Gravidutze si mamici de Cluj-94

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Meli, fa-ma sa inteleg, clinica de pe Clinicilor e de stat?Eu as fi o mare amatoare de ce zici tu.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Raluca sa stii ca eu una sunt foarte multumita de dr Zaharie si crede-ma ca eu am fost cu Eric la o gramada de pediatrii!Este o dr care chiar isi face bine meseria!De cate ori am avut probleme cu copilul si am deranjat-o,ne-a si primit indata si au fost dati cand nu ne-a luat nici un ban.Oricum nu e vorba de asta,e vorba ca este un medic chiar foarte bun ,dedicat meserie.Oricum parerile sunt impartite!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

M-am luat cu vorba si am uitat esentialul. Ati auzit? E pe bune!!! Din 1 ianuarie toate mamicile primesc 85% din salariu! Asta inseamna ca voi avea in sfarsit si eu un salariu decent! Trebuie sa-i dau de baut Sarei! yuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77

M-am luat cu vorba si am uitat esentialul. Ati auzit? E pe bune!!! Din 1 ianuarie toate mamicile primesc 85% din salariu! Asta inseamna ca voi avea in sfarsit si eu un salariu decent! Trebuie sa-i dau de baut Sarei! yuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)




Gabi dar nu e vorba de mamicile care vor naste dupa 1 ianuarie???

Am primit o parte din analizele lui Bea prin fax,n-am mai asteptat sa ma sune doctorita cand sunt gata.Fe,ca si mg sunt chiar buneee.Deci nu e anemica fata mea,si a zis ca se vede ca e anemica.In schimb cateva nu au iesit ok.E vorba de NE,EO si LY.In procente...Primul am inteles ca e vorba ori de paraziti,ori de o alergie.Celelalte nu stiu.Astept sa ma sune dupamasa sa imi spuna.Daca nu ma suna,o sun eu si fac pe proasta,daca n-au ajuns analizele.


Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ramo, ma bucur ca vestile sunt bune. Interpretarea analizelor de catre medic te va linisti, cu siguranta.
De 85% din salariu vor beneficia TOATE mamicile aflate in functiune.



Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

De Craciun venim si noi. Eu cu Iris, tati ramane cu Ana.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ma bucur, Delia!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Venim si noi la petrecere. Ne primiti?

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Petrecere pitici
Data:propunere28 noiembrie(vineri) sau 8 decembrie(luni).
Locatie: spatiu de joaca Big, Manastur
Participanti: bebei, mamici, tatici(daca doresc)


1.Gabi
2.Alex
3.Meli
4.Elenuta
5.Ioana, mami de Sara
6.Co
7.Victo
8.Raluca
9.Andreea, mami de Eric cel mare
10.Oanaalina?
11.Loredana
12.Magduta
13.Anamica
14.Nico
15.Adriana
16.Diana
17.AncaB
18.Delia + Iris
19. Ani

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

bravo ramonella!! probabil ca o fi avand paraziti, eu stiu ca eozinofilele marita de obicei inseamna paraziti. da' nu stiu exact cat trebe sa fie, peste 2% sau asa ceva?


gabi, eu as vota cu decembrie 8, pentru ca e aproape de mosh. mai ramane sa stabilim eventual o valoare maxima pentru jucarie?
a, si in principiu, vin cu sot


io acuma is nervoasa cu nemernicii aia cu 85%. bine ca numai acuma intra in functiune, ca au alegeri, dar io o trebuit sa ma intorc la lucru desi nu voiam. parca mai trebuie s-o semneze basescu, insa. parca vad ca pe cand fac pe bebe 2, iara o sa scada valoarea indemnizatiei. grrrrrrrrrr




mami de irina

Mergi la inceput