America 125

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

LOL , sincer iti spun ca nu mi-e foame.Cat am alaptat m-am fortat sa mananc ca sa am lapte dar cand am terminat si cu asta am revenit la dieta mea de nimic.
Imi e cam teama sa nu ma imbolnavesc, iau vitamine si calciu ca sa nu pic din picioare.
Nu ma infometez fortat, e o tampenie cand femeile fac asta.Pur si simplu nu imi e foame. Iar cand imi este mananc putin si ma simt plina.Oare din cauza ca mereu am mancat foarte putin am stomacul mic?Ca si a celor care fac stomach stapling?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ramona

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Haideti ca deja ma bagati in depresie si nici macar nu am nascut. Lasati-o incolo de treaba, cum adica nu va e foame?

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Pai e clar ca de ce nu maninci d-aia ai minca mai putin, hormoni enzime se secreta mai putin, si invers.
Eu maninc in salturi dar si eu sint o agitata, toata ziua ma fitii si pe scaun daca stau ma invirt de mi se incurca firele in jurul meu, imi prind hainele sub rotile...etc
Iar daca am de lucru pot sta la birou 11 ore fara sa ma misc.
La un proiect odata am slabit 5 kg, cind conduceam noaptea spre casa nu puteam sa ma concetrez la trafic, vedeam numai cifre din proiect, ameteam networkuri, zapaceam echipamente, prima oara cind am zis ca o iau razna. Pur si simplu nu reuseam dupa 5 zile sa mi le scot din cap, scarry! De atunci o iau mai incet
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Merci Ramona de incurajari. Si eu am purtat masca acasa toata ziua ieri si la fel si azi ( in caz ca merg acasa si nu ma opresc sa stau la un hotel)
Eu in ultimele doua zile am bagat lamai la greu sperand ca vitamina C ma poate salva de raceala/viroza/virusi. Pur si simplu beau suc de lamaie gol, ca pe sucul de portocala (nici macar nu mi se mai pare acru). Cantitati mari de vitamina C ingurgitate in scurt timp poa' sa faca vreun rau?


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

ANDRADA,hahahaha,esti de coma!!!

Fetelor sunteti mortale cu mancarea si slabitul....auzi la ADRIANA,nu e foame...cum o fi asta...ca si eu is ca si voi...as manca prajituri,pe mine ma omoara patiseria chiar mai mult...si mancarea dupa ora 9 cand ma apuca foamea...uneori ma abtin,alteori nu pot adormii si bag un sandvisut(vorba lui fi'miu)

Sunt perfect de acord si cu faptul ca miscarea e cea mai buna pt slabit...infometarea e cea mai rea,si cand zic asta ma refer chiar si la diete,care sa fim serioase tot infometare este,spusa intr-un mod mai fitos...adica ce e aia de exemplu sa mananci numai cellery sau varza toata ziua,eu nu pot sa nu bag un pic de painica,ador painea





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucasMom

Merci Ramona de incurajari. Si eu am purtat masca acasa toata ziua ieri si la fel si azi ( in caz ca merg acasa si nu ma opresc sa stau la un hotel)
Eu in ultimele doua zile am bagat lamai la greu sperand ca vitamina C ma poate salva de raceala/viroza/virusi. Pur si simplu beau suc de lamaie gol, ca pe sucul de portocala (nici macar nu mi se mai pare acru). Cantitati mari de vitamina C ingurgitate in scurt timp poa' sa faca vreun rau



Eu stiu ca in cantitati mari poate provoca gastrita sau chiar mai rau ulcer,asta daca ai sensibilitati la stomac.





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

sunteti de coma!
eu rontai si trebuie sa am la indemana toata ziua ceva - morcovi,biscuiti ,iaurt,seminte,ciocolata, mere, mandarine orice.daca ma asez la masa si mananc portie ca tot omu' ma apuca sonmnul si ma doare stomacu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucasMom

Merci Ramona de incurajari. Si eu am purtat masca acasa toata ziua ieri si la fel si azi ( in caz ca merg acasa si nu ma opresc sa stau la un hotel)
Eu in ultimele doua zile am bagat lamai la greu sperand ca vitamina C ma poate salva de raceala/viroza/virusi. Pur si simplu beau suc de lamaie gol, ca pe sucul de portocala (nici macar nu mi se mai pare acru). Cantitati mari de vitamina C ingurgitate in scurt timp poa' sa faca vreun rau?


Alina


Poti sa iei linistita, organismul elimina excesul. Si eu sint consumatoare, mai ales pe perioada de boala. Si lui Alexandru ii dau in cantitati destul de mari. Ana nu vrea, si cind nu vrea ea... nu se poate.

Eu si aici sint opusul Panterutei. Adica n-am senzatie de satietate aproape niciodata. Ma opresc din mincat ca ma plictisesc, sau cind ma gindesc ca poate ajunge...
Acu' ma-ntreb si eu ca ea: o fi ceva wrong cu mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

PUMBA ,doctorii zic ca asa e cel mai bine,sa mancam des si putin,e gresit sa mananci o data sau de doua ori si mult...dar deh,la teorie eu sunt tare buna,practica ma omoara...tu deci e foarte ok ca papi asa




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput