Puiuti de Randunici 2008 (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Am luat analizele de ceva timp,dar am fost tare trista pt ca nu e bine deloc!are albumina 100,cand ar tb sa fie negativ,are leucocite 500 cand max e 250,are prezenta flora microbiana,hematii:4-6/camp,cand ar tb sa fie negativ,corpi cetonici si nitriti/pozitiv,si la urocultura scrie ca "s-au dezvoltat > 100 000g/ml Escherichia coli!cam asa e.......
maine mergem la dr sa vedem ce ne zice,dar sunt sigura ca e grav!


Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

simo ...imi pare rau ca esti necajita si sam e bolnavior! sper sa se faca bine repede

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Of, Simo...si mie imi pare rau...vezi ce zice maine dr...pupici la Barosanel si mamicii

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Ceva interesant

EDUCAND COPII
de Dorothy Law Nolte

Daca un copil traieste în mijlocul criticilor,
invata si el sa condamne.
Daca traieste într-o lume ostila,
invata sa se razboiasca.
Daca traieste inconjurat de fricosi,
invata si el sa se teama.
Daca un copil traieste in vesnica mila,
invata sa se autocompatimeasca.
Daca traieste intre cei ce l-au ras,
invata sa fie timid.
Daca un copil traieste intre gelosi,
invata si el ce inseamna invidia.
Dac un copil traieste cu vesnice invinovatiri,
invata sa se simta vinovat.

Daca un copil traieste in incurajare,
invata sa aiba incredere.
Daca un copil traieste intre cei intelegatori,
invata sa fie si el rabdator.
Daca un copil traieaste inconjurat de iubire,
invata sa iubeasca si el.
Daca un copil traieste intre cei ce-l aproba,
invata sa se placa pe sine insusi.
Daca cei din preajma ii acorda recunoasterea,
copilul invata ca e bine sa ai un scop.
Daca traieste într-un mediu ce daruieste,
invata ce este generozitatea.
Daca un copil traieste intre cei cinstiti si sinceri,
invata ce inseamna adevarul si dreptatea.
Daca traieste sentimentul sigurantei,
invata sa aiba incredere in sine.
Daca un copil traieste inconjurat de prietenie,
invata ca este placut sa traiesti in aceasta lume.
Daca sufletul tau este senin,
copilul tau va castiga pacea mintii.
Ce anume invata copilul tau?

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Liana,Oana-multumesc!sa dea Dumnezeu sa fie bine!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

http://www.youtube.com/watch?v=HZA_s-zY5m4



Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Simo, si mie imi pare rau ca e bolnavior Sam. Sa dea Dumnezeu sa se faca repede bine. Pupici voua sa fiti puternici pentru micut.

Liana, Bubu,

Luny, merci mult, am rezolvat, i-am facut rezervare pentru joi dimineata.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am vorbit de vacanta cu iub, si a inteles ideea! zice ca ii e mila de ea ca i-a zis ca un copil pe ton plangacios, 'hai maaa, nu-i asa ca ma mai luati si pe mine?'... :banghead

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Salutare!

Hai ca ma bag la scris, ca ma provoca Mimo cu chimia ei cu tot . Ce e ala ion, dom'le? Cine-a mai auzit de el ?

Serios vorbind, explicatia Kyei depaseste cunostintele mele de chimie, nu mai zic de memoria care m-a lasat de mult timp in pace . Da' cred ca e ceva pe principiul asta : http://www.respira-sanatos.ro/ionic_silver_stick.html Acuma...cati ioni or zbura prin vinul ala in cele cateva secunde pana il inghite credinciosul...ma tem ca virusul de Hepatita C sau TBC e mai puternic.

Sau asa: http://www.crestinortodox.ro/O_sminteala_nu_chiar_inofensiva-160-24021.html

Oricum, subiectul m-a distrat , ca m-a pus sa citesc una alta, sa vaz pareri, ca sa imi fac si io una. Concluzia mea: unii il primesc pe Dumnezeu prin lingurita, altii primesc hepatita C. Sau alta concluzie: unii il primesc pe Dumnezeu prin lingurita, altii prin suflet. Hai ca aberez ! Concluziile sunt inspirate, nu-mi apartin in totalitate .

De la noi nimic nou, cu exceptia faptului ca am mult prea mult lapte. Sunt intr-o continua durere de tzatze, pentru ca produc in exces, din cauza mulsului, din care nu ma pot opri, pentru ca ma dor tzatzele ca se umplu foarte repede ...deci din cauza cererii date de pompa, creez oferta pot sa ii dau cupilului numai lapte? Sau...aduceti o armata de kinderi sa ii alimentez si pe ei? Ca am cu ce, pe bune !

Citesc la maxim doua zile, deci sunt la curent. Nu nominalizez, ca sigur uit pe cineva, da' sunt alaturi de voi toate ! Mai putin de Bubu, care m-a secat la inima cu pozele ei, si de Catalina, ca m-a rupt Ilinca cu frumusetea ei!!!

Si va stric gasca voastra de rockerite : io-s depesheritza ! Si azi au anuntat ca pe 16 Mai vin la Bucuresti. Deci unde sunt eu pe 16Mai?!?! La concert ! Cine mai doreste, cine mai pofteste ?



Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Olga, eu ma bag la un depeche. si eu sunt rokerita...am fost si mai rokerita, dar mi-a trecut

Mergi la inceput