Alexia sa plecam. Intre timp, Alexia nu contenea cu plansul.Pe loc mi-am dat seama ca ceva nu e in regula. Daca i-ar fi facur cineva ceva cand m-a vazut pe mine ar fi trebuit sa-i treaca. Dar nu era asa, ea se maraia incontinu. Vine Ioana, educatoare si imi spune ca cel mai probabil Alexia e obosita, nu s-a acomodat cu trezitul asa de dimineata , ca la ora 10 a pus-o in patut sa doarma pt ca ii era somn, ca a dormit pana la 11:30 si ca de atunci tot asa maraita e. Pe moment , incepusem sa-i dau crezare. Am ajuns acasa, Alexia plangea incontinuu. In 10 minute de observatie mi-am dat seama ca o deranjeaza urechea, am incercat sa o curat cu un betisor, nu mi-a dat voie si a inceput si mai tare sa riposteze.

Am sunat dr, mi-a zis ca probabil ca ceva e in neregula cu urechea, sa vin miercuri dupa-amiaza la control. Povestea se desfasura marti pe la ora 13, dr fusese de dimineata deci nu mai avea rost sa insist. I-am dat Nurofen ca sa o lase durerea si am zis ca ramane pe miercuri. Dar timpul trecea si Alexia era din ce in ce mai rau. Am plecat la urgente, unde altundeva sa ma duc, daca dr nu aveam disponibil?! La urgente mi-au zis clar si pe un ton raspicat ca nu ma primesc, ca nu e urgenta daca nu are febra, ca plange si ca o doare pe ei nu ii intereseaza. Va imaginati schimbul de replici dure dintre mine si doctorita aceea, eram gata sa ma duc la Directiune. Dar m-am stapanit pt ca mi-au zis ca e de competenta ORL, in cldirea alaturata. Cand ajung acolo, ce sa vezi, "nu avem program decat pana la ora 14, ne pare rau". Deci, dr de familie isi terminase programul, la urgente nu ma primeau, la ORL se terminase programul. CE SA FAC? Macar Alexia statea cuminte in carucior, isi facuse efectul Nurofenul si nu o mai durea. Nu va spun ce dorinta nebuna aveam sa ma duc la directorul spitalului sa reclam ca nimeni nu ma baga in seama dar am lasat-o balta pt ca trebuia sa-mi rezolv problema. Ce a urmat a tinut de noroc, m-am dus la cabinetul dr de familie, in idea ca o va consulta colega dr noastre. Dar am dat chiar peste dr noastra care era in zona (prin Piata Mihai Viteazul) si asa draguta cum e de obicei s-a intors la cabinet si a consultat-o pe Alexia. S-a uitat in urechea dreapta, era rosie ca focul, Tratament antibiotic dar de data asta Cexyl, picaturi in ureche si Nurofen pt durere.

In prima noapte a facut temperatura mare, noaptea trecuta am scapat. Antibioticul mi se pare mult mai bun decat Augumentinul deoarece nu a facut deloc diaree. Si ca reteta sa fie completa, au aprut si 4 canini, toti odata. Or avea si ei rolul lor in toata povestea asta trista..nu stiu.. Acum sper ca suntem pe drumul spre insanatosire, nu o mai doare urechea asa des, de mancat mananca bine mai greue cu statul in casa, tot imi arata usa si plange cand pleaca tati la serviciu. Nu plange dupa el ci plange ca de ce pleaca numai el si nu o ia si pe ea afara. Aseara cand am plecat la facultate, ma incaltam si mi-a adus si ea papucii ei. Dupa ce am iesit pe usa, pana la iesirea din bloc am auzit-o strigandu-ma MAMI,MAMI.

Imi cer scuze de lungimea measjului.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput