Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:



Sara-Maria, Patrick Nicolas, Eric-Daniel, Amelia Gabriela !!!!

ma duc sa sun pe Alina anto si pe MissP. Ca le sunt datroare.



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

Anuta maria, e un scumpic andrei al vostru !!! ce colanti are el , posterul acela de pe perete, esti tu cu el ?


===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Povestea nasterii lui Bogdanel - Micuta mea minune mare !
Micuta mea minune mare !

Pentru ca oamenii rai sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic (Edmund Purke)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

La multi ani copilasi frumosi!! Sara, Mara, Patrick, Robert, Eric, Amelia

Ylari, asa cum a spus si Anca, si eu am inceput tot cu morcov, pe care l-a acceptat foarte bine. Apoi am continuat cu mar, apoi am introdus supa de morcaov pasat, apoi am adaugat si pastarnac si radacina de patrunjel, apoi dovlecel. de maine ii dau si suc de piersica . Eu zic sa-i dai in continuare sucul de mar +suc de morcov. Eu diluam la inceput sucul. Adica puneam 30 ml suc de mar, 30 ml suc de morcov si 30 ml apa. Oricum cand introduci un aliment nou trebuie treptat treptat, adica azi poti sa-i dai o parte suc de morcov, amestecat cu doua parti suc de mar. Si ai sa vezi ca o sa-i placa. Maine poti sa-i dai jumate-jumate suc de mar+morcov. Succes!

Am intrat ieri si am vazut pozele recente cu toti copilasii. Nici nu stiu cand au crescut .. Sa ne traiasca si sa ne faca mandre ca suntem mamicile lor!
Dupa ce am citit tot ce ati scris..am obosit..si nu am mai avut puterea sa tastez...

Simo, de unde ati luat scaunul? Si eu sunt in cautare. Tu cum ii dai marul lui Matei? Il razi, il pasezi?
Sanatate multa tatalui vostru! Doamne-ajuta!
Lori Ma gandesc des la voi. Sanatate multa!
Andreap Ce te mai chinuie Sara... Eu cred ca de la kk a fost bolboroseala...Nu au cum sa fie colici..

Saptamana viitoare, marti vine soacra-mea la noi si sta pana vineri, cand pleaca acasa, in Germania.. Ma bucur ca vine sa o vada pe Sara si sa mai stea cu ea, mai ales ca o sa pot si eu sa-mi trag sufletul cateva zile..poate reusesc sa dorm dupa-amiaza si ea sa stea cu Sara.. Dar ea e o fire cam autoritara, atotcunoscatoare, iar lucrul asta ma cvam enerveaza(CLEO stie)...dar sper sa trecem peste asta...
In rest, la noi toate sunt bune. Cand citesc despre v trezitul vostru noaptea de cate 4-5 ori,.. mi-e si jena sa zic ce bine dormim noi noaptea. De fapt l;a voi nici nu se poate numi dormit.. faptul ca alaptezi, apoi te pui in pat, atipesti si dupa o jumate de ora iar alptezi..si tot asa... Eu, sincer , nu as face fata, asa ca jos palaria! Sunteti de admirat cele care puteti sa rezistati programului asta.
Eu nu prea mai am lapte, adica ii dau dimineata san si la ora 19. Dar sanii sunt moi si parca nici culoarea laptelui nu mai e asa alba, e un alb mai transparent..asta inseamna ca nu e sufivcient de gras si hranitor, nu? Dar am inceput sa iau iar Galactogyl si sa beau lapte si lichide multe.
Fetele, m-am ingrasat 1 kg.... Gata cu dulciurile!!! Si tocmai ieri am facut o placinta buuuuna cu mere...
Va pup pe toate si sper sa intru si mai tarziu..daca ma lasa Sara


Scortisoara Sara

Sara la Breaza
Scortisoara
Botez Sara-Maria

Alina-mami fericita de SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Miss am vazut ca la poezie, link-ul catre poz alui Dragos duce la o pagina goala. Daca nu e prea mare deranjul, o pui te rog pe asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna dimineata de la curte! Frumoasa dimineata mai ales ca avem atatia sarbatoriti: LA MULTI ANI:

SARA MARIA, MARA, ROBERTEL, PATRICK, ERIC, AMELIA!!!!

LAurita si Simopt tati al vostru!

Simo, ai doi baieti cu ochi albastri de te fac praf, frumosi foc amandoi, si intr-adevar seamana mult intre ei: am vazut poza lui David de la 5 luni si e leit Mateiut.

Piggy, , sigur cand mai mergem la Riviera te anuntam. Din pacate mergem destul de rar si atunci mai mult de dor si drag de Laurita si Mirci, ca altfel e cam departe pt noi. Dar te anuntam, promit solemn!

Vlady, our love
http://s292.photobucket.com/albums/mm9/Alisucuta/Tuttlingen-Paris%202008/Vlad%20la%205%20luni/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Getutza si mie imi iese supica pe mai multe zile, dar o pun in recipiente de urocultura sterile si bag la congelator. Dimineata scot, se dezgheata la temperatura camerei si apoi incalzesc tot la microunde. De ce zici ca nu-i bun cuptorul cu microunde? Fructele le fac doar pt masa respectiva si daca ramnae ceva baga Cezara la ghiozdan, daca nu, ma sacrific eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

Socrate, si eu iam dat branzica cu fructele.... piureul de legume oricum e grosut, de fapt e gros.... acu nui mai dau, mai astept putin pana sai dau branzica...
eu fac in felul urmator, fierb legumele/fructele, le scot cu cata supica mai ramane prin lingura si cu cat mai sunt ele imbibate, si le dau pe blender.... se face o pasta mai groasa la legume iar una mai sunbtire la fructe (fructele se imbiba cu apa mai multa) si apoi dupa cei dau piurreurile (bineinteles fiecare separat fructele la 10-10.30 iar legumele la 2-2.30) i dau zeama care a ramas sa o bea cu bibe... eu zic ca asa i trece si setea... seara la 6-6.30 i dau cerealele in bibe si dimineata la 7-6.30 si seara la 9.30-10 tatza...el noaptea se mai trezeste, caraie maraie dupa suzeta, i dau suzeta si adoarme napoi pana dimineatza.. pe mine si trezitul asta la suzeta ma omoara, tot nu dorm noaptea intreaga... nu stiu cum sa fac sa nu se mai trezeasca dupa urata aia de suzeta.... si eu le admir pe mamicile care rezista la programul asta naucitor !!! Haideti fetelor, ca acus trece

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Povestea nasterii lui Bogdanel - Micuta mea minune mare !
Micuta mea minune mare !

Pentru ca oamenii rai sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic (Edmund Purke)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

Anca, pai nu asa se zice ca microundele nus bune ?.. si mie imi ramande din fructe maxim pe azi si maine... frigiderul tine cam pe 0 grade, destul de rece cami clantane dintii cand mananc ceva din frigider... si apoi dc leas pune in conge ar muri de foame piticu asteptand dupa mine ca eu ma trezesc tot in ultima clipa sai pregatesc masa, gandestete ce chin pe el sa astepte sa se dezghete mancarica....

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Povestea nasterii lui Bogdanel - Micuta mea minune mare !
Micuta mea minune mare !

Pentru ca oamenii rai sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic (Edmund Purke)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:



Ancaurn as vrea o poza in colaj ca tare frumusel este...dar nu stiu unde sa o trimit...da-mi o mana de ajutor pls

Alysh eu merg aproape zilnic in parcul ala ...am crezut ca si voi stati prin zona...oricum cand aveti timp mi-ar placea sa va cunosc pe voi si pe bebei bineinteles

Ilinca mea nu stiu ce a avut ca e tare maraita, de la 12 e treaza si abia acum am adormit-o, of are zile super bune cand se comporta ca un om mare si ma inteleg cu ea si zile in care e foooarte bebelus.

http://tt.lilypie.com/dLTwp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Getutza si Corel e fain...m-am jucat si eu prin el mai demult! Sa ne arati rezultatul!

Laura, Simo sanatate maxima tatalui vostru...si tata are pb in zona lombara destul de grave si stupida de dr nu vrea sa-i aprobe dosarul de pensionare. Acum umbla pe la Bucuresti saracu`!
Laura ieri am condus intr-o inghesuiala...cand am ajuns la destinatie si m-am dat jos am inceput sa tremur de ce emotii am avut...Prin Bucuresti nu as avea curaj sa conduc!

Vianne va dorim sa deveniti europeni cat de curand!

La multi ani europenilor si celorlalti bebei care isi sarbatoresc azi ziua!

Eli e tot mucioasa, dar eu nu ii dau medicamente...ii trag mucii de 3 ori pe zi si atat...Mi-e teama sa nu patesc ca Andreap...am programare la pediatru luni...sper ca pana atunci sa-i treaca!
Aseara am fost un pic prin parc ptr ca era cald...cred ca e cam ultima plimbare pe anul asta...deja picasera frunzele! Vine iarna...cu mos cracila! abia astept sa vad daca eli o sa traga de bradut!

Va pup!


Mergi la inceput