Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

gabitzam ce de flacai ai tu acolo imi place poza in care-i tine tati pe amandoi in brate, baietii lu' tata

noi am fost azi la vaccinul de 4 luni si tot asa ne-a zis si la noi, pana la 6 luni si e ffff bine ca inca mai am laptic , are 65 cm si 6,700 kg, sanatoasa si vreau sa va zic ca a fost un ingeras nu a plans absolut deloc curajoasa lui mami.

Mami de Stefania 11.05.2008
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Vianne, e super carticica!
Miss, ma bucur ca ai avut program asa bun cu David!
Laura, ma bucur ca ai revenit! Ti-am simtit lipsa Tu stii cand vine Alysh?

Azi m-a cam zapacit Sara... a fost o plangacioasa si o mofturoasa toata ziua...sunt terminata..n-am facut nici mancare azi..off
va pup, merg la ea ca iar plangeeeee


Scortisoara Sara

Sara la Breaza
Scortisoara
Botez Sara-Maria

Alina-mami fericita de SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Gabitza, super baietii!



Scortisoara Sara

Sara la Breaza
Scortisoara
Botez Sara-Maria

Alina-mami fericita de SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mi_bebelina

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

simonix, noua ne-a zis 2 dr ca dupa 6 luni e noul trend. Adica io credeam doar ca la bebei de san. Si dr mea, cand m-a vazut mare amnatoare de introdus cereale seara (din motive egoiste si personale, ca vrea su dorm, of course), m-a pacalit cum ca : bine, in luna a5a dam cereale si supica, si incepem totul de la luna a6a. Adicalea ... tot cum vrea ea
supriza e ca fiica mea acu se trezeste 1 data pe noapte, de cand s-0au dus caldurile... si e parfum!!! Ba chiar io ma trezesc - ca de obixei, si nu mai am somn.

asha ca - las marea aventura dupa ce facem 6 luni. Doar daca o sa ne manance in c*r - mai devreme.


o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii


Mai sa fie de trend......ca si eu voiam sa incep diversificarea. Chiar azi trebuia sa merg la vaccin si am sunat dr care a zis ca mai bine vin maine ca avea multi copii cu viroze.......cica maine e program de sugari sanatosi. Eu inca nu i-am dar nimic Deliei in afara de cateva boabe de catina pasate in ceai...pentru prevenirea racelii. Dar vreau sa ii dau si eu papica.....Vedem care e si trendu' in viziunea dr noastre....Cleo, ce ai mai facut tu bun ca parca nu ai mai fost asa activa?





miine pun poze cu ce fac !!!



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor si de la noi!
Vad ca avem o mamica noua, bine ai venit, biuti!!!
Noi suntem bine, sanatoase si voioase - prea voioase, ca mi se frichineste noaptea ceva de speriat!!!!! Nu se trezeste dar se frichineste mama - mama!!! In rest nu facem nimic deosebit, nici n-am ce sa va povestesc. Fetelor, voi va duceti bebelacii la impartasit? Eu am dus-o azi. Mirosea a betziva dup'aia Deci cu siguranta pot spune ca am inceput diversificarea, nu? Laura, m-am intalnit azi la Delfinului cu Miha, prietena ta, mami de Daria! Imi pare rau sa citesc de bebelaci plangaciosi, dar si a mea face parte din clubul asta, deci cred ca mai e vreun puseu
Pe mine ma mananca rau (apropo de ce spunea cleo) cu diversificarea. Ieri am rupt o bucata de mar si i-am pus-o pe limbutza... Am murit de ras, se stramba, se uita la mine intrebator, apoi se uita la mar. Azi la fel cu o pruna, doar ca aia a fost dulce si nu s-a mai strambat. Nu ii dau sa pape, doar ii pun pe limbutza, asa de gust. Nu stiu daca fac bine, dar se uita in gura mea rau de tot...
Mie una a inceput sa imi fie teama de anotimpul acesta rece si kkcios, ieri au mai zis la stiri si ca a inceput gripa, nu stiu ce virus cu cifre si litere e in libertate printre noi...... Ma rog la Dumnezeu sa ne fereasca! Pe toti!!!!
Super colajele.
Ieri m-a sunat o tembela de directoare de la munca sa ma f... la cap cu un rahat pe care l-a facut cea dinaintea mea I-am dat cu flit si i-am zis sa o sune pe stimabila care l-a facut si dup'aia l-am sunat si pe directorul de vanzari sa il pun in tema ca ma streseaza nebuna aia. Mi-a zis ca aia e pe picior de plecare din firma si de-aia face gat, ca vezi doamne ea e desteapta si restu sunt fraieri, mama ce m-am enervat...
In fine, nu stiu ce sa va mai zic, eu tot la mama sunt si e bine, desi m-am ciondanit azi un pic cu ea ca era irascibila si m-a provocat si pe mine si eu aiurita am picat in capcana... of, of. Ma enerveaza frigul asta, ma deprima, nu stiu cum sa va spun...
Va pup pe toate si pe toti bebelacii de la A-Z

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Fetelor tot nu am apucat sa citesc. Asta e, am renuntat am niste zileee . I-am povestit vecinei azi ca ieri am plecat cu tricoul pe dos, fluturam eticheta, zombi ce sunt.

In fine, apropo de cele doua pagini din cap.asta Eu azi am vbit cu doctorul care a venit la noi, i-am zis ca nu ma duc la el cu toti copii bolnavi.
Cica nu e iminenta de eruptie dentara deci baleste si mananca tot degeaba inca. La cum face acum nu stiu ce vom face cand vin dintii.
Cu diversificarea noi am inceput serios dar suntem cu dezvoltarea avansata cu vreo 2 luni. Avem 7550 si 71 de cm. Avem dezvoltarea psihomotorica foarte buna.
Noi papam piure de legume, de fructe, cereale si putem sa incepem cu branzica, iaurt si carnita peste 2 saptamani. tot asa vom trece si la Nan2.
Referitor la faptul ca se trezeste foarte des noaptea, mi-a zis sa incerc sa il satur seara bine de tot. Dar el adoarme. Mananca la 8 jumate 200 de ml, cateodata chiar 210 dupa care la 12 e sus ,daca nu chiar la 10 jumate, sa suga. Si la 1 si la 2, 3, 4, 5,6 si tot asa
Iar eu ma scol il pun in pat ii dau sa suga si il pun inapoi. Si tot asa. Pai ce sa fac si eu ca mi-e mila sa nu ii dau laptele meu direct de la sursa. Cica sa mulg si sa ii dau asa ca sa pot controla cantitatea, dar nu cred ca o sa pot. Inca nu am ajuns la capatul puterilor. Prefer sa suga.Stiu ca sunt absurda poate dar... nu simt eu ca pot sa renunt la alaptat. De asta insist si trag asa.
Miss pentru poezioara frumoasa.
toti bebicii sa fie bine sanatosi si sa va lase sa va odihniti si voi.



Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Socrate:
NU MULGE si -i da cu biberonul! nu nu!

lasa-l sa suga. cu atitia virusi asta e sanatate. eu iidau formula acuma si uite cite se mai spun la stiri despre lapre praf: colesterrol peste media admisa, bebeblusi morti in china din cauza formulei etc. daca te mulgi scade productia de lapte. e mai confortabil noaptea sa ii bagi tita in gura decit sa te scoli sa faci laptele in timp ce bebe urla! fa ce iti spune instinctul. si al meu nu a dormit noptile si alti copii fac la fel vor lapte si cu asta basta. avem copii si asta a fost riscul sa nu dormim noaptea. se va stabiliza el la un moment dat!

atit pot scrie, super poezia Miss. Cind mai ai timp si de asta?
noi am fost plecat in California cu treaba am lasat copii simbata si duminica. sa vedeti ce criza de nervi ca nu o tinem in brate mereu asa cum a stat 2 zile! dar am eu ac de cojocul ei!

gata ma duc sa imi pun casa la punct.
paa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Gata, am imbaiat copiii si Dragos doarme deja, asa ca sunt LIBERA!!Dragos vad ca si-a facut un program super. Ziua mananca la 3 ore si jumatate cate 180ml(azi au trecut cate 4 ore intre mase) Si imi convine asa, ca nu mai regurgiteaza atat.Baita si masa la 6-7 seara, dupa care adoarme. pe la 10 ii mai bag eu un bibe in gura si-l papa in somn. Se trezeste pe la 3 cand papa si adoarme din nou, pana la 7. Uneori mai adoarme pana pe la 8-9, dar de obicei isi incepe ziua cu zambete, gangureli si chef de joaca. In ceea ce priveste diversificarea, eu voi incepe de la 1 octombrie, nu pt ca asa mi-a spus dr ci pt ca se pare ca ma voi intoarce la munca de la 1 decembrie si vreau sa fie diversificat pana atunci.Dar asta nu-i inca batut in cuie. Mai vedem.
Simonix parerea mea e sa continui daca tot ai inceput. Dar poti s-o iei mai incet, sa-i introduci alimente noi la intervale mai mari de timp.
Gabitza tare dulci flacaii tai. Sa-ti traiasca sananatosi si sa-ti aduca numai bucurii.
Ylari te rog sa pui o poza de-a Evei, care iti place tie mai mult pe Picasa la publice, ca de pe Webshots nu le pot salva. Si as vrea sa va pun si pe voi in colaj. Daca vrei si tu, bine-nteles.

Merg sa mai adaug ce am mai primit si apoi postez versiunile de azi.

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Anca, Sarut mana mult de tot, iubita nu prea ma pricep la Picassa, am incercat o data si m-am lasat pagubasa, dar pot trimite pe mailul comun o poza e bine asa?
Poop!!!!!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Ylari ar trebui sa fie ok. Hai sa incercam.
Ultimele modificari aici

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)

Mergi la inceput