Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(4)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Multumesc inca o data pentru urari si gandurile bune TUTUROR burticilor!
SARA_HS: sunt alaturi de tine si sper sa nu fie nimic grav. Mie dr. mi-a spus ca e normal sa mai apara usoare sangerari, mai ales la inceputul sarcinii! Sa dea DD sa nu fie nimic rau!
BebeBeca felicitari pentru ecografie!!!!
oana_MVT bafta la ecografia de saptamana viitoare! Iti tin pumnii sa fie bine piticul si sa il vezi in toata splendoarea lui (sau ei). E un sentiment minunat! Nici nu cred ca mai conteaza daca e fata sau baiat. Important e sa fie sanatos!
ela2004 si la fina mea s-a vazut sexul gemenilor destul de repede, asa ca cine stie ce surprize-surprize o sa ai!
iubita_tiana si mie mi s-a parut ca incepe sa mi se vada burtica prin saptamana a 6-a. Acum mi se pare mult mai evidenta seara fata de cum e dimineata. Oricum, la cat de slabanoaga sunt eu, par mai degraba balonata decat gravida!
catalina_b, cand mi-a fost greata am stors doua lamai si am amestecat sucul cu un pic de apa tonica. La mine a mers (cat de cat)
mh: multumesc mult de urari! Tot burtica "variabila" am si eu!
oanaiacovita, multumesc pentru Chiar daca ii "cade" sau nu, eu tot il/o iubesc!
Bun venit noilor burtici! Sa dea Dumnezeu sa ne fie bine si sa avem puiuti sanatosi!

Oana D.
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Oana&year=2009&month=5&day=12&babycount=1
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

Sara nu te impacienta ca o sa fie bine! Si mai ales nu mai plange...
Du-te la un alt ecograf si vezi ce ti se spune si acolo.
Onutza este prima sarcina pe care o pierzi? Prietena mea careia i s-a intamplat asta a trebuit sa astepte 6 luni. Dar probabil ca depinde de corpul fiecarea si cat de repede isi revine. Ea a trebuit sa faca si un chiuretaj.
Beca sunt fericita pentru tine ca bebitu e ok. Nu a putut sa iti spuna ce e, nu?

Vine bebica ....
Pana atunci gotobina nevoie mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

onutza05, eu cred ca poti sa ramai insarcinata mai repede de un an. Sunt aici fete care au sarcini normale, desi au ramas gravi la putin timp dupa ce au pierdut sarcin a. Poate si tu ar trebui sa cauti un dr. cu adevarat bun care sa iti spuna clar ce e de facut! Ai dreptate, si Sara_HS ar trebui sa mai primeasca o opinie cat mai avizata (eu as merge la cel putin inca un dr.BUN)

Oana D.
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Oana&year=2009&month=5&day=12&babycount=1
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Buna ..viitoare mamici...sunt noua pe aici..si va doresc la toate o sarcina usoara si bebei sanatosi..luni am aflat k la mine in burtica creste un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onuta05 spune:

este prima sarcina pe care o pierd si da, mi s-a facut si chiuretaj. Dar eu intreb lucrul acesta deoarece am hotarat cu sotul meu ca din diferite motive (financiare, in special) sa mai asteptam cam 2 ani pana sa ne gandim din nou la un bebe.
De asta intreb: ar fi riscant pe mine atunci?

O minune vine atunci cand te astepti mai putin!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simsof spune:

onuta05 dupa medicii de aici NU trebuie sa astepti un timp sa ramai din nou insarcinata. Am impresia ca in Romania se recomanda vreo 3 luni, dar mie mi s-a spus ca pot ramane insarcinata si dupa prima menstruatie si avusesem si eu o pierdere de sarcina si o operatie de chist si chiar mi s-a spus sa nu astept sa treaca timpul.
Eu cunsoc pe cineva care dupa 3 sarcini pierdute, a reusit sa nasca o fetitia sanatoasa, deci se poate, nu trebuie deznadejde.
Sarcini usoare in continuare!

mamica de Daria (26.09.2005) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Fetelor, cred ca am sa mai merg la un ecograf, dar totusi astept sa mai treaca cateva zile. Daca totusi e prea devreme? Daca la mine conceptia a fost mai tarziu decat se calculeaza standard? Poate la mine sarcina e de fapt sub 6 sapt.Incerc sa ma incurajez si eu cat pot.... si mai astept cateva zile; daca merg acum la un alt ecograf si imi da acelasi rezultat, mor.

Onutza, poti sa ramai insarcinata oricand, dar e mai bine pentru tine sa astepti macar 6 luni, sa se refaca uterul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Sara, cu riscul ca Onutzei sa ii para si mai rau o sa va spun povestea unei mamici de la Nov-dec. La fel a fost la un dr care la eco i-a spus ca nu vede nimic in sac, etc etc si a vrut sa o chiureteze pe loc. O limpezire a gandirilor de moment, au facut-o sa mai mearga la un alt dr..care pe langa faptul ca a vazut la eco bb-le i-a auzit si inimioara si acum mai are 2 sapt si naste.
Cu incercarea unui bebe dupa un avort, cunosc cazuri care au ramas imediat si acum au sarcini ok si chiar bebelusi ok.
Onutza, nu te pot sfatui cu asteptarea...pot doar sa iti zic povestea mea...e un an de cand incerc si am 2 sarcini pierdute. Raman f greu si nu ma opresc, desi nici eu nu stau bine financiar, dar stiu ca acolo unde mananca 2, pot manca si 3...

Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Oana, ai dreptate, medicii se pot insela. Si mie imi pare rau ca , la prima sarcina diagnosticata ca oprita in evolutie, nu am cerut parerea si altui dr. si m-am grabit cu chiuretajul... Acum, mizez pe posibilitatea asta, ca sa ma pot incuraja : ca el sa se fi inselat. La urma urmei, totul e relativ. Si voi face analize si inca o ecografie sau doua, poate la medici diferiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Sara imi pare rau pentru ce ti se intampla , eu zis sa afli si parerea altor medici, si sa nu disperi ca o sa fie bine.
Onuta05 imi pare rau ca ai pierdut o sarcina, nu iti pot spune cam dupa cat timp ai putea sa ramai insarcinata, dar cel mai bine ar fi sa te informezi de la un medic...

Aseara am fost la ginecolog, iar bebe al meu are acum 4.54 cm si 11 sapt si 6 zile. I-am vazut piciorusele si manutele... se tot plimba de colo colo, nu prea vroia sa stea la "pozat".

Pentru toate viitoarele mamici...sa aveti parte de sarcina usoara.

Mergi la inceput