anticonceptionale

anticonceptionale | Autor: raluk18

Link direct la acest mesaj

buna seara.
imi cer scuze daca am gresit sectiunea topicului dar am o mica problema careia nu i'am gasit inca raspuns
am inceput o folie de antibb yasmin in urma cu 14 zile si ieri am facut o greseala. urma sa iau pastila de duminica din dreptul sagetutei dar am gresit si am luato pe cea de pe celalalt capat al foliei, pentru ca am inceput de luni si m'am incurcat.
mai pe scurt am incurcat duminicile :)
mai au efect pastilele? am dat'o in bara cu tratamentu sau pot continua linistita in continuare...
astept raspuns
multumesc mult !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk18

buna seara.
imi cer scuze daca am gresit sectiunea topicului dar am o mica problema careia nu i'am gasit inca raspuns
am inceput o folie de antibb yasmin in urma cu 14 zile si ieri am facut o greseala. urma sa iau pastila de duminica din dreptul sagetutei dar am gresit si am luato pe cea de pe celalalt capat al foliei, pentru ca am inceput de luni si m'am incurcat.
mai pe scurt am incurcat duminicile :)
mai au efect pastilele? am dat'o in bara cu tratamentu sau pot continua linistita in continuare...
astept raspuns
multumesc mult !




Nu are nici o legatura pt ca dupa cum ai vazut folia se incepe din orice zi , nu este mentionata o zi anume.
Oricum , ar trebui sa citesti si prospectul acela.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Poti continua linistita. Ordinea nu are nici o importanta. TOATE pastilele din folie au aceeasi compozitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluangel spune:

am si eu o intrebare: daca am inceput anticonceptionalele (marvelon) din ziua 5 (si nu ziua 1 cum scrie pe prospect) pot fi "protejata" la fel de bine ca si daca le lua din ziua 1? eu le iau pt dereglare hormonala in combinatie cu androcur si spironolactona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

bluangel
La toate pastilele ac la care am citi prospectul scrie ca: daca nu ai inceput in prima zi, o saptamana trebuie sa folosesti si o metoda contraceptiva de bariera (de ex. prezervativul)



Concurs "Mirese cu stil si farmec" ... s-a dat startul !!! Nasa la nunta surioarei: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=7" target="_blank">el1.jpg & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=10" target="_blank">ha2.jpg


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluangel spune:

nu am citit prospectul din cutie, pt ca nu mi-am luat o cutie, ci doar o folie pt o luna (sa vad cum ma simt dupa ele). oricum, am citit prospectul pe net, care insa nu e asa cuprinzator si am folosit si mijloace "suplimentare" de protectie, desi e un pic aiurea (daca tot le iau macar sa stiu de ce). cand o sa cumpar urmatoarea folie o sa cer si un prospect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

O folie inseamna o cutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluangel spune:

atunci cum de nu au prospect in interior pentru alea 21 de pastile (marvelonul)si nici nu mi s-a dat? in plus, nu sunt ambalate in cutie, ci intr-un fel de folie. imi scapa mie ceva???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui bluangel

atunci cum de nu au prospect in interior pentru alea 21 de pastile (marvelonul)si nici nu mi s-a dat? in plus, nu sunt ambalate in cutie, ci intr-un fel de folie. imi scapa mie ceva???

nu iti scapa nimic, cutiile de marvelon pot avea o folie sau 3. probabil farmacia avea cutii cu 3 folii si ai luat una singura.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Uite ce am gasit aici: http://www.helpnet.ro/?mid=27&pid=9&cuvant=marvelon&litera=&produs_id=2803

"Daca este necesar sa se inceapa mai devreme, de exemplu imediat dupa nastere, sunt necesare masuri contraceptive suplimentare in primele 14 zile in care se iau tabletele. "


Concurs "Mirese cu stil si farmec" ... s-a dat startul !!! Nasa la nunta surioarei: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=7" target="_blank">el1.jpg & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=10" target="_blank">ha2.jpg


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput