Puiuti de Randunici 2008!! (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

hai ca fie-mea s-a pus pe treaba.. s-a prins ca poate merge de-a busilea mai bine! si m-a fericit si cu kk nr2 pe azi! tot plin de morcovel!


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Liana, imi cam cad ochii pe taste si drept urmare i-am infipt domnului Luca un supo paracetamol si trag si eu pe dreapta langa el
Sper sa ai o noapte mai linistita si sa treaca mucisorii cat mai repede
Noapte buna, fetele!


Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)

POZE NOI
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

'neata stol...am pregatit cafeul si s-o credeti voi ca ma duc la invatat...

ne aliniem si noi trupei de mucoso-stranutosi...asta ca sa explic loviturile de cap date in perete cand va anuntam ca plec la picnic...nu picnicul era motivul ci chelalaiala nepoatei produs de atent selectate tulpini din lumea piticotilor de gradinita. Sigur ca i-am spus sa nu mai tuseasca pe Patrick si sa nu mai stea calare pe el...dar ce sa-i faci ca dragostea e mare si placerea de a face ceea ce un adult ti-a spus sa nu faci este si mai mare...asa ca acum stau ca boul si ma uit la copil si ma intreb daca ar trebui sa ii dau ceva medicamente (pe care bine-nteles ca nu le am)...poate ar trebui sa urmez sfatul mamei si sa intreb un medic...

M-am tot uitat prin carti dupa CMul de mimo si din pacate l-am gasit pe al meu...sa vad cat l-o tine pe asta...ca pe primul l-a tinut juma de zi si 3 tampoane. Asta pare mai viguros si mai de durata.

Inca nu am inceput diversificarea si lenea e atat de mare ca nu ma vad curand facand fierturi si piureiase...in schimb ar trebui sa imi iau si eu o cutie de lapte praf sa o am pentru orice eventualitate ca deja tzatzele sunt cam fleoscaite si cam goale. Nicoleta si al meu are zile cand isi cere drepturile din ora in ora ba ca ii e foame, ba ca ii e sete sau doar se plictiseste...nu stau sa ma intreb care e motivul.

mihutza ca intrebai long long time ago de cum se comporta pruncii in prezenta strainilor...zice la carte (aia scurta) ca intre 6-9 luni copilul incepe sa recunoasca fetele familiare, importante din viata lui si ca va deveni mai sensibil la prezenta strainilor...

si de saptamana mea inceputa cu picnic...sa nu credeti ca duc asa o viata fara griji...dar luni a fost ziua reginei sau a muncii sau a recoltei...habar nu am...si a fost zi libera asa ca musai am luat catel si purcel si am purces la petrecut. Din categoria o lume civilizata...in locul unde am fost la gratar erau cam 200 de oameni pe o suprafata cam cat un teren de fotbal...pentru aia a lipsit vacarmul iesirilor din Ro, cu urlete, injuraturi, muzica la maxim, oameni beti si etc...la 2-3 m de noi era un grup de batranei ce mancau niste vegi si carne la gratar si jucau o carte...doar cand am plecat acasa si am trecut pe langa ei am realizat ca ascultau muzica la un radio din ala micut. Si o chestie desteapta...in cele mai multe parcuri cosurile de gunoi/tomberoanele lipsesc cu desarvasire asa ca fiecare isi aduna resturile in pungulita si isi duce mizeriile cu el acasa...cand am plecat de acolo aproape de ora de inchidere a parcului nu as fi spus ca de-a lungul zilei a fost o asa mare de oameni...


gata...ma duc sa matur frunza...sa spal aragazul...si cu putin noroc sa mai citesc ceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

beyyyyy! ce aveti de strigati asa???? m-ati trezit! huuuuo!!!!!! am adormit la ora 21 !!!!!Eu, ariel, arial , unreal:)), aricel, alina:)) la ora 21!!!! cascati bine ochii, ca nu s-a mai intamplat din clasa a 3 a!!! nu va zic de ce am adormit la ora aia:)) ...prea multe incercari nereusite, haaaaa??? pai asa sa si ramana de acum inainte...
si acum nu mai am somn...ma puse ala uratu' sa deschid forumul si a trebuit sa frec podele, ca cineva mi-a adus niste noroi....oricum, am fost solicitata la greu de cei 2 atomicutzi, i-am cumparat lui alex figurine din ceramica pt pictat si ne-am distrat in seara asta:)...apoi am lasat alex la mama, ca era lesinata de somn, ca m-a fentat la pranz...teo, baiat cuminte, la ora 8 a parcat, satul si fericit...are de recuperat mult la capitolul odihna...acum il astept sa "sune" dupa papa...

vad ca au dat mucisorii in voi!!! uffffffffff, mama lor! noi cu mult ser fiziologic si cu vibrocyl ne-am tratat! si cu batista lui bb:)


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

hai ca am terminat de citit "restantele" :))) am ras de mimo, care a avut o reprezentatie de nota 10, 10, 10!!! , am vazut filme, poze, am baut cafea proaspata :)
si, acum, chiar ca mi-e jena ca nu am auzit cand m-ati strigat:))...frate, crapa si elodia de ciuda, cand vede ca-s mai "populara" ca ea ...ce ti-e frate si cu dorinta asta de afirmare!!!

am mai ras cu pofta, ca am primit pe PM, un mesaj scurt si simpatic: "pe un fund de lac, patru ochi priveste / ce sa fie oare? este doua peshte" :))) merci, draga mea, daca mai citesti si azi aici, mi-am schimbat si semnatura, am pus-o pe cea draga tie:) ....(mi)- am revenit!

si pt ca azi astept fun curierul sa-mi aduca detergentii ecologici, va promit ca pan' la 12 sunt prin zona, printre piureuri, rufe de spalat...si daca nu fug cu baiatu' curier, daca e tot cel de data trecuta :))) si care mi-a zis ca am un pui "frumos ca mami" , o sa intru sa va si pup oleaca....acu' ma duc in pat sa ma fac ca dorm, ca ma prinde omu' treaza si ma ia iar cu "tot pe net???", hahhaha!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

mi-am amintit ca ieri ma manca rau curiozitatea...Au gasit-o pe Elodia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Aoleooo, ce nebunie a fost aseara pe crenguta!!

Am citit de Ariel care s-a culcat la 21, sunt moarta de invidie , cred ca-ti dai seama, nu?? Te-au tot strigat fetele pana te-au trezit, nah!

Noi tot mucioase amandoua, Rebecca e sub tratament de muci, adica marimer, aspirat de muci, apoi cate-o picatura de ophtamesone in fiecare nara, panadol dimineata si seara si eurespal de 3 ori pe zi. Plaus karvol pe o batista in patut la oarece distanta de caputul ei. A dormit bine fata cu acest tratament, a respirat usor, n-a fornait, iar intre 3 si 6 dimineata a dormit fara nici-o trezire! Nu mi s-a mai intamplat asta de cand era nou-nascut!

Bubu, distractie placuta in continuare!

Gecko, imi pare rau ca au venit mucii si peste bursuc, bata-i vina sa-i bata ca m-am saturat de ei! Toti copiii sunt muciosi prin jur...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Mimo, ce super se da Vladut in leagan in parc. Este vorba de faimosul parc Titanii de care ne povestea Giani la un moment dat!
Chiar Giani, pe unde umbli, nu mai vii sa ne povestesti de Andreiutu?

Luny, gata a trecut ziua de marti, azi trebuie sa scoti parleala si sa ai o zi super!

Liana, cum se mai simte Teuta mica?

Rebecca jumpereste de zor si vorbeste in limba ei, e haioasa tare!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Gecko, nepoata ca nepoata, dar noi mergem sambata la mama si la tata. Intram in sufragerie, cand tata: hapciuuuu dar nasol de tot. Ii zic: esti racit? la care el: da, rau. hahahahaha. Ii zic lui relu sa scoata copilul din camera virusata, ii zic mamei sa nu-l pupe ca poate a luat si ea, imi fac repede treburile sa o intindem acasa.....cand....ce sa vezi? fugisera cu copilul in sufragerie si il pupau de zor pe cap, na....ce sa mai fac? Mi-am luat copilul, i-am administrat osciloccocinum si gata. offffffff, daca ar intelege ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Sunt pe tura de dimineata...

Kya, au iesit excel-urile? MAi poti? Sanzi e bine?

Mimo, ce tare a fost Teodora aseara! Si cum te-a prin ea cu gemul la calculator!

Ursuleata, mi-era dor de tine!

Stela, offf, si tu ai racit? Sper sa nu ia si Tea de la tine...

Nicoleta, si la mine mai sunt zile in care Rebecca vrea la san foarte des si o pun fara probleme. DAca o vad agitata si maraita , imediat o linistesc la san!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput