Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (301)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

hello,

Suna tare bine reteta Giova Multumesc Du-l la biserica pe Marcolino, nu pot sa imi dau seama ce poate avea dar nu ar strica sa vb cu popa
Bianca hello, ti-am scris pe mess

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Am gasit azi la active o reteta prajitura despteapta, este super usoara si cred ca buuna Sa cumpar ce am nevoie si o fac, poate azi....pun si praf de budinca

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova ti-am spus ca si Dani a avut perioade dinastea mai demult. Si eu juram ca nu e constient, urla ca din gura de sarpe si cand se trezea se uita mirat. Odata l-am si plesnit peste fund sa se trezeasca . Du-l la biserica sa ii citeasca un preot cu zicea si Maraki.
Maraki lasa dulciurile ca ingrasa draga. Daca nu ai nu mananci si gata .

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Giova - eu cred ca venira cosmarurile peste voi ca asta-i perioada in care"cam" apar...ce-as face eu? as taia TV fara drept de apel(nici desene animate) ...as scoate toate alim excitante din meniu. numai jocuri de lipit, colorat, povesti placute, alte activitati ce as stii sigur ca-i plac...cat mai mult stat pe afara si, mai ales,o plimbare la aer curat inainte de somn.niste muzica "linistitoare" in surdina seara...daca imi mai vin idei, iti mai scriu.Si nu il ultimul rand iubiceste-l cat mai mult...cine stie ce l-o face pe el sa planga, saracutul.

Mira- ma bucur f tare pentru voi.

Noi avuseram parte, minune mare, de un we insorit, asa ca numai pe afara staturam...sambata la plimbare si duminica la Disney, unde daduram peste raliul Cars- a fost in extaz cand s-a dat intr-o masinuta din aia, asta dupa ce incrercase in prealabil o racheta...ce mai il facuram fericit de nu-l mai incapea pielea

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Buna ziua si de la noi si un intarziat La multi ani Danei!
Eu la munca , Mario acasa racit varza cu o tuse de magarus si cu o cantitate impresionanta de secretii.Sper sa ii treaca ca deja are trei zile.
Giova ma bucur ca ai gasit la domus husa aia impermeabila.Catd espre ce patesti noaptea cu Marco nus tiu ce sa zic , doar sa aprob ce a zis Ana . Si noi am patit la fel intr-o perioada si a tinut cateva zile . Stiu ca si Ioana a patit la fel cu Vladimir si tot asa a trecut.
Ana deci voi v-ati disnalit weekendul asta. Bravo voua! In rest toate bune?
Mira deci ati avut o iesire romantica sa inteleg. Super.
Bianca cwe bine de tine ca nua i treaba cu Dani cu gradinita.Eu cred ca dc l-as duce pe Mario mi l-ar face alea pachet in 20 de minute. P;us de asta nu credc a sta fara noi ca ma uitam la petrecre la baiatul ala pe care il cunoaste de cand am venit fdin fr si sta deasupra noastra a mers , am stat ca juma de ora acolo , dupa care ammers la o tigara in bucatarie si ...in doua minute s-a si infiintat sa vada unde sunt. Si a trebuit sa merg iar acolo nu de alta insa aia aveau un stil idiot de a striga bataie...si sareau unul peste altul si bineinteles ca al meu cand a vazut era cel mai fericit , i-a capacit pe aia de le-a iesit pe nas. Dupa juma de ora dupa ce i-a aliniat bine a vrut acasa sa faca baie, asa ca...



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

Salutare, dragele mele!!!!

In sfarsit, am reusit si eu sa intru pe net de la servici....ni s-a extins pachetul, aria de accesibilitate...deh, chestii tehnice, de care nu ma intrebati!!!! sper sa intru si eu cel putin o data pe zi sa va citesc si sa va mai zic una-doua de noi.....

offffffff!!!! ca ce dor imi era de voi!!!! mi se par un lux vremuruile trecute cand reueam sa intru in fiecare zi si sa va citesc!!!


danaaa!!!! la multi ani!!! multa sanatate si fericire!!!! clipe minunate, alaturi de familia ta!!!
sa va raspund cat de cat la ce am reusit sa citesc....:

giova - si noi ne inscriem pe lista urlatorilor in noapte....am fost la pediatru cu el si mi-a recomandat sa-i fac analiza de fier...ca cica daca are lipsa de fier reactioneaza asa si ii transpira des manutele si caputul.

bianca, ca de obicei, plina de energie, de activitate...pe unde mai iesiti prin wknd-uri. ma pun pe cititi in urma sa ma pun l;a curent cu ce ati mai facut voi....


ana de france...e bine ca tot folosesti perfectul simplu si intretii atmosfera vesela. alexander comment ca va???


fetele celelelate ce mai fac??? va rog, ajutati-ma si dati-mi noutatile.....sunt curiooooooooooooooaaaaaaaaaaaaaasaaaa!!!!!

noi?! avem o viata in continua schimbare...casa noua, servicii noi,vecini noi, colegi noi, cunostinte noi, masina noua, mobila noua....si bineinteles...rate noi!!!! ha-ha-ha!!! una pe ste alta, suntem ok...facem fata cu succes schimbarilor!!!

copii!!!! cele mai minunate minuni din viata noastra!!!! ne insenineaza fiecare zi!!!


sebi e baiat 100% de bucuresti...merge prin parcuri, malluri....magazine....de bucuresti, la gradi particulara de bucuresti. nu acum, pe bune, am avut mare nnoroc cu gradinita. tocmai in aceasta toamna , pe strada noastra, s-a deschis, la 3 case, o gradi particulara. la nebunia care este cu circulatia din bucuresti, asta ne mai lipsea, sa stam si prin trafic cu colipul sa-l ducem la gradi, sa-l luam...ajungeam si noi pe la 11-12 la servici. este foarte frumos la gradinita, jucarii frumoase, activitati interesante - o sa va povestesc mai pe larg, alta data...copii insa sunt doar 6, deocamdata.

edi, din pacate, a ramas la soacra-mea la craiova...il vedem doar in wknd si vorbim de 2-3 ori pe zi....este un nazdravan ...mult mai nazdravan ca sebi, merge singurel de o luna si jumatate.


nici nu stiu ce sa va mai zic in linii mari.....astept sa trecem la detalii!!!

plec la 17 30 acasa...asa ca pana plec, stau si citesc din urma...va pup cu muuuuult - muuuult dor!!!


nici nu mai stiu ce semnatura mai am, dar oricum acum ii dau sent...

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Giova nu stiu e sa zic, sfaturile Anei sunt f bune la asta ma gandeam si eu, intreaba la gardinita daca e ceva nou,daca il supara vreun copil sau s-a intamplat ceva nou, de undeva trebuie sa vina starea asta noapatea dar va trece sigur. Ma bucur ca ai gasit husa era imposibil s anu fie si in Ro sa iei 2 sa ai de schimb ca se usuca un pic mai greu din cauza materialului imparmeabil.
Mira, frumos we va invidiez i eu pozitiv ce as mai face is eu asa o iesire, 2 ore la restaurant mananc de un an in graba mare tot de plecam cu durere de stomac, in vacante cand nu am ce face ca altfel nu mergem never tot din acest motiv.
Maraki vad ca te-ai pus pe bucatarit, sa pui si aici reteta daca iti iese.
Bumbita, bica ai aparut in zona, ma bucur ca sunteti bine si va merge bine, cred ca abia astepti sa va reintregiti echipa de la noi.
Eu azi am avut iar o zi super plina, am dus copilul la gradi lui nu f incantat, nu stiu ce are ca nu mai vrea la copii . Am mers si am luat cu Jean aragazul si masina de spalat ca era ultima zi la ceva promotie, am lua aragaz de inox ca arata f bine parca vad ca voi regreta asta la faza cu curatatul...asta e.Miercuri ne vor livra tot si mobila si electrocasicele, bine macar ca dei va fi nebunie scapam mai repede, nu va zic ca eu si Alain le vom astepta ca Jean e la spital aiai ditractie o data.
Culmea ca faza culminanta a zilei a fosta alta am mers dupa cumparaturile de electrocasnice la posta ca aveam ceva de rezolvat si tocmai inchiriasem 2 dvd si ii luasem lui Alain unul cu Tom Sawyer si le uit la Poasta pe un raft mic din fata functionarei, plecam de acolo, luam copilul si abia la intoarcere am realizat. Sa mor de ciuda ca la astea inchiriate daca le strici sau pierzi e 60 de euro unul,trebuia sa platesc acolo 120 de euro mi se ducea naibii toata reducerea de la aragaz si masina de spalat, noroc ca le-a gasi cineva si le-a predat vanzatoarei.Asa m-am bucurat cand mi-a dat plasa tipa ca sincer la cate cheltuieli am avut numai asta nu imi lipsea.
Alain e tot racit eu la fel nu stiu ce virs sua ce a luat ca trece efectul la paracetamol si nurofen si nu pot sa inghit de durere, nu stiu cand o sa ne treaca.


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


luat copil de la FTK, am mers in parc si pe urma acasa.
mi-e groaza de noaptea care va veni.
Maraki, Bianca faza cu biserica trebuia sa o zica mama. Mi-a zis clau ca si el s-a gandit la asta.
Ana foarte bune sfaturi. incerc sa tin cont de ele.
Bumbi ce mai faci bucuresteanca? te-a infiat capitala? ma bucur sa aud ca toate merg ok, ca Sebi e la gradi, ca v-ati facut prieteni noi, ca mergeti de la bine in sus. cand pui poze cu apartamentul? cu pustanii, tare mari cred ca sunt, de cand nu i-am vazut. ati schimbat masina? sau ai renuntat tu la matizul tau si ti-ai luat una bengoasa?
Silvia ma bucur ca ati luat si ultimele electrocasnice, super ca nu v-a luat nimeni DVD-urile( de era la noi...nu erai iesita bine pe usa postei ca si dispareau).
am observat azi cand am scos husa din masina...curgea apa din ea. am pus-o in cada, pana s-a scurs putin si pe urma pe uscator in balcon. nu e uscata, dar pana maine sigur va fi.
Irina nu la domus am gasit, au si ei, doar ca nu aveau pe stoc.
ce mortal e mario, auzi sa-i bata pe toti baietii de la party.

gata, la nani cu noi. merg sa pregatesc copilul de gradi.
pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Am venit de la Oktoberfest, pun poze si sa vad spatiu pt film,,,eu nu sant ....ca eram cu aparatul

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna seara si de la mine...noi am fost pe afara si apoi la sora-mea...s-au jucat copiii impreuna si fetele si-au repetat lectia la geografie pt maine .
Irina chiar ca e haios Mario si felul cum ai spus-o tu...esti mortala . Saracii piticuti...pai Mario are in sange aruncarile...hehe cu el s-au pus aia .
Bumbi tare ma bucur ca ai scris si ca "mai traiesti"...e un fel de a spune (ca mai dai un semn de viata). Deci e grea viata in capitala fara un copil cu voi...dar principalul e ca toate le aveti noi..inclusiv ratele (aici ai fost mortala ).Cand iti mai amintesti de noi si ai timp scrie-ne.
Silvi pacatoasa raceala ati luat de nu va mai trece odata. Bine ca v-au dat aia DVD-urile inapoi.
Giova pai si eu m-am gandit atunci sa il duc la biserica dar Nelu cum e "credincios" nevoie mare a zis niet. Ca ii scoate el si chiar ca i-au trecut. Sunt bune si variantele fetelor dar putin probabil sa aflii ce face la gradi sau ce e nou. Oricum noapte usoara iti doresc.
Maraki super filmuletele, disctractie faina pe acolo. Cat e tura pe o hinta dinaia? Sigur e scump... Ati fost singuri sau cu Angelos?
Dani meu s-a facut cam rautz....si cam obraznic, tot timpul e pus pe bataie, ia si pozitia de bataie una doua cu picioarele si mainile ca de lupta . Fo;oseste "Hai sa ne batem", "Nu vreau sa vin acolo ca asa vreau eu" si expresii dinastea
M-am distrat de el azi cum spune bucatarie dar am uitat ...am sa il intreb maine. Oricum se radea si el ca nu putea spune corect.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput