Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

http://fiore.ro/store/ciorapi-dresuri/fiore/medica/fiore-medica-mama-20/prod_6.html

Din cate am vazut au si comanda online:p

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2008 spune:

desigur vroiam si eu sa va spun de forfota ca altfel nu stiu cum sa ii spun ........ ce simt in burtica este de doaua feluri cum ? adica ce vrei sa spui ???


- forfota din abdomenul superior - oricat m-as stradui sa nu le amestec sa nu ma balonez nu reuses, inca de la orele 15 - 16 devin un balon, mersul cu masina pe seara ????? glumesti ? si doar ce ne-am achizitionat nou nouta da la aia care cica fac cele sigure si mai performante masini sa revin am avur chiar crampe si dureri de nu puteam sa stau in nici un fel depinde tare mulr ce mananc

- in abdomenul inferior daca ar fi dupa cum descriu unele burtici bebelinul misca de ceva vreme eu fiind acum in 14+, ce simt ??? uneori vibratii dar asa minute in sir si sigur nu sunt contractii ca burtica este relaxata, alteori cum spunea cineva furnici, asta cu pestisorul nu stiu daca am simtit=o si cred ca am simtit si un sut intr-o parte a burticii unde nu am mai simtit nimic pana acum, iar cand fac dus nu ii convine deloc imediat dupa simt o agitatie care trece dupa ore de stat in pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Buna burticute dragi


Noi suntem bine,cu ceva greata ca de obicei si vad ca deja incepe sa ma ia durerea de cap.Pe mine ma doare zilnic capul asta , cred ca este de la calculator dar nu am ce face...trebe sa lucrez uff.


Alina 12+
Vine barza!


Of si pe mine mai nou ma doare capul zilnic, nu tare dar suficient sa ma sleiasca de puteri. Tot incerc sa rezist sa nu iau medicamente dar de 2 ori m-a durut asa de tare ca n-am mai rezistat si am luat seara un panadol.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Deci se pare ca pe undeva e adevarat cu condimentele... Ceapa, usturoi... of... tare mai sunt bune!

Madymar, acum chiar ma sperii si cu acriturile... eu numai de-astea as manca... Pentru prima data in viata mea am pus la murat conopida si acum abia astept sa se mureze sa mananc. Si cand colo...
In luna a 5 a intram din saptamana a 19 a, nu?

Dyana, chiar uitasem de hrean... si eu mananc la greu... si vorba ta: chiar imi fac ocazii! Of...

Emilia, eu una nu port dresuri lungi, ci numai scurte. Si asta pentru ca ma imbrac numai in pantaloni. In fustite si rochite - numai la ocazii. Cu dresurile scurte nu sunt probleme: se gasesc oriunde, sunt practice si se potrivesc si masurilor XXXXXL ( pe care cred ca le voi avea eu la finalul sarcinii... Doamne pazeste! )



16+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Timi, pt dureri de cap incearca si NO SPA, mie asa mi-a trecut de cateva ori.


ada 15+ si ana-gabriela 3ani + 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2008 spune:

dyana hai ca eu sunt mai grea de cap la ora asta cum e ??? mai sunt contagiosi daca intra in contact cu virusul ei fiind vaccinati ? eu intentionam saptamana viitoare sa ii trimit la vaccin, vroiam sa merg in farmacii sa vad ce variante de vaccin au ca cu medicul de familie mai bine nu

lysbeth acum am tras o privire sa vezi ce colectie de dresuri imi fac ca nu se mai poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Timi, algocalminul poate fi luat in al doilea trimestru fara probleme. E de evitat insa in al treilea. Mi l-a recomandat si medicul meu. No - spa e frectie la picior de lemn. la mine n-a avut niciun efect

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

Timi, algocalminul poate fi luat in al doilea trimestru fara probleme. E de evitat insa in al treilea. Mi l-a recomandat si medicul meu. No - spa e frectie la picior de lemn. la mine n-a avut niciun efect

13+


Am incercat si eu la un mom dat cu no spa dar nu trece deloc doar pt burtic a fost bun.Noi abia de maine intram in trimestrul 2 dar parca tot nu as vrea sa iau alte pastilute, incerc sa indur e pt o cauza nobila .Il astept seara pe sot sa-mi faca un masaj

Alina 12+
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

emilia , tocmai ca nu mai sunt contagiosi. esti contagios doar daca faci gripa, altfel nu. iar ei vaccinati, teoretic nu au cum sa mai faca. exact de aia ziceam si eu ca mai bine se vaccineaza, macar sa scapi de grija lor, ca oricum trebuie sa pazesti tau.

diana 13+
http://good-times.webshots.com/album/567759968zUrqjn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

buna!
si eu ma tot gandesc la vaccin... nu pt mine, ci pt sotul meu
noi de regula nu ne vaccinam, dar anul asta ne-am gandit daca n-ar fi bine sa se vaccineze el. intrebarea este daca nu cumva ma expune pe mine la vreun risc in primele zile de la vaccinare.
voi ce ziceti? daca ajungeti la medic zilele astea, poate intrebati...
dorana 14+

Mergi la inceput