IASI - mandra cetate (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

La multi ani Maria! Sa cresti mare si frumoasa, sanatoasa si fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

'Neata

Eu sunt deacord cu data, da' vreau undeva unde nu e fum fff mult. Ultima data cand am fost in Pub si dansam, m-au usturat ingrozitor ochii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Vezi Nora? Ce ai facut?
Ai dat convocare generala si s-a raspuns prezent! Da' pacat ca doar din An in Pasti se petrece asa eveniment...

Bai tata nu dati cu pietre... Nu pot pe 17 oct ca plec cateva zile... de pe 18 adica, dar de pe 18 de foarte dimineata... avem avion... so... daca plec la ora 6 din Iasi, ma scol la 4,15... ca tre'sa fii cu o ora inainte pe aeroportul super-international Iasi... nu sunt vinovata de schimbarea de program, ca de obicei sunt victima care afla cu maxim 7 zile inainte, in cazul fericit, dar oricum, ma bucur ca pot lua si copilul cu noi si il mai scot din ale lui... - oricum nu am cu cine il lasa...
Deci eu nu votez pentru 17 mai din motivele mai sus prezentate... dar sunt pentru orice alta data... sper... si ok, fara copii daca nu vreti cu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Dragelor... au plecat iesenii din Iasi? ca e super lejer drumul spre serviciu.. chiar mai lejer decat saptamana trecuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Beyyyy...ce-i aici?Bar de negri? Indata o sa vreti pe chipandei si nu le stiu nr de tel
Vad ca Jiorjica e ca si transat...atunci io ma bag la un Alec Baldwin...dar cand era subtirel si tinerel Pe Bradut i-l lasam aduscai ca si asa are mosie si vorbesc ca de la egal la egal...

Io mi-am informat consoarta sa nu-l puna pacatul ca vineri pe 17 octombrie,sa-si puna ceva de lucru,ca e belea mare.Nu ma intereseaza ce face cu plodul cel mic,io am plecat la distractiune

Am vb cu Oana (ghinet) si a zis ca daca scapa,atunci vine,dar nu promite.

buli...ia baga niste constante si vii si tu si Elena I.

Simo...iti dam ce mascul vrei...numai vino

Darria...imi pare rau ca nu vii,dar totusi poate rezolvi.

Gabi...e bun asa...sa fie doar al tau...posesivo

Inca un amanunt...vreti sa si mancam ceva?Ca de asta depinde localul...sa fie pizza sau nu.Si atunci ne axam doar pe o categorie de localuri.Ce ora v-ar conveni? Ora 18?Ora 19?Propuneti...

Edit: cat am scris io,au mai aparut mesaje
Carmen...pai lumea propunea...nu se zicea nimic concret si nu se risca nimeni sa stabileasca cevaM-am bagat io...si daca e sa se ia scatoalce,sa le iau io in frezaMa sacrific...looooool
Deci alte propuneri...pe 24 nu poate Pasarica...atunci schimbam pe joi...cum doriti si unde doriti si cand doriti (bey...nici barbatului nu i-am zis asa ceva...cat vrea si cum vrea...va fi invidios daca citeste)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Cristina imi pare rau de tatal tau... imi pare rau ca tu ca copil vezi si traiesti asa o drama... din pacate nu stiu ce sa spun sa t econsolez, caci realitatea e ca... nu prea ai ce face...
Putere draga Cristina si numai bine de la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Buna dimineata si va multumesc pentru sustinere Mie mi-ar conveni la ora 18 pentru ca, de felul meu, cam evit sa umblu noaptea din motive de patrupede comunitare usor iritabile Deasemeni sunt o diurna si in anotimpurile reci, pe la 10, mi se face un soooomn... Dar, bineinteles ca ma supun majoritatii.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna

Imi place teribil sa va mai citesc, pe toate, dar mi-era tareeee dor de fetele de care nu mai stiam de mult nimic.
adusca
Dana
Nora. Si multam tare de telefon. Cand mi-ai spus am si bagat textul - din obisnuinta, pe bune! - "nu pot, am copchil mic...". Da apoi mi-am spus: ia stai, ca mai am si sot. Si pana la urma am si o singura viata, mama ei de viata! Pai chiar daca e fara maharajah (Gabi si eu cred ca a emigrat) si se lasa numai cu un pahar de gin/martini/campari si musai cu muuuulta vorba merita!!! I-am bagat deja pastila sotului. Mai tatonez terneul pana atunci. Si mie imi ocnvine mult vineri seara ca il duc pe stefan la mama si il las pe sot numai cu una bucata copil. Dar indiferent la ce ora stabiliti intalnirea eu nu o sa pot sta mai mult de 9. Asa ca un 6 mi-ar conveni teribil, ca daca puneti la 8, abia ma dezmortesc la limba. si ma stiti ca eu is vorbareata, am multe de spus.

Deci votez pentru vienri 17 oct., ora 18.
Carmen, nu poti veni macar putin atunci?
Dana, eu stiu localul ala de care spui. Sincer, nu prea mai stiu ceva asemanator. Dar ne mai interesam pana atunci

Doamne ce m-as bucura sa va revad! Si sa cunosc fetele pe care nu le stiu personal (Cristina herra, Cristina miki,

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

O intrebare pentru cunoscatoare:
Victor a apasat pe tastatura si mi-a micsorat o pagina de net. Cum fac sa o maresc?

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Oana, cum ti-a micsorat pagina de net? Ferestrea sau scrisul? Daca e fereastra banuiesc ca stii cum sa faci (click pe iconul din coltul din dr.sus cel de ma mijloc de langa x), iar daca ti-a micsorat scrisul te duci in View>text size>medium

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput