Pepenasi de iulie-august 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Caprioara, multumim de vesti.
Abia astept sa revina Sun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Mada ms mult de pm.

Anna de Ioana Maria
printesa noastra povestea nasterii
www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love
jos kg!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns struluta spune:

Salut gagici!

Am reusit din nou performanta de a fi rupta pana la ora asta...de dimineata am facut curatenie, spalat, intins haine, etc...si am iesit pe la 3 la plimbare si acum ne-am intors...cred ca am mers vreo 5-6 km! Sunt ruptaaaaaaaaa...si mi-e foame de morrrrrrrrrrrrrr, am inceput si eu dieta de azi, dar nu ma satur de nici o culoare cu verdeturi...Mada, dar e chiar testata dieta, ca de rabd foame 3 sapt si tot nimik

Referitor la indemnizatie...de acord cu Gini, chiar nu stiu ce sa cred cu criza asta, poate o voteaza, ca doar vin alegerile, dupa care o sa isi dea seama ca hopa, nu-s fonduri...vom vedea

Carmeala multam de sfat - of nu mai vreau inca un caine la care sa ii cada parul,si pe deasupra sa mai si fie balos si sa si puta imi ajunge asta, si asa ma crizez cand vad peste tot par de-al lui, cu toate ca barbatu-meu cand iese la el are haine "speciale" pe care le lasa in garaj! Cred ca ma vezi o sadica, tu iubitoare de partupede, si mie mi-e drag tare, dar sa pastram distanta! Din pacate asa am fost crescuta, pe deasupra mi-e si frica de ei deoarece m-a muscat un caine cand aveam 7 ani, si exact de asta eu vreau sa imi obisnuiesc puiul altfel!
Sa vezi ce story am eu cu caucazianul nostru...cica ne-am mutat la casa anul trecut in octombrie si venea ziua mea iar eu am spus ca vreau cadou un catelus...ei bine...de care?...marea mea dilema...trebuia sa fie ceva de talie mare ca avem o curte imensa, sa fie bland, sa am curajul dupa aia sa ies si eu in curte, sa iubesca copii, ca lucram din greu la asta...asa dupa 2 sapt de studiat rasele m-am decis:TERRA NOVA. Bun...preturi in RO - undeva intre600-1000 euro - apoi am aflat ca la unguri e o rasa mai raspandita si au si preturi mai accesibile, si ne-am urcat in masina si am plecat la Monor (langa Budapesta) unde cica e cel mai mare targ de animale din HU, sa imi cumpar caine...la care teapa, nici macar unul schiop nu am gasit. Sotu cica el nu mai merge inca o data 350 km pt un caine, sa imi aleg altceva...eu nu si nu ca nu vreau decat Terra Nova...si tot asa...dupa vreo 2 alte ture prin piata, ca poate ne-a scapat noua...am gasit 4 pui de ciobanesc caucazian...erau asa de frumosi si mi-am ales unul...si odata ajunsi acasa fuga pe internet sa vad ce mi-am luat si era sa mooooooooooooooooor cand am vazut cu ce fiara m-am pricopsit...dar deocamdata e ok...totusi, parca nu simt ca-l pot stapani, mai ales ca am ratat exact perioada in care si-a format personalitatea...cred ca conteaza totusi ca l-am dus la dresaj.Deci asta story cu cainele, asa ca a doua oara chiar nu vreau sa i-au asa la nimereala. Cred ca am o poza cu el la iulie.august...e tare frumos, iar barbatu-miu cheltuie o avere sa-l ingrijeasca...imi concureaza cupilul la cheltuieli

Mada: am crezut ca doar eu sunt asa de posesiva cu copilu' meu... mi-e drag de el de ma lasa toate puterile cand il vad cum imi rade...si rade mai continuu...dragul de el...la cate griji si nopti nedormite pana sa-l nasc... e bine ca a trecut, iar acum traiesc fiecare clipa cu intensitate maxima...parca as vrea uneori sa opresc timpul in loc! E atata de frumos si de greu in acelas timp sa fii mama!

Gagici, ce de story aveti! Am si eu, dar is prea happy acum sa imi aduc aminte ce de fraieri am adunat si eu pana sa-l cunosc pe sotul meu...imi zicea sora-mea ca daca as pune in ziar: caut nesimtit, obraznic, curvar, necrescut, mitocan...etc, nu i-as fi nimerit asa de bine...e, si cand la-m cunoscut pe Bogdan nu am vrut sa ies cu el de nici o culoare...noroc ca a avut motive sa ma tot vada...eu lucram in asigurari, eram pe corporate, el potential client, a carui oferta am modificat-o de 100 de ori, ca ceva mereu trebuia altfel - "motive" - ei si dupa 3 luni de invitat la masa, cafea, etc am cedat, exact pe motivul ca a nu a cedat el, si nu a fost insistent, a fost un domn si jumatate...si am iesit prima oara si am stabilit ca nici unul nu vrea nimik de la celalalt ca nu suntem pregatiti pt o relatie...urmatoarea zi am plecat impreuna la CJ, avea el ceva treaba, iar seara eram deja bob in bot...si asa suntem si acum! Iar eu m-am lasat de asigurari - am incheiat asigurarea vietii mele!

Simona, mamica de ingeras Bogdan Viktor (03.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Gata, am mufat fata.

Gini, ne-a iesit sa incepem capitolul cu vesti bune . Doamne ajuta.

Asaaa, ziceam de Dma. S-au mutat in casa noua, asa ca au avut muuulte treburi de facut. Sotzul e plecat toata ziulica si e cu atat mai greu. Iar raceala asta a picat si ea ca cireasa de pe tort, cand doctoritza pediatra e plecata, si trebe sa astepte pana vine. Altfel sunt bine, au recuperat cu greutatea dupa ce i-a dat si formula, au 4 kg jumate la 2 luni, daca am retinut bine. Cam asta e, a promis ca scrie dupa vizita la doctor, sa stim de ele. A, si am intrebat si de leaganul comandat la unguri. Ea a avut noroc, l-au livrat in 4 zile , si a zis ca a fost multumita.

Carmenela, maine ar trebui sa vie si comanda noastra, nu? Abia astept .

Azi m-am vazut cu Locca in parc. Era si cu Clara si cu Matei. Care Matei la un moment dat a cazut si s-a lovit si a inceput sa plangaaaaaa. Si aia mica dupa el , de nu mai stia saraca mami pe cine sa linisteasca . Uite asa e viata cu 2 cupii, palpitanta nene ! Iar Clara io zic ca e la un puseu ceva, ca era tare agitata dinainte de episodul ce l-am povestit. Asa ca, Locca, iti urez nervi de otzel .

Ileano, Carmenelo si Adriano, mai ziceti povesti sa ma delectez si io ca povestiti frumos .

Irda, vazut poze cu Antonia, ce mare s-a facut !

Fug, ca am de supravegheat cupilu cel mare la lectii.

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Care mai de care cu povesti mai interesante despre cum v-ati intalnit sotii, noi avem o poveste foarte simpla, am fost colegi de clasa in liceu, din clasa a 11-a suntem impreuna, la facultate am avut o relatie la distanta ca eu am facut la Bacau si el la Iasi, insa ne vedeam in fiecare saptamana ca nu putea sa stea prea mult departe de mine si nci eu de el. Dupa facultate ne-am casatorit si dupa 3 ani de casnicie am ramas , si cam asta e povestea noastra...In total pana acum - 11 ani de cand suntem impreuna!

Anna de Ioana Maria
printesa noastra povestea nasterii
www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love
jos kg!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Mai, in loc sa merg la lectii m-am uitat la poze.

Cristina_26, e superb Mihaita !

Carmenela, poza aia cu sezatoarea e dementziala! Frumosi patrupezii tai, totzi! Iar fita E O DULCE ! Iti vine sa o mananci, nu alta!

Gata, de data asta chiar ma duc sa vaz ce a scris Matei la teme pana acu .

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

Mada-max,ma prinseshi, ce ochi de vultur ai... Na, e bine asa, cu boaldele astea? Ce vrei, draga? Io sunt discreta, d'aia am mesaje mai......delicate asa...
Ileanna, deocamdata te declar liderul pentru balamuc. Stai sa imi mai aduc aminte ce am mai facut in tinereti, ca tare mult timp a trecut (btw, cred ca sunt cea mai batrana de aici)si mai viu cu forte proaspete...Sa te tii...
Strulutza, CAUCAZIAN?????? Run for your life. Uita de alt caine, daca nu vrei sa il iei de carpa de sters pe jos.... Numai femela poti sa iei....si apoi....trei doape in urechi pentru plans de caucazian. Io intelesesem ciobanesc german... Ca daca eram mai pe faza..iti ziceam de la inceput sa uiti....
Sunt de acord cu tine cu parul... Si cu balele(care sunt absolut dezgustatoare, te asigur...) De aia am afghani...Sunt printre putinele rase carora nu le cade parul si care sunt antialergici... Pe bune. Daca ai alergie la parul de caini...nu ai la afghani, macar ca au pleata de un metru lungime.. Bine, poti sa ai alergie la comportament....care compenseaza...Restul cainilor pe care ii am sunt numai de curte, nu au voie in casa... Iar afghanii nu au voie la etaj... e dog free land ..
Deci...bucura-te de bestia ta....si viseaza la un catel dragalas peste fro 10 ani..


Believe deep down in your heart that you are destined to do great things!
Mami de Allegra Cara, o regina in devenire...
Carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Revenit rapid nu am apucat sa vad pozele of course. Sper sa reusesc maine dim ca ba cu fetele ba cu biberoanele si vasele ba cu pregatirea papitzei si tot asa ca v-am zis ca idseara mergem la film deci is cam pe fuga.
Simona mai da tu tii dieta asta de trei sapt sau cum ca nu pricep? Nu tre sa rabzi foamea poti sa papi cat de mult numai sa fie legume si fructe nu tre sa fie neaparat crude de ex pastai cu sos de rosii si usturoi , cipuerci cu usturoi sau la cuptor umplute cu legume, legume mexicane cu chilli si sos de rosii. Si da e testata pe mine eu am slabit f bine cu ea si acuma dupa o sapt deja 1,3 kg jos si am si calcat pe langa e greu primele sapt numai cu legume si fructe doua daca faci varianta B da apoi cand ai voie si peste si fructe de mare si oua deja e paradis.
Asa nu mai pot sta acu chiar tre fug ne auzim maine dim pupici gagici si o seara placuta.

de Ari si Ami

Lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:


ILE - Oi fi tu razboinica, dar e un mare adevar in zicala "vorba dulce mult aduce"...
Da' mi-a placut faza cu "nevasta hatzana copilu' 5 zile si el se arunca pe canapea..."
Doamne ce sot bun am!!! Definitely ii dau sa ceteasca ce ai scris Asa... ca dush

Totusi... oricat ne-ar place sa credem, sunt lucruri sau persoane pe care nu le putem schimba... EVENTUAL putem umbla asa, la "reglaj fin", dar de schimbari totale nici nu poate fi vorba.
Crezi ca eu ma mai cert acuma cu maica-mea? Frumos mi-ar sta sa sar la jugulara maica-mii, femeie de 62 de ani... Ca si asa ma cert cu ea si nu vorbesc tocmai frumos, dar crede-ma ca regret imediat. Dar am si eu o meteahna - nu prea spun "Imi pare rau"... Si e o tampenie din partea mea...

TRULI - foarte frumoase pozele, si foarte frumosi copiii! Amandoi! Mi-a placut "odihna in iarba" Si ultima, cu Ana si varul Alex intinsi si ei pe iarba

VIO_29 - Cu alocatia... dureaza cel putin o luna sa proceseze astia dosarul, deci cu cat depui mai tarziu, cu atat primesti mai tarziu, dar baremi primesti din urma, cumulat. Eu am preferat sa o primesc pe card, ca ma ingrozesc cand vad coada de la posta... cu mamici cu puradei in brate, stand pentru 200 de lei in cazul fericit, sau 40 de lei in cazul nefericit....
Cred ca depinde de postas... La noi in cartier nu vine la usa, ci tre' sa te duci tu la ghiseu in perioada in care se dau alocatiile (cumva intre 15 si 20 ale lunii? Nu mai stiu). Partea proasta e ca daca nu iei alocatia, trebuie sa te duci sa faci cerere sa ti-o dea in luna urmatoare.
Primirea pe card are milioane de avantaje (card sau cont, ca nu e obligatoriu sa ai card daca ai un cont...)

CARMENELA Doamne ce pove tu de bietii Terra Nova!
Auzi, ce faceti voi cu cainii cand sunteti in concedii?

FLO - acuma pricep, carevasazica tu ai luat majoritar prenatal...

Cu legea mamelor... mama ei de lege... ca sunt cu ochii pe ei! Azi se discuta, nu e clar daca se si voteaza, dar eu cred ca se voteaza, ca prea mult mi-am dorit Desigur, nu se voteaza pentru ca mi-am dorit eu, dar asa mi-as dori sa nu mai aiba nici o mamica probleme gen intors la serviciu cand pruncul e mic sau vandut casa ca din 600 de lei nu se poate sustine rata....
Boooonnnn....

De regula, la modificarea sumelor (de exemplu in 2006 si 2007) toata lumea a beneficiat. Nu stiu daca s-au gandit ei ca nr mamelor este relativ egal din cauza "buclei" de 2 ani care se repeta chiar daca timpul trece...
(bai nene, sunt coerenta??? Vreau sa zic sa nr mamelor in perioada ianuarie anul X - decembrie anul urmator este relativ egal cu nr mamelor din perioada februarie anul X - ianuarie anul X+2... Acuma e mai clar?? )

Cel mai rau lucru ce se poate intampla (dar nu cred) este sa puna astia criteriul "nasterea copilului" si daca baga legea pt copiii nascuti dupa 1 ianuarie 2009... sa zicem... desi nu cred... atunci adios!
Inca un lucru naspa ar fi sa puna ca referinta 1 ianuarie 2009 raportat la intrarea in CIC... si iar ar fi aiurea, dar in cazul meu prefer sa nu depun cererea pana in ianuarie, chiar daca pierd vreo 2 luni niste bani.... Dar nici asta nu cred....

Astept sa vad ce le mai da prin cap...
Sper sa se voteze si sa intre in vigoare imediat. Asta ar fi cel mai bun lucru... NU de alta, dar alegerile sunt inainte de ianuarie 2009...


Fetele... ce de povesti aveti! Am ras de m-am prapadit!!! cam asa sunt si ale mele, dar n-am acu' timp sa le povestesc



Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

CAPRI-Multumim de vestea buna!Si eu abia o astept pe mamica de Thea!!!
FLO-gand la gand cu mine.Si eu ma gandeam azi in parc la MONALAC si baieteii ei.Ia zi-ne MONALACULE,ce mai faceti?
BUJO-sa-ti traisca Filipanul crestinat!
ANA_a-si noi facem de ceva vreme baita la 7.30,dar sunt multumita!
Mai fetelor,de cate ori ies la plimbare...pana ajung in parc sunt terminata cu traficul din B!!!Mi se pare INGROZITOR ca trebuie sa-l plimb pe bebe printre tevile astora de esapament!!!Ma doare inima pt plamanasii lui!!!of

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN(29.07.2008)

Mergi la inceput