Pepenasi de iulie-august 2008 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

am vazut si pe Don Juan de Adriana (atb) ce blondut frumusel si smecheras.

si flacaii moldoveanul si bacauanul ce se intalnira in Bacau, dragutzi foc.

parca si Bujo zicea ceva de pozici noi.

e clar, azi am avut o zi buna si logoreeee ....

pup
noapte buna!



GABRIELA de IRINA PAULA (02.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Fetelor va multumim pt complimentele referitoare la botez.
SUN superbe pozele cu Thea si m-au amuzat si comentarile la poze.
Am mai pus cateva poze pe picasa.
Va pup!

Tecky - mamica fericita de ANA-RALUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Gabriela, multumim!!! Si Irina e o adevarat printesa! Da ce botez mare ati facut! Cate persoane ati avut? Noi vom avea cam 50 si suntem in toiul pregatirilor... cine mai are botezul in weekendul asta? Bujo, Bufi, Diarux, si parca mai era cineva...
Bujo si Diarux, parc-ati fi surori! Ia mai verificati-va voi tatii care pe unde a umblat in tinerete... Ce mari sunt Filip si Andrei, deja ies la bere baietii!
Vicky, ce tare e poza cu Maya scufundata in apa!
Ileanna, ai un ficioras tare dulce!!! Si tu arati super! Si nasa!
Tecky, nu sunt prima care v-o spun, sunteti o familie minunata, f frumosi toti 3!
Thea!!! Smechera nevoie mare!!! Mami de Thea, te-ai prea relaxat in vacanta, treci inapoi ca vad ca o iei pe campii!
Mai Dia, Miruna are niste ochisori fenomenali!!!
Theodor de Monica e asa de scumpel asa durduliu!
Si Daria de Kamelya e o dulce!

Fetelor care v-ati apucat de cura va tin pumnii!
Dana81, si eu ca si tine, anul asta licenta! Uofff ce groaza imi e de invatat! si de cursurile de la ID care is in weekend de dimineata pana seara!
Marina, scuza-mi "nestiinta" dar... io n-am inteles ce-i aia duma.
Mickycris, pup Dilara si Delia, sa le alin durerile.
Sursu, welcome back on the stage! Cum te-ai simtit dupa pauza asta lunga? Noi cand te putem vedea? parca ziceai ceva de un proiect de serial la tv sau ceva de genul... a picat faza?
Didi si Ileanna, vreau si io sa stiu sa schiez!!! Am incercat in tinerete dar nu s-a legat de mine nicicum!
Serenity si Maitrey, spor la mers la scoli! ca de invatat cred ca nu se pune problema, nu?
Noh ca nu mai stiu ce-am mai vrut sa scriu... hmmm...





Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Nu mai bantuie nimeni la or asta pe forum, doar eu ... am hranit ariciul fomist si acum astept sa adoarma la loc, ca daca o aud treaza eu nu pot dormi

Anna de Ioana Maria
printesa noastra povestea nasterii
www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love
jos kg!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Vazut poze cu smecherasul multumit si dulcel foc Theodor de Mobriq.

Tecky, vazut si restul de poze cu dansul emotionant in trei , rochita de la a doua nasa si baitza de a doua zi.

Io am dat la fata sa suga si acum trebe sa scol baietul sa-l pregatesc de scoala. Intre activitati am prins 10 minute sa intru [e net .

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

MADA mersi
BUJO multumesc din suflet ptr tot.As mai avea ceva nelamuriri si anume-ai luat si tu omeran?si cat timp?
Asa,urmatoarea nelamurire ar fi taratea cu miere,ai folosit/folosesti?
Multumesc inca o data ptr tot

MIKYCRIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Mneatza' si de la noi.....putina sa ne mai trezim....

Bebe meu nu s-a mai trezit azi noapte dar de dimineata la 7 a zis "gata e timpul de papa"


E asa o emotie cand trebuie sa vad poze noi de pepenasi....asa ca fug pe picasa!

A ramas si emotia de ieri cand Mami de Thea ne-a mai incantat cu smecheroasa ei!

Revin....sa aveti o zi insorita si frumoasa!



Flory de George Alexandru 23.02.2006 si David Gabriel 27.06.2008

pozele mele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

atb multumesc.
Cu skiatul ... la tine in fam se schiaza? Ca daca nu ... cam greu.
Cred ca nici eu nu as fi invatzat ca sunt capoasa, tzapana si nu prea le am cu nici un fel de sporturi. Dar am avut un monitor f f destept. Dupa 2 zile de joaca pe partia de copii m-a dus sus cu telecabina. Ei sus ... ma kk-m pe mine de frica si ma gandeam ca el si barbate-meu s-au vorbit kre k sa ma omoare si ... am uitat si putinul pe care il stiam jos, adica macar sa ma tin pe schiuri. Asa ca faceam 2m si pac ma lasam in fund (de unde mistouri el cu sotzu' "pai da'! femeia cand se simte in pericol ce sa faca? pac se lasa in fund si desface picioarele! ). Ei shi pustiu in loc sa se roage de mine si sa ma consoleze ca sa nu-mi mai fie frica ... metoda care ar fi durat 3 ani k sa invat ceva ... se uita la mine si zice simplu: "a nu vrei sau nu poti? nu-i nimic nu te forta! hai la telecabina sa coboram. o sa fii singura care coboara cu schiurile in mana si dupa aia te dau linistita jos pe partia de copii." Si asta imi spunea f serios, fara misto. Iti dai seama k cand l-am auzit pe mucos care se uita la mine si mergea pe schiuri cu spatele , mi-au venit toate spumele si am jurat ca invat sa schiez chiar dc imi rup picioarele si dupa aia il omor .

Si acum 2 ani la Kaprun era sa ma omor cu barbata-meu k de la an la an iar uit cate ceva evident. Asa ca asta m-a pacalit si m-a lasat pe o partie de dificultate medie iar cand m-am vazut io la jumatatea ei si ma kk-m pe mine de frica ... m-am uitat in jos ... hau frate ... m-am uitat in sus ... departe sa iau schiurile in spate sa ma sui la loc (mi-ar fi trebuit asa ... fo zi intreaga). Am zis ca daca supravietuiesc pana jos ... nu mai supravietuieste el dupa ce ajung!!! Si dupa aia i-am explicat f clar, cu desene, ca io trebe sa ma dau pe partiile u-soa-re. Se mai ducea el din cand in cand pe cate una rosie, singur.

Dar ma astept k daca invatza fi-miu sa raman proasta familiei. Asta e sigur. Pentru ca i-am vazut pe piticotzii de 4 - 5 ani la Poiana. Frate io tremuram ca vergeaua si aia nu aveau nici o trea-ba. Vedeai numa cate o cascheta mica galbena shi niste ochi mari pe 2 schiuri mici ... mortali. Si daca cadeau erau asa ca ... niste jucarii. Iti dai seama ca picau de la inaltime mica si cu cateva kilutze ale lor ... pe zapada ... nici ca le pasa. Da' vaca de mine cand se duceaaaaa ... am cazut cu picioarele in toate pozitiile posibile ... peste cap, sub mine ... bine ca nu eram barbat sa am oo k nu cre' ca mai aveam copii acuma ...




Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Wwow Capri superwoman ce esti!! Ai mai gasit si 10 min pe net singura cu bb mic si cupil de clasa I ...




Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata fetele

...cu cura asta de slabit...e NASPA...asa ca va rog eu sa nu ne mai invidiati ac nu aveti de ce...eu 2 saptamani tre' sa mananc numai legume si fructe...dar nu orice...ieri mi-am facut conopida la cuptor...si nu am mancat...ca nu avea parca nici un gust.....asa ca am renuntat...cred ca de-asta e asa...ca SA STAM NEMANCATE...si ce credeti????..de dimineata m-am cantarit...si???????
...am mai mult cu 200g...cum puii mei?????????????????????????
...deci...nu e chiar de invidiat...

...bun...si azi-noapte am visat ca eram la o firma...si URCAM!!!..mai eu cand urc e bine...acum sa vedem...oricum...sigur primesc scrisoarea azi cum imi multumeste pt participarea la interviu...si bye..bye...



Lupta cu kg
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput