MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Voi ce parere aveti(sincer)?Afecteaza copilul epidurala?

evl p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

bionda nu nu afecteaza cu nimic copilul.Eu nu am facut din simplul motiv ca am o fobie fatza de ace..si mai ales de acul ala mare si lung ..Brrrr...

Mami de Alexandru din 13.07.07

Pov. nasterii

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Iar am avut probleme cu netul.Nu ne-au trimis contractul acasa,si din cauza ca nu puteau lua bani din banca,ni l-au intrerupt.Ce m-am saturat!!!Am stat 4 zile fara net...deja suntem obisnuiti...asa se intampla tot timpul...

roxali multumim!Toata lumea zice,pentru ca e evident ca seamana leit cu tati...in tara evitau sa zica de fata cu mine,dar nu ma deranjeaza,nu am de ce,doar e fetita lui tati...Asa se pare,ca avem doua harnicute...sa speram ca vor fi asa si cand vor creste..

katiapam multumim si tie pentru complimente!Nu am avut probleme cu vaccinele(primele doua).Acum trebuie sa il faca pe al treilea,saptamana viitoare.Speram sa fie tot asa,sa nu faca febra.Am decis sa ii tinem ziua la restaurant,sambata seara(in timpul saptamanii e obosita lumea)..acuma seara merg sa vorbesc si de meniu.Vom fi cam 20 de persoane...sper ca va fi totul bine.



cand implineste sufletelul nostru un an
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

raluca am vrut sa-ti raspund si tie in celalalt mes,dar nu reuseam,mi se stergea.Nici noi nu mergem de Craciun acasa,mi-ar placea foarte mult...Oricum in tara nu mai merg cu masina.Ambra a fost bolnavioara cand ne-am intors,si ne-au iesit peri albi la amandoi pana am ajuns acasa.Anais cum e cu burtica.Mananca mai bine acum?


Ambra dupa ce si-a revenit de la virusul ala,a racit E o luna de cand tot asa o duce,saracuta.Noroc ca e o mancacioasa ca si tati,si nu a slabit.

Nu-mi vine sa cred ca saptamana viitoare implineste un an,sper sa fie la fel de sanatoasa si in continuare,si sa creasca la fel de bine.Le urez si la toti puiutii vostrii la fel!...sanatatea e cea mai importanta...

cand implineste sufletelul nostru un an
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:


eccomi
am culcat pitirica
Mamii-hai mai fato ca nu e asa grav ,dupa ce-i trec smiorcaielile mi-l dai bun?
Raluca-ti-a mai dat de adaugat ceva la minestrina?
ii faci pireuri cu morcov,zucchina?
deja poti sa-i dai pasta(pastina)sau riso baby in supica in loc de faine sint mult mai bune cu pasta si sint de la 4 luni
deja ai fetita mare
Berarpiri-sper sa gasesti un meniu bun si sa iasa cum doriti petrecera
sanatate micutei bolnavioare
Bionda-eu am nascut cu epidurala
sincer e superrrrrrrr cu decit fara,am avut ocazia sa vad cum e fara ca se face dupa ce ajungi la dilatatie 4 nu prima si eu nu am mai simtit nimic iar despre acul mare nu simti cind introduce cateterul pt ca inainte iti face o mica injectie cu anestezie si nu simti nimic
analizele se fac incepind din sapt 38 dar trebuie sa mergi din timp la spitalul unde ai ales sa nasti si iti vor da ei dosarul pt analize pt epidurala,singe,urina,electrocardiograma
eu o recomand,sint pe ideea de ce sa suferi cind poti sa nu o faci?
iar nu are nimic cu bebeul
de burtica nu-ti fa griji creste in ultimele 2-3 luni mai mult
important e sa fiti bine amindoi in rest fiecare corp e diferit
eu in total am pus 17 kg....dar nu-ti fa griji o data cu nasterea dai jos 10 restul incet...
merg la treburi



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

p.s.-ieri si azi nu a plins deloc cind am lasat-o la cresa
ieri a fost cumintica si azi buona buona buona



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Fetele,lui Anais ii dau la a 2-a masa mar fiert cu biscuite,ca asa nu ii creste aciditatea (spre deosebire de borcanase),iar la pranz supica o fac dintr-un morcov,cartof,dovlecel,plus o felie de ceapa (care cica ajuta digestia), adaug o lingura crema de orez, o lingurita ulei masline si pasez cate un pic din fiecare leguma (in afara de ceapa),dar cu precadere dovlecel. Toate bune si frumoase,marul ii place,dupa supa nu se omoara,mananca sa-mi faca mie placere credUitai sa spun ca am revenit la laptele digestiv,cu AR-ul n-am scos-o la capat..

Katia,am incercat pastina fara gluten (nu era precizata varsta) ,a cam constipat-o,iar cea recomandata de la 4 luni este cu gluten.O sa intreb pediatra si de asta si de gris,sa vedem..Mi-ar place sa incerc si borcanse cu legume,asa avem si noi o sansa sa ne miscam de acasa in weekend.

Andreea,sanatate Ambrei!

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Salutare fetelor!
va multumesc pentru raspunsurile pe care mi le-ati dat....eu azi am lenevit toata ziua( ma chinui de azi dimineata sa fac ceva de manacare dar tot aman...mai am timp pana diseara)!!!
Uffa..am uitat ce vroiam sa scriu...!
Bionda: stii deja ce o sa ai?Baiat-fetita?Eu ma gandesc ca tot vreau o fetita dar toata lumeaimi zice ca o sa am baiat...nu stiu pe ce se bazeaza, dar ...care sunt "presupunerile"babesti( tipo burta tuguiata, dulce-acru, etc)?Nu cred in ele dar sunt curioasa!
Mamicile cu bebeiti mici :nu uitati retetele de supici cand cresc ai vostri ca o sa va mai intrebam si noi peste catva timp!

va las acum, poate poate se lipseste putina activitate de mine.



georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

O seara placuta va doresc
ce gatiti? bun????



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Katiain italiana cum ii zice la epidurala?
giorgianaLa eco mi-au zis ca e baiat!Eu nu sunt convinsa de asta pt ca am auzit ca se mai si inseala.Putinele hainute pe care le-am cumparat pana acum sunt de culori neutre(alb,galben,verde)tocmai din acest motiv)Saptamana trcuta am luat o gecuta pe un portocaliu si o caciulita pe bej am zis ca se potiveste si si


evl p

Mergi la inceput