Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Salutare
Alysh,frumoase poze
Miss,Laura,cu..stati mai bine decat mine..eu nici macar nu am incercat..la 11 noaptea abia ma misc sa fac dus,dar.....tin minte ca si al Mariuca dupa cateva luni m-am simtit in stare de ceva...pur si simplu nu aveam nici un chef...
Noi am fost la cumparaturi la Carrefour......normal ca am lasat o gramada de bani..si plecasem numai dupa pampersi
mai intru mai incolo..sper
fug sa fac baita la zgubiloi

BOTEZ SARA
POZE NOI NOUTZE
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

MUltumim din suflet fetelor pt complimente, ne fac sa ne simtitm in al noualea cer!!!! Si eu mor dupa pozica aia de care spuneti Miss si Inais.

Nicole, VLad se trezeste pe la 9 dimineata si mai adoarme pe la 10 jumate cand suntem afara. LA ora actuala el are 3 reprize de somn pe zi, in total doarme cam 5 ore in timpul zilei si toata noaptea de la 10-7 cand ia primul biberon. Apoi mai adoarme sau nu pana la 9 cand ne ridicam din pat.

Ref la si la noi e abstinenta mare din lipsa mea de chef........dar incercam dupa ce-l culcam pe Vladi o seara romantica cu baie spumanta si sampanie, poate o iesi ceva. SA-mi tineti pumnii.

Somn usor mamici si bebici!!!

Alina cu iubirea noastra, Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Seara buna si de la noi, scriu repede din amintiri. DUpa ce culc puiul o sa citesc mai pe-ndelete

Elenuca, sigur, eu iau miine dosarul cu mine, sper sa ne vdm.
ANdreeap, sigur iti imprumut pompa cind vrei tu, si miine dc vrei. Doar ca-mi tb sapt viitoare ca merg la dentist si tb iar sa ma mulg...si nu-mi place deloc ca bb bietul vrea san si e tocmai momentul de tb culcat de seara, adica un moment f. important pt ei...si eu atunci ma mulg
Alysh, Nicole, f. frumosi baieti aveti voi acolo, iar Vlady m-a cucerit cu hainutele lui superbe
Miss, ma bucur ca v-ati reintrat in normal cu kkuta
Inais, super tort, pot sa gust si eu??...ca de slabit vad ca nu am sanse sa ma apuc prea curind
Cleo, buna treaba a facut Maruca si azi

Revin dupa ce culc puiul

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Alysh tin pumnii!!! Sa te vad radioasa maine!!taaare
Maine la 10:30!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Simona,stai linistita!era doar o idee..sa vedem daca o si pun in aplicare.daca e sa vin dupa ea,saptamana asta intr-o dimineata si a doua zi o ai.multam oricum
Alysh,succes
Mi-ati facut pofta de intalnire..da' habar nu am unde-i Riviera dar banuiesc ca muuuult mai departe decat este Moghirosul,de exemplu...
Sara a adormit bustean in 3 minute....nu mai dormise de la 16.30....
somn usor

BOTEZ SARA
POZE NOI NOUTZE
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Andreea, oricind fara probleme...a capitulat Sara? A capitulat si MAtei.Hihi, astea-s ele mai libere momente din zi pentru mine.
Am mincat niste dulceata de capsuni cu piine si unt.Merit
Miine tati are rmn -ul acela. Ma rog sa fie totul bine, are si el niste emotii..

Ah, am uitat Lorich, scumpa, sper sa nu se confirme pioceanicul ala, sau macar sa treaca imediat cu un tratament adecvat. Multi pupici de la noi, fata frumoasa.

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Simona, Doamne ajuta pe tatal tau, sa fie totul bine!!

Am facut si eu papanasi fierti asta seara. Eu va dadusem reteta, dar de fapt nu-i facusem inca, v-am zis ca e din cartea de bucate pt. copii. Au iesit supeerrr buni! Numai Andrei n-a vrut sa manance deloc, m-am suparat nitel, ca pentru el ii facusem initial. Asa ca a trebuit sa ma sacrific si sa-i mananc eu


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Simona,de unde capitulat????doar s-a retras ptr.un timp de pe scena..acum vin de la ea..a mai molfait la tzitzi putin,ca se trezise,si acum doarme iar..sper ca macar... pana la 1..iar Mariuca inca vb cu papusile ei...
Cat despre greutatea ta draga,nu o credeti!E slaba moarta,arata ca la 15 ani......eu insa....balena e putin spus.si cu toate acestea..am mancat una bucata tarta cu capsuni,plus cateva lingurite de crema de zahar ars..si un corn cu cascaval.oricum la noapte voi fi in bucatarie sa beau lapte.deci...oare de ce nu slabesc?????ca nu mananc NIMIC toata ziua
Lorich,Doamne ajuta sa fie totul bine
acum chiar ca va zic somn usor...pupici

BOTEZ SARA
POZE NOI NOUTZE
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Gabitzam, merci, sper sa fie bine...Oof..

Sa stii ca asa patesc si eu cu David, fac ceva pt el special , ia 2 guri si trebui sa termin eu ca el nu mai poate...SI pe mine ma supara fazele astea...Azi insa i-am facut supa cu galusti...mi-a parut rau ca n-am avut brinza de vaci sa-i fac si papanasi ca tare-s la moda zilele astea pe aici.
A mincat 2 farfurii de supa, pline cu galusti...M-am simtit si eu rasplatita...

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Andreea, oof macar al meu dc a adormit de noae, doarme frate..Merge Tvul eu tastez linga el si nici nu se intoarce...Macar am norocula sta. David doarme si el de vreo ora deja...el pleaca dimineata la prima ora, nu ca Mariuca la prinz...Cit despre greutate, lasa ca ai slabit si tu destul. Uite sunt pe laptop si n-am pozele din vara sa le pun la fete sa vada ce bine aratai in bluza aia roz si fusta neagra.. Si sunt convinsa ca dc nu mai alaptezi si te apuci de fumat ajungi imediat la 52 de kg..asa ca sa ma zgirii eu pe oki.

...poate ma apuc de miine

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput