Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

E ok Ylari. Am salvat pozele. Incerc sa fac modificarile in seara asta, daca nu reusesc, maine dimineata.

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Gata, am facut si ultimele modificari. pentru ca cele mai multe mladite si cei mai multi mugurasi s-au nascut in mai, nu am vrut sa micsorez pozele prea tare, asa ca i-am impartit in doua colaje. Am asezat copiii in ordine alfabetica, ca sa nu fie cu suparare.Colajul nr 2 din mai e cam golas, dar sper sa se umple pana la urma. Daca nu, ii mai aranjez eu in asa fel sa fie un nr aproximativ egal de bbi in fiecare colaj.
Ultimele realizari aici

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Multumim, fetelor! Ma bucur ca v-a placut carticica!

Reallaura, sunt mai multe site-uri (mypublisher punct com, snapfish punct com) unde iti alegi tu modelul, uploadezi pozele, scrii comentariile, ei iti tiparesc cartea si ti-o trimit.

Inais, felicitari pt intoarcere!!!!

Lilly, draga de tine! Eu pana acum nu am luat-o in pat la noi pe Stefana. Vad ca noaptea doarme in patutz dar cere des papa… Am nopti cand rezist cu bine si nopti cand sunt rupta… Dar nu ma plang, ma ajuta mult si al meu sot. Uneori ma si intreb cum rezista el la atata oboseala, el mai si mere la lucru..
Si eu citisem ca in primele luni de viata bebelusii plang si pt ca au anxietati, inca se adapteaza la lumea asta mare..

Gabitza, frumosi de numa baietii tai…si ce tata mandru!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

gabitzam, ai doi baieti, sa-ti traiasca, doi frumosi!!

ancaurn, sunt f.f. frumoase colajele, sa speram ca in curand vom putea avea toate pozele cu bebeii odiseei noastre, ca sa punem linkul pe prima pagina.

Eu ma duc sa ma culc, la noi e ora 21, dar Daviducul doarme de pe la 7, asa ca ma duc sa mai bag si eu evtl. 2 ore pana cere prima masa de noapte...

Noapte buna, fete dragi, sa va odihniti bine!


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Heellloo,

Anca multumim mult pt colaje!!

Vianne super carticica!!

Miss tin pumnii ca Daviducu sa o tina tot asa!!!

Biuti bine ai venit!!!

Laura ti-am simtit lipsa!Ei mamaliga lui de net!!

Alina,Eric ii trimite un mare la Sara sa isi revina si sa nu mai fie asa maraici,desi si el azi nu stiu ce a avut ca si el a fost tare morocanos!Cum l-am imbracat sa il scot afara mi-a facut niste crize de numa,l-am pus in carucior si asa marait l-am scot afara si mi-a adormit pe traseu!

Nu stiu ce are Ericutu meu de o vreme in coace nu mai papa la 4 ora ci maxim la 3 ore jumate,iar cu somnul se trezeste noapte pe la 3-4!!!Sper sa isi revina la programul de dinainte!!!

Si sa nu uit Flavia felicitari pt printesa curajoasa!!Si pe noi ne asteapta luni vaccinul!!!

Lilly si Lorich cate un mare la fiecare si la Julia si Robert ,sa speram sa sunt numai ceva toane si isi revin ei ca doar sunt niste ingerasi dragalasi!!!!
Noapte buna,dragelor!!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Elenuca abia acum am vazut mail-ul tau. Am salvat poza si fac maine modificarile.
Vianne acum am avut timp sa ma uit si eu la pozele de la nunta voastra si din Brazilia. Alea colaje. Se vede ca sunt facute de profesionisti. Mi-e si rusine cu ale mele. In ceea ce priveste Brazilia.... Se poate spune asa ceva?!
Gata, plec la nani. Noapte linistita tuturor!

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Uitasem: Elenuca cum vrei s atrec printesa in colaj Lizuca sau Eliza?
Acum chiar ca ma bag in pat. Noapte buna!

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaurn

Vianne acum am avut timp sa ma uit si eu la pozele de la nunta voastra si din Brazilia. Alea colaje. Se vede ca sunt facute de profesionisti. Mi-e si rusine cu ale mele. In ceea ce priveste Brazilia.... Se poate spune asa ceva?!
Gata, plec la nani. Noapte linistita tuturor!

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)



Anca, stai linistita, colajele tale sunt minunate... Pozele mele de la nunta sunt facute de niste tipi care din asta traiesc.
hihi, si eu salivez cand ma gandesc la Brazilia

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Mirci al meu e mucios…si tusesete azi nu am iesit din casa si nu i-am facut baie, am stat, am cantat, am dormit, am papat san – de bibe sa nu auda!Am folosit batista bebelusului pentru prima oara – cu succes, slava Domnului. Sa o pup eu pe Sis ca ea mi-a luat-o!
Vianne sa stii ca si eu abia o astept pe Alysh! Ar trebui sa vina pe 30 sept- 1 oct, ca nu sta decat 2 sapt… Merci de info referitoare la carticica. Cred ca o sa studiez si eu problema sa fac una in genul asta. E tare misto!
Ylari eeei, i-auzi…chiar azi ne-am intalnit cu ei la terasa, la pizza, dar nu mi-a spus ca v-ati vazut ca…ne-am luat cu altele si a fost si scurt timpul…ca lasasem copii cu soacrele si ne grabeam oarecum. Si eu sunt tare speriata de frig din pricina lui bb.
Socrate si eu sunt de parere sa nu renunti la supt, chiar daca nu controlezi cat papa. Si daca ai controla, ce? Poti sa-l oblige sa manance mai mult? Nu, ca vomita, iti spun eu din experienta ca l-am obligat si mi-a varsat imediat tot biberonul…ooof te cam chinuiesti sit u…dar ai baiat tare frumos dezvoltat!
Miss vad ca nu sunt singura pentru care ai ales cea mai misto poza a lui bb! Imi place atat de tare poza pe care ai ales-o din albumul lui MIrci…are asa un zambet bland si matur, intelegator. Mor dupa el!
Andree dare u ce v-am simtit lipsa! Eram ca un leu in cusca…am sunat de 3 ori pe zi la firma care ne furnizeaza netul!
Anca uite AICI si pozica preferata de sis la colaj. Sarumana!!Esti o scumpa!
Gabitzule ce mare s-a facut Raducu si ce haios e Andrei cu pantofii maicasii si cu okelarii colorati! Foarte frumosi baieti!


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria_Ioana spune:

Sa mai zic si eu o vorba doua...sa nu imi ies complet din mana.

Darius cam are probleme cu stomacelul...nu cred ca ii prieste diversificarea caci se constipa si s-a obisnuit sa faca kk numai cu supozitorul si de aceea cateva zile o sa il tin numai cu lapte de la san sa vad daca se amelioreaza un pic situatia.

Il chinuie rau de tot gingiile..plange isi roade pumnul . isi freaca singur gingiile cu degetele.
Ii mai dau Paracetamol Baby ..ii mai dau cu gel.
Nici eu nu mai stiu ce sa ii fac.
Azi s-a chinuit pana pe la 1 jumate noaptea ca sa adoarma.
Si nu stiam ce sa ii mai fac.
Nu pricepeam..l-o durea stomacul?l-or durea gingiile?ce o avea?
Plangea si suferea si imi venea si mie sa plang cu el odata.

Dar a venit Cassie si a inceput sa il gadile la picioruse si sa ii vorbeasca .
Ii zice "bebe"...si il pupa pe picioruse, pe manute , ii vorbea pe limba ei si Darius cand a vazut-o pe sora-sa s-a pus pe un hoht de ras de nu se mai oprea.
Si Cassie ii turuia la cuvinte pe limba ei ..si Darius radea asa cu pofta si era asa fericit ca dadea din maini si picioare .

Imi era asa de drag de ei ...pacat ca nu i-am filmat, dar sunt sigura ca de acuma incolo or sa tot fie momente din astea de iti topesc inima de fericire.
In momente din astea , uit orice suparare si nu mai conteaza nimic .

Mergi la inceput