Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(4)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Totdeauna e bine sa vezi mai multe pareri...mai eles in privinta medicilor..care sunt cum sunt...nu toti..nu generalizez...dar totdeauna daca iti doresti cu adevarat ceva se va implini...

5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Sara,ma alatur si eu fetelor si te sfatuiesc sa stai linistita si sa mai consulti un alt medic(sper din tot sufletul ca medicul tau sa se fi inselat).Beca , felicitari pentru eco , abia astept si eu sa merg la doctor luni dar nu cred ca ma trimite la eco , poate e prea devreme , eu as avea abia 5 sapatamani si cateva zile .
Onutza , ceea ce-ti pot spune e ca nici eu nu stau pe roze ,intotdeuna consideram ca ne lipseste ceva , ca mai avem ceva de facut pana sa facem pasul asta ,ca nu vom avea suficiente finante sa ii acordam tot ce isi doreste ....dar sper (de fapt sunt sigura) ca ne vom descurca si ideea ca un sufletel creste acolo la tn in burtica , ca este o bucatica din tn si din persoana pe care o iubesti cel mai mult pe lume ,ca cineva te va iubi si iti va spune mami ,un pui care sa iti umple si sa iti intregeasca viata este un sentiment de nedescris .
Oana , multumesc mult pentru lista , se pare ca e o greseala cu DPN , bebele meu se va naste pe ...99 , te rog sa modifici cand ai timp ...e 19 .Sanatate multa , imi pare sincer rau pentru pierderea ta ,sper ca in curand sa ne dai vestea ca ai un test pozitiv si sa fii o mamica tot de 2009 daca nu s-a putut in mai-iunie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Picky_toto , gabryelle81 , bine ati venit , sarcina usoara si bebici sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Nici eu nu am sintome, dar nu-mi pare rau.
Doar sanii mariti.
Daca o tin asa toata sarcina, mai fac 10

5 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

bun venit noilor mamici!!!! sarcini usoare si bb ei sanatosi

Sara suntem alaturi de tine, trebuie sa ai avizul si unui alt doctor, cand ii vezi ce technici si reci sunt unii cand iti anunta asa ceva iti vine sa i omori, pt ei e rutina...si in plus se pot insela...

La prima sarcina m am dus imediat la doctor cred ca aveam 2 saptamani de sarcina si vaca imi zice ca sa ma duc la ecograf peste cateva saptamani sa vad daca a mai ramas ceva....asta e doctor?
Am plecat cu o viteza si nu am mai calcat pe acolo.

Eu tot cu raceala mea azi am avut impresia ca am febra la birou si am luat un paracetamol, si i am dat de inteles sefii mele ca s ar putea sa fiu insarcinata si de aia sunt ingrijorata ca am febra!!! pt ea e ciudat sa te ingrijorezi de asa ceva.
Ea a dormit super linistita cand baiatul ei a fost descoperit cu tumoare la cap, noroc ca nu era grav, dar totusi sa nu te stresezi tu deloc, eu nu am mai vazut pe cineva ca ea.

In fine parca ma simt mai bine un pic, mi e ciuda ca tot bag la kiwi si degeaba tot racesc..;

Va pup si o noapte linistita




NOI 7+ si Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miruta

Picky_toto , gabryelle81 , bine ati venit , sarcina usoara si bebici sanatosi!


Sa dea DD...k toate mamicile si bebeii sa fie sanatosi...si sa ne bucuram de acest sentiment unic...sa simti cum creste un pui in burtika...sa simti cum depinde de tine o noua viatza...care iti va spune mami

5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia_alt spune:

Buna fetelor,
Nu am mai scris pt ca nu am mai avut timp.Eu tocmai m-am intors de la ginecolog.Mi-a confirmat sarcina dar a zis ca nu vede activitatea cardiaca si mi-a spus sa revin peste 10 zile. Dupa calculele mele eu am implinit 5 saptamani acuma marti, deci as avea 5 saptamani si 2 zile. Sunt putin cam suparata, oare am motive? A mai fost cineva la 5 saptamani si daca da i s-a vazut la bebe activitatea cardiaca? Va rog sa-mi raspundeti ca sa ma mai linistesc. Pupici!

gravi [5]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

SARA, ACUM O sapt am fo si eu la dr, care mi-a zis ca nu vede sarcina, si ca am nu stiu ce lichid in sacul douglas...speriata am mers la alt dr, dr meu .....si el a cautat calm sarcina si chiar mi-a facut o pozica....avea cu endometru pe atunci 9,5 mm.....sperante exista...eu stiu ca am ovulat prin ziua 20...deci cam 3 sapt de la prima zi a ultimului ciclu,....deci stiu exact cam cand.....si cam cat are bebe.....

onutza... eu am incercat dupa 6 luni de la avort...si am avut sarcina mare....24 sapt.....si pot sa zic ca am ramas usor....din a 2 luna, dar stiu ca imediat dupa un avort se ramane f usor.....mai ales in prima luna......
am o prietena care a facut un avort, din pacate cand s-a dus la chiuretaj, la cerere, a realizat ca oricum era oprita din evo sarcina, si medicul i a zis sa aiba grija sa nu ramana iarasi repede ca va pierde sarcina...din nefericire, a uitat indicatia medicului, si a realizat ca este iar insarcinata....dar acum voia sa pastreze...nu s-a putut..s-a oprit pe la vreo 6 sapt din nou...desi are deja 2 copii, deci 2 nasteri normale....
niciodata nu stim cui i se poate intampla o oprire din evolutie a unei sarcini, este o loterie...castigi sau pierzi....din pacate asa e...

fetelor, va m pupat, eu marti merg cred la medic, as avea 7 sapt....poate vad si eu o palpaire pe ecran...

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karmen_ spune:

Buna, mamici de albinutze si sanatate tuturor - simt pe propria-mi piele ca asta-i cea mai importanta.
Cu cine trebuie sa iau legatura pt ca in listuta numele meu s-a incurcat cu datele Marei si invers? Datele mele: UM 16.08.08, DN 03.04.0979, DPN 23.05.2008. Mi-ar fi placut sa fiu nitel mai tanara, dar cum nu se poate, ma axez pe calitate.
Pupici dulci tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia_alt spune:

Buna fetelor,
azi am fost la ginecolog. Eu am 5 sapt si 2 zile. Mi-a confirmat sarcina dar a zis ca nu vede activitatea cardiaca. A mai fost cineva la 5 sapt la control, daca da i s-a vazut activitatea cardiaca? Oare sa imi fac probleme? Doctorul a zis sa revin peste 10 zile. Va rog sa imi raspundeti daca stiti ceva. Pupici

gravi [5]

Mergi la inceput