Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Mai Ylari de ce nu vad eu linkul ala? Ori nu l-ai pus?

Din nou, multam fetele de vorbe frumoase, incurajatoare.

Lori, mami de pui drag si iubit Robert

Poze Robert


nu il pusesem............

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png




mami si bebeluna

Lori, mami de pui drag si iubit Robert

Poze Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

sunt asa de obosita....
Miss P nici lui Iustin nu-i place sa stea pe burtica. cand i-am spus doctorului mi-a raspuns..nici nu trebuie sa-i placa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Miss - relax, nici al meu nu voia deloc deloc pe burta, tzipa si urla... Eu nu l-am pus niciodata pe burtica, nici cand era mic, nu il tineam asa, cand il puneam pe mine - mereu avea fatza in sus. Si la un moment dat, singur s-a intors, acum ii place, dar nu sta prea mult asa, oricum se plictiseste sau oboseste... si e fraier nu isi pune capul jos sa se odihneasca E haios, caci sta pe burta, se vede ca nu se poate opri sa nu se intoarca - apoi cand ajunge pe burta nu stie cum sa se puna inapoi la loc, apoi se consoleaza cu ideea si se joaca, da din maini ca un peste, ridica fundu, se chinuie sa ridice capul suuuus de tot sa ne vada - si apoi tzipa sa il punem la loc. Il punem la loc si el.... se rostogoleste pe burta Al meu se resuceste doar pe partea stanga, nu stie inca si pe partea cealalta.

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Ancaurn – super colajele. Si mie tot acelea cu trifoias imi plac. Cat despre bona, aventura abia acum incepe…
Ce dragalas e Dragos rastogolici. Al meu e un mic puturos, doar intamplator se mai intoarce de pe burta pe spate.
Inais – cu intarziere – La multi ani, printesica Iasminuta. Ce tort delicious ti-a facut mami…
Miss – si eu am baut aseara o cana de ceai de menta…tot problem ape care o aveti si voi, numai k se manifesta din fericire doar la mine. Si al meu sta pe burta doar cand are chef cu capul in sus, in rest sta cu el aplecat. Tare faza cu tunsu ‘…
Cat despre tarat – eu abia astept ca david sa inceapa sa mearga de-a busilea sa ma impiedic de el prin casa. Si acum ma oboseste rau uneori, dar si daca e prea cuminte parac imi pun intrebari.
Nici lui David nu-I mai place pe burta de vreo saptamana.Inainte dorme cateva ore pe burtica.
Getuta – conopida e greu digerabila pt bebelusi, se da pe la 8 luni. Incearca cu morcov, cartof, telina, dovlecel… Tu vrei sa zici ca de la metoclopramid ai mai mult lapte? Si eu am avut sambata o criza de fiere si am luat, dar nu am observant nimic.
Lorich – tinem pumnii pt Robertel sa urmeze tratament si sa ii treaca ochisorul bolnavior.
Alexuta75 - La multi ani pt pitica, sanatate si numai bine.
Ylari – o sa se obisnuiasca Eva cu suculetul in cateva zile. Eu ii cumpar mere romanesti ionatan si foarte mici (sa nu fie tratate cu cine stie ce substante) si de la inceput I l-am dat ras, nu i-am facut suc.
Alysh – si eu am fost azi la Piciul in City mall sa ii caut caciulita maron lui David si nu am gasit. Imi pare rau ca era una albastra si cu fular, dar nu i-am luat-o…. Poate fac maine o plimbare pana in Mall Vitan.
Ce expresiv e Vlad, un dulce.
Laura – am citit de inundatie, ce ghinion pe capul tau.
Laura , Ylari, Alysh – dar voi la ce ora va treziti, de sunteti la 10 in parc? Noi pe la 10.30 deschidem primul ochisor, iar pe la 11 suntem treziti… (si eu si bebe)



Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicole1980
Ylari – o sa se obisnuiasca Eva cu suculetul in cateva zile. Eu ii cumpar mere romanesti ionatan si foarte mici (sa nu fie tratate cu cine stie ce substante) si de la inceput I l-am dat ras, nu i-am facut suc.
Laura , Ylari, Alysh – dar voi la ce ora va treziti, de sunteti la 10 in parc? Noi pe la 10.30 deschidem primul ochisor, iar pe la 11 suntem treziti… (si eu si bebe)



Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008



noi pe la 6.30-7 ne trezim.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Deeeci multumesc pentru raspunsurile cu privire la aspiratorul ala nazal sau pompitza sau cum s-o chema.
Si eu stau in dubii...va spun si de ce: la ultimul Kidex tambalau mare la standul alora de vindeau produse Teraillon, Tigex, Nuk, etc...nu stiu cum ii cheama...uoff...am un lapsus. Tambalaul era pentru ca o mamica cumparase de la ei un aspirator din asta nazal Teraillon si nu tragea absolut nimic cu el, prin urmare vroia banii inapoi.
Astia incercau sa o calmeze spunandu-i ca aia este si ea nu si nu...bon, mi-a ramas intiparit in minte ca nu e bun de nimic...pana sa citesc articolul ala. Ma gandesc ca poate ala recomandat in articol e mai bun! Mai vedem...

In alta ordine de idei multumim Nicole pentru urari si Alysh ai un Vladutz absolut superb! Imi place poza aia aratata de Miss!

A propos de bebeii plimbareti...eu abia astept. Macar nu o sa se mai plictiseasca atat doar pe spate si in boucer si in brate si de la capat!!


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2008 spune:

fetelor, nu e bai, ii va place lui bebe pe burta, cand v-a putea sa se intoarca singur!. El decide, ce, daca pe voi va pune cineva in cap cand vrea omu si nu cand vreti voi, nu faceti scandal? ei, asha si cu puii mici. Si cand vor incepe sa faca tumbe, si pe stanga si pe dreapta, o sa vreti inapoi sa stea cuminte:)))
Si din povestile de azi, pt ca fiica mea nu m-a onorat de vineri, ii pun un supozitor. Si a trat 3 partsuri, si... a adormit. Am lasat-o acolo, sa doarma, in ideea ca vin pe forum...si cetesc io ce cetesc, ca peste 30min sa o aud urland. Io am uitat de supozitor, firesc. Aveati vreo indoiala in privintsa mea? Deci am uitat de supozitor. supozitorul nu a uitat insa de mine, si mi-a multumit doleantsa, ba cu varf si indesat, umpland pampers, bosy, pantaloneii. Si cand o dezgracam pe fiica mea, de ALT body de tras pe cap, fiica care a mai facut si 2 rasuciri: pe burta, si inapoi (na, ca sa va faca in ciuda), deci cu aste 2 rasuciri am decorat si cerceaful pe care faceam operatiunea.
Noroc cu apa calda care curge repede si fierbinte, am bagat fata in chiuveta pana la brau, si dai, si spala, si freaca. O placere, banuiesc...ca ea nu mai zice nik. Sters, ia alt body, imbraca, si gata.

Lasa ca va vad io peste 2 luni cand nu mai va vrea puiul sa stea nici pe spate, nici pe burta! Nemultumitelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Cleo, imi place de MAra ca nu se dezminte!!
Miss, stai linistita, nici al meu nu voia sa stea pe burta pana pe la 4 luni. la 4 luni si 9 zile s-a intors. Si nici nu prea il lasam prin patut, mai mult in bouncer, dupa mine...ma gandeam ca gresesc eu. MA bucur ca mai sunt si altii care nu presteaza, incepusem sa ma simt naspa din cauza asta...
Nicole, noi ne trezim pe la 5, ca nu mai face fata tzitzi si ii fac rapid laptic. azi nici macar nu l-a mancat. apoi mai dormim pana pe la 9-10. Dar maine o sa-l tin treaz ca sa-mi doarma la plimbare si sa nu ma cocosheze.
Ylari, noi te asteptam oricum, poate reusesti sa vii!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maiiunie2008

fetelor, nu e bai, ii va place lui bebe pe burta, cand v-a putea sa se intoarca singur!. El decide, ce, daca pe voi va pune cineva in cap cand vrea omu si nu cand vreti voi, nu faceti scandal? ei, asha si cu puii mici. Si cand vor incepe sa faca tumbe, si pe stanga si pe dreapta, o sa vreti inapoi sa stea cuminte:)))
Si din povestile de azi, pt ca fiica mea nu m-a onorat de vineri, ii pun un supozitor. Si a trat 3 partsuri, si... a adormit. Am lasat-o acolo, sa doarma, in ideea ca vin pe forum...si cetesc io ce cetesc, ca peste 30min sa o aud urland. Io am uitat de supozitor, firesc. Aveati vreo indoiala in privintsa mea? Deci am uitat de supozitor. supozitorul nu a uitat insa de mine, si mi-a multumit doleantsa, ba cu varf si indesat, umpland pampers, bosy, pantaloneii. Si cand o dezgracam pe fiica mea, de ALT body de tras pe cap, fiica care a mai facut si 2 rasuciri: pe burta, si inapoi (na, ca sa va faca in ciuda), deci cu aste 2 rasuciri am decorat si cerceaful pe care faceam operatiunea.
Noroc cu apa calda care curge repede si fierbinte, am bagat fata in chiuveta pana la brau, si dai, si spala, si freaca. O placere, banuiesc...ca ea nu mai zice nik. Sters, ia alt body, imbraca, si gata.

Lasa ca va vad io peste 2 luni cand nu mai va vrea puiul sa stea nici pe spate, nici pe burta! Nemultumitelor!!!



era clar ca c'est moi!!!!

edit: si pt ca am uitat sa ma deloghez, pe motiv de resetat de o , cacacioasa am primit avertizare. Ca am mai postat pe la subiectu cu infashatu. Unde o mamica bombanea, ca suna a reclama, ca nu aduce in discutie problema displaziei. Si am postat io, cam a gica contra, si iaka ... am primit mesaj de avertizare. Sa imi fie de bine!
Ma duc sa ma joc cu piticania. Ea nu ma avertizeaza , ma trage de par direct



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

Citat:
citat din mesajul lui maiiunie2008

fetelor, nu e bai, ii va place lui bebe pe burta, cand v-a putea sa se intoarca singur!. El decide, ce, daca pe voi va pune cineva in cap cand vrea omu si nu cand vreti voi, nu faceti scandal? ei, asha si cu puii mici. Si cand vor incepe sa faca tumbe, si pe stanga si pe dreapta, o sa vreti inapoi sa stea cuminte:)))
Si din povestile de azi, pt ca fiica mea nu m-a onorat de vineri, ii pun un supozitor. Si a trat 3 partsuri, si... a adormit. Am lasat-o acolo, sa doarma, in ideea ca vin pe forum...si cetesc io ce cetesc, ca peste 30min sa o aud urland. Io am uitat de supozitor, firesc. Aveati vreo indoiala in privintsa mea? Deci am uitat de supozitor. supozitorul nu a uitat insa de mine, si mi-a multumit doleantsa, ba cu varf si indesat, umpland pampers, bosy, pantaloneii. Si cand o dezgracam pe fiica mea, de ALT body de tras pe cap, fiica care a mai facut si 2 rasuciri: pe burta, si inapoi (na, ca sa va faca in ciuda), deci cu aste 2 rasuciri am decorat si cerceaful pe care faceam operatiunea.
Noroc cu apa calda care curge repede si fierbinte, am bagat fata in chiuveta pana la brau, si dai, si spala, si freaca. O placere, banuiesc...ca ea nu mai zice nik. Sters, ia alt body, imbraca, si gata.

Lasa ca va vad io peste 2 luni cand nu mai va vrea puiul sa stea nici pe spate, nici pe burta! Nemultumitelor!!!



era clar ca c'est moi!!!!

edit: si pt ca am uitat sa ma deloghez, pe motiv de resetat de o , cacacioasa am primit avertizare. Ca am mai postat pe la subiectu cu infashatu. Unde o mamica bombanea, ca suna a reclama, ca nu aduce in discutie problema displaziei. Si am postat io, cam a gica contra, si iaka ... am primit mesaj de avertizare. Sa imi fie de bine!
Ma duc sa ma joc cu piticania. Ea nu ma avertizeaza , ma trage de par direct



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii


Daaaahhhh... io n-am inteles de ce ai primit avertizare? Ca nu te-ai delogat? Ca mesajul l-am citit, nu mi s-a parut gica contra...

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput