Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

luna,multumesc
anto,am inteles ca aerosolii naturali cei mai buni sunt dimineata in jur de 6...ehee,mihnea se trezeste cu greu la 9,iar in cursul zilei e un vajjjj...l-am dus toata vara,intr'adevar mihnea nu a avut probleme cu respiratie...sotul meu pe mare nu foloseste nimic,nici ventolin ,nici singulair,in momentul in care intra in aeroport incepe tiuitul...dr i-a spus ca are alergie la tara
jadi,sotul meu ia singulair,foarte bun,l-a ajutat din prima saptamana,a crescut capacitatea plamanilor nesperat de bine...numai ca el ia sub forma de capsule bagate intr-o nava spatiala mov,cum ii spun eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui nma

Ioanaiub te rog sa spui daca putem sa ajuntam cu ceva.



multumesc pentru sprijin ... nu e cazul de ajutor material, dar o rugaciune o poate ajuta enorm
Oana e acum la Cluj, e sub monitorizare si se pare ca e mai bine, doctorii sunt mai increzatori si moralul ei e mai bun ...



noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

musso, iti dai seama ca nu am pregatire medicala ci vorbesc din prisma unei mamici cu un copil cu probleme respiratorii. Lui Dodo ii merge excelent la mare dar nu cred ca ne vom muta.
Si ca mamica, eu procedez dupa cum am zis, are doar muci, picaturi si spalat de nas. Antitermice ii dau strict daca are febra, iar antibiotic doar daca am o analiza de sange/urina/copro care sa imi indice o infectie bacteriana. Infectiile virale nu se trateaza cu antibiotic. La cel mare am dat antibiotic si cand avea amigdalele inflamate si nu mai aveam nevoie de analize sa demonstrez infectia bacteriana. In rest, se lupta singur.
Mersic de informatiile cu singulair, a mai luat 2 luni exact acum un an dar fara rezultate spectaculoase, poate acum o sa reactioneze bine. Sper din tot sufletul ca sunt un pic pe marginea optimismului, inca un pas si poc ....

Simo, Simo, iar mi-am adus aminte cum corupi studentii Si zici ca iti face cardio? hehe!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui jadi


Simo, Simo, iar mi-am adus aminte cum corupi studentii Si zici ca iti face cardio? hehe!




ti-e ciuda?

Simo mami de Matei
Poze noi

Pentru vot ma gasiti aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=21" target="_blank">si1 si si2
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Musso, chiar vroiam sa spun ca Jadi trebuie sa stie mai multe despre treaba cu aerosolii, ca ea e incercata in domeniul acesta.
Parerea mea e ca nu se merita sa cumperi aparatul daca nu stii ca ai nevoie sa-l folosesti des si mai ales nu inainte de a vorbi cu doctorii. Incearca pe la prieteni, cunostiinte poate gasesti de imprumut. Aici se imprumuta de la farmacie, pacat ca nu e asa si in Rom.

Timi, felicitari pentru ecografie, ce clipe frumoase cand iti vezi bebele acolo pe ecran.

Cafera, intrebai mai de mult despre recoltarea de celule stem. Eu am facut pt Sonia si-mi pare rau ca nu am facut si pt Victor, dar la el nu am fost informata, nu stiu de ce. Oricum, sper sa nu avem vreodata nevoie sa le folosim.

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si Victor (8 octombrie 2005)

Poze noi
Sonia la Un An!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Timi, ms ca ne mai impartasesti din viata de ...cel mai important ca e ok bb2

Simo mami de Matei
Poze noi

Pentru vot ma gasiti aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=21" target="_blank">si1 si si2
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Deni ma bucur ca ai scris despre aerosoli. Mi-am salvat si eu tot pt cand va fi cazul.
Ioana ma bucur pentru Oana ca e mai bine. Sper sa reusasca sa treca cu bine de saptamana 37.


Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Salutare, salutare!

Ilinca are o noua pasiune. Merge de doua sapt cu pantofii mei prin casa.


Luna
, asteptam raspuns. Vad ca l-am primit. Confuza? Lamurire: vroiam sa te vad vesela si-ti spusesem si eu vreo doua vorbe.

Timi, sanatate multa la samburel si voua!

Monica
, tinem pumnii pt nastere usoara.

Bre, ce e cu acceleratorul care deja a distrus lumea? Unde pot ceti? Ha?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

jadi,stiu ca nu esti de specialitate,va citesc de mai bine de 1an si jumatate,dar consider ca interventiile tale sunt plauzibile si punctuale,tocmai ca ai explicat foarte bine folosirea aparatului m-am gandit ca-mi poti pune un "diagnostic" si daca merita sa-l iau,iti inteleg ezitarea...si eu sunt la margine,sper sa nu ma parbusesc.te si-ti multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

anto,din pacate la noi nu-ti da farmacia de imprumut,ar trebuie avand in vedere pretul,iar prietenii nu au auzit de acest aparat,sunt care nu stiu de batista...Doamne,unde traiam..nici nu vreau sa mai spun ca suntem al doilea oras ca marime dupa Bucuresti,poli opusi,nu gluma...cand l-am aspirat prima data pe mihnea de fata cu o ruda la vreo 30 de ani,a fugit din camera ca uite ce-i face,ii baga aspiratorul in nas...mama nebuna ce mi's

Mergi la inceput