FIV 193

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Oana D_raga, mi s-a facut un dor de tine baban-baban! Musai sa ne vedem saptamana viitoare! Eh ce vremuri prin carciumi pana la 1 spre ziua, toate cu gandul la barbatii de acasa, ne-or crede c0am stat 7 ore sa vorbim de spremograme si ovare? Ehe, si chelnerii de la Iona, haiosi foc pehlivanii, cum zambeau ei si si trageau cu urechea! Dar nu s0a terminat, ca o luam de la capat, alta iubire, alt copil, alta incercare! Am avut chiar nostalgie cand am trecut iar prin cabinetcla Giuly, acum mi-era si mai drag! Hai ca depanam noi mai multe cand ne vedem!
Lianaoooooooooo, felicitari muica, esti graviduta!!!!!!!!Felicitari din toata inima si sa fie cu noroc si sarcina usoara! Vesela si luptatoare cum te stiu! Sa mai vii pe la noi ca te asteptam cu vesti!
Impatience, facem intalneala si te lamurim noi cum sta treaba, o sa fii tambour de livra vorba Chiritei, sa vii cu caietul si pixul, eventual un reportofon!

Nusy, Catalina, Delia, Crystal, Danyaloooo, Cristiniciii, Pisic, Andrada, Ioana, Felicia, RalucaPaun
Of Tabi tare rau imi pare, multa putere sa treci peste si s-o iei cat mai curand de la capat !

Uauu Catalina acum am citit, mi s-au inmuiat picioarele, pe bune? O sa fii mamica? Uau ma bucur enorm, Doamne ce veste, cum se schimba viata, vai ce ma bucur! Decizia iti apartine, normal, dar daca ai gasit un sufletel mic si nevinovat, un ingeras si poate fi maine al tau.... eu l-as lua si as fugi cu el acasa! Iti tin pumnii stransi sa iei decizia cea mai buna pt tine si sa iasa asa cunm iti doresti! Oricum te felicit de pe acum!

Fetelor, ne vedem miercuri seara la 6 la rest Tushin in bv.Lacul Tei?
Cine doreste sa anunte aci sau la fata pe PM, ca avem multe de
povestit!

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

CATALINA, daca te hotarasti, sa-ti traiasca, dar nu renunta nici la ideea de fiv sau mama purtatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Thabita, draguta mea, imi pare asa de rau...
Nici nu am cuvinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impatience spune:

raluca, mari, multumesc frumos. e ceva 6 luni, asta daca m-o lasa paranoia in pace sa nu le refac cu 2 zile inainte de "marea evadare"
sheri, eu vin cu cel mai gros caiet studentesc pe care o sa il gasesc

Cata....decizia iti apartine, si fiecare simte cum e cel mai bine. Poate ca cel mai bine ar fi sa nici nu mai citesti/auzi parerile altora, sa luati decizia voi 2, in liniste.

Ceea ce vreau sa iti spun e ca acum vreo 2 ore, dupa ce scrisesm pe forum, spalam niste vase si ma gandeam..cuma as face sa (si) adopt un copil? Sa nu incetez in incercarea de a face si un bb natural dar, in acelsi timp sa mai aduc un sufletel. Era una dintre intrebarile mele pe lista de maine pt dr. cocei


Multa bafta, cata, sa iei decizia cea mai buna, cea pe care o simti. Si ca vei decide sa "da" sau sa "nu" noi o sa fim absolut sigure ca aceea a fost decizia cea mai buna. Suntem toate cu tot sufletul alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Impatience,
M-as inscrie si eu la capitolul , de suparare, de uitare, de speranta, restul gasim la locul faptei. Tu ia caietul studentesc, ca daca mai uitam ceva pe parcurs, apelam la tine sa ne amintesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impatience spune:

hai, pisic, ca fac caiet cu index! daca om avea un exces de cautam pe litere: S de la spermograma, F de la fiv, H de la habar n-am!.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Tabitha.....imi pare nespus de rau....tare rau.

Va multumesc fetelor ca imi sunteti alaturi si ma ajutati cu o vb cu un gand.....o sa vad...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2bobocei spune:

Draga Catalina, nu incerc sa te influentez in luarea deciziei, dar vreau sa-ti povestesc ce i s-a intamplat unei colege de-ale mele.
Dupa ce a pierdut o sarcina, obtinuta f greu, era disperata. Aproape ca renuntase la ideea de a mai avea copii. Intr-o zi s-a hotarat sa urmeze calea adoptiei. Cand a aflat cat de greu este sa si adopti, era la fel de descumpanita. Numai ca, intr-o zi, cei de la protectia copilului au sunat-o sa vada o fetita. Din ziua aceea au ramas impreuna. Acum fetita este la gradi (are 3 ani), iar mamai este cea mai mandra mamica din lume.
Poate ca Dumnezeu a considerat, vazand atata suferinta, ca este de ajuns si acum vrea sa va daruiasca ceea ce va doriti mai mult, un copil.
Sper ca bunul Dumnezeu sa va ajute sa luati decizia cea mai corecta pentru voi.
Si, cine stie, minuni se intampla mereu in jurul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Ma voi intoarce si eu printre voi.cand voi putea, sarcina mea s-a oprit din evolutie la 11 sapt si 3 zile , am sufletul rupt im mii de bucati, nu mai pot sa scriu,

carmen 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2bobocei spune:

Carmen, imi pare nespus de rau si stiu perfect ce simti in aceste momente (am trecut si eu prin aceeasi mare durere acum, nu mai mult de 3 luni). Iti doresc multa putere sa poti merge mai departe si sa o poti lua de la capat.

Mergi la inceput